Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 88

Wątek: [mechanika] Jakie tarcze i klocki do 740 V8?

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    20
    BMW
    E38
    Skąd
    Chełm
    podczepie sie do tematu... akurat jestem w fazie wyboru i wymiany tarcz i klocków. Póki co przód. Rozmawiałem z gościem od Zimmermana i na przód Zimmerman Sport kosztuje jakies 350 zł a standard 250. klocki kmpl na przod 250. mysle ze jakbysmy sie w kiku zebrali to jeszcze poszlyby taniej co wy na to?

  2. #32
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie dostaniesz taniej bo on to kupuje na wagę i wycenia też według niej :D to chyba że uzbieramy się w tylu żeby zabrać tira :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez muzzy_kancik
    podczepie sie do tematu... akurat jestem w fazie wyboru i wymiany tarcz i klocków. Póki co przód. Rozmawiałem z gościem od Zimmermana i na przód Zimmerman Sport kosztuje jakies 350 zł a standard 250. klocki kmpl na przod 250. mysle ze jakbysmy sie w kiku zebrali to jeszcze poszlyby taniej co wy na to?

    Nie rozumiem po co kombinować skoro oryginalne tarcze i klocki są niewiele droższe od zamienników.
    Zimmermann Sport oprócz walorów optycznych nie wyróżnia sie niczym innym.

    Na temat zamienników krążą różne opinie; o oryginalnych hamulcach jeszcze złego słowa nie przeczytałem/ słyszałem. Więc słuszny wybór jest chyba tylko jeden (?)

    Pozdro

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja juz słyszałem i o oryginalnych tarczach złe słowa - krzywiły sie, zresztą temat rzeka... Ja bym brał z najwyższej półki, nie patrzac na cene ... jak ostatnio z 200 musiałem do zera zahamować to w du..e miałem czy wydam kiedyś na tarcze 500 czy 1000zl :)

  5. #35
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Nie rozumiem po co kombinować skoro oryginalne tarcze i klocki są niewiele droższe od zamienników.
    Co masz na myśli mówiąc że orginały są niewiele droższe od zamienników? Bo chyba nie orginały w ASO? ;) I zależy ile to jest niewiele :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Nie rozumiem po co kombinować skoro oryginalne tarcze i klocki są niewiele droższe od zamienników.
    Co masz na myśli mówiąc że orginały są niewiele droższe od zamienników? Bo chyba nie orginały w ASO? ;) I zależy ile to jest niewiele :)
    Niektóre zamienniki chyba są droższe niż ori w ASO?

  7. #37
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Nie rozumiem po co kombinować skoro oryginalne tarcze i klocki są niewiele droższe od zamienników.
    Co masz na myśli mówiąc że orginały są niewiele droższe od zamienników? Bo chyba nie orginały w ASO? ;) I zależy ile to jest niewiele :)
    Niektóre zamienniki chyba są droższe niż ori w ASO?
    Z takimi się akurat nie spotkałem a niedawno wymieniałem i patrzyłem co tam na rynku jest dostępne :) Chyba że jakieś sportowe ceramiczne jeśli wogóle są do e38 :P
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Nie rozumiem po co kombinować skoro oryginalne tarcze i klocki są niewiele droższe od zamienników.
    Co masz na myśli mówiąc że orginały są niewiele droższe od zamienników? Bo chyba nie orginały w ASO? ;) I zależy ile to jest niewiele :)
    Tarcze hamulcowe przednie: 151€ (ok. 660zł)
    Tarcze hamulcowe tylnie: 80€
    Klocki przód: 80€
    Klocki tył: 61€
    4 Śruby mocujące tarcze: 3€
    2 saszetki z pastą miedziową: 1€
    wysyłka na terenie Niemiec: 20€ (kompletny zestaw waży ok 35kg 8/ )

    Razem: ok 400€ (ok. 1760zł)

    Wszystkie ceny dotyczą części z ASO do 740i.
    Wydatek jednorazowy to jest niemały, ale w porównaniu z innymi sprzedawcami wcale nie jest tak tragicznie (chyba?).

    Pozdro

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    ATM Mikoda

    co prawda nie ma tam do 740 w ofercie, ale nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości i sprawności tarcz w mojej 728. Mam wersje nawiercana i nacina.

  10. #40
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Nie rozumiem po co kombinować skoro oryginalne tarcze i klocki są niewiele droższe od zamienników.
    Co masz na myśli mówiąc że orginały są niewiele droższe od zamienników? Bo chyba nie orginały w ASO? ;) I zależy ile to jest niewiele :)
    :) pisałem, że oryginalny zestaw Z ASO to koszt do 1700zł w tym, komplety: tarcz, klocków, czujników. W ASO wyjdzie drożej. Trzeba poszukać kogoś kto ma max rabat lub też pisałem o kolesiu z Allegro który handluje tylko oryginalnymi częściami BMW i ma ceny TROCHĘ niższe niż ASO

    @ac_kotlet tu się mylisz bo są z nimi problemy, ludzie narzekają, że w szczególności przednie się wyginają. Ale może to być związane z tym, że po wymianie nie docierają tarcz w sposób jaki opisałem a o docieraniu tarcz opowiadał mi główny dystrybutor ZIMMERMANN więc ufam temu co mi mówił. On sam zaznaczył, że jak na początku się nie zadba o tarcze to każdą jedną można zgiąć, nieważne jaki producent
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •