Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88

Wątek: [mechanika] Jakie tarcze i klocki do 740 V8?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Zestaw Oryginalny ok 1600zł :) jest jakiś sprzedawca na allegro co ma tylko oryginalne części BMW można u niego kupić wszystko trochę taniej jak w serwisie
    Masz na myśli zestaw- czyli przednią oś? (2 tarcze + klocki), czy zestaw na obie osie? (4 tarcze + klocki) ?

    Pozdro

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Co sądzicie o tym :
    tarcze TRW 230 zł szt.=460 przód
    klocki TRW 210 komplet - przód
    amorki 430 zł szt monrołki ;)
    rozumiem że jakość TRW jest bdb i nie będę miał problemów ? Ma ktoś doświadczenie w TRW?
    Głównie pytam o tarcze czy się nie wygną za chwile.-przypomnę że motor 4.0 benz.

    Ja mam amorki z s-edc i szkoda mi rezygnować z tego ale jeden z tym systemem ok 2 tyś :(
    podobno mogę założyć zwykłe .

    -szukam elektrozaworków ciepła zimna
    -panel sterowania klimy
    -opony 235/50/18


    pozdro

  3. #23
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Zestaw Oryginalny ok 1600zł :) jest jakiś sprzedawca na allegro co ma tylko oryginalne części BMW można u niego kupić wszystko trochę taniej jak w serwisie
    Masz na myśli zestaw- czyli przednią oś? (2 tarcze + klocki), czy zestaw na obie osie? (4 tarcze + klocki) ?

    Pozdro
    Komplet tył plus przód ale nie pamiętam czy liczyłem z czujnikami czy bez ale jak nawet to z tanim zamiennikiem bo oryginalny czujnik ok 50zł bóg wie za co :/ to tylko 2 cienkie kabelki ;/
    Wiem że cena szokuje :) każdy liczy na 2 razy więcej ale wyjątkowo nie jest źle


    @max

    TRW to przede wszystkim zawieszenie i to według mnie najlepszy producent w tym dziale ale tarcze... trudno wyczuć ale chyba nie specjalnie ;/ Co do monroe czy jak sie zwie. lepiej jak twardy blistein (moim zdaniem)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ja wtrącę dwa słowa,powinno się kupować i tarcze i klocki jednej firmy,wydaje mi się ,że zapewne testy przechodzą takie komplety,i myślę ,że tak to powinno wyglądać ,ja mam Lukasy tarcze i klocki.odpukać jak na razie żebym nie zapeszył jest oki!-pzdr.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    Ja wtrącę dwa słowa,powinno się kupować i tarcze i klocki jednej firmy,wydaje mi się ,że zapewne testy przechodzą takie komplety,i myślę ,że tak to powinno wyglądać ,ja mam Lukasy tarcze i klocki.odpukać jak na razie żebym nie zapeszył jest oki!-pzdr.
    Pierwsze słyszę. :) Przecież do różnych tarcz można w zależności od potrzeb stosować różne klocki.
    A ze zła rodzi się dobro.

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja mialem TRW i taki sam badziew jak ATE,

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Weż ' kwiatek 'pod uwagę to ,że klocki są różnej twardości i ścieralności jak i same tarcze,więc skoro przechodzą atest i są z jednej firmy to chyba lepiej,ale to nie jest temat do dyskusji uważam,jakie założy takie będą pzdr.

  8. #28
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    Witam kolegów a mam pytanie do wszystkich czy ktos wogole docieral tarcze hartował jej?? oraz czy bardzo dobrze oczyscil piaste i zerkna na cylinder i gumy od zacisku moze poprosty juz jest tam rdza i cylinder nie pracuje za dobrze.Ja mam wszystko TRW zrobione tak jak powinno i narazie nic sie nie dzieje

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    kolega w sklepie mi mówił że teraz fabrycznie nowe BMW wychodzą na TRW.
    Był zaskoczony że mam obiekcje do tej firmy.
    Zaoferował mi tarcze za 230szt i klocki za 250komplet. jeszcze sie nie zdecydowałem .

    Poza tym chyba sprzedam moją Bestie :( Może ktoś chce kupić ???

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Z tego co ja słyszałem to najważniejsze są powiedzmy te pierwsze 200km w tedy tarczy nie wolno przegrzewać a gdy są już ciepłe nie schładzać ich natychmiast po przez np. wjechanie w dużą kałużę! W taki sposób można spiep... każdą tarczę. Na początku zaleca się powoli ją "docierać", starać się lekko hamować i przewietrzać tarcze. Wiadomo, że jak coś się wydarzy nieprzewidzianego na trasie to trzeba zahamować ale mając powyższe na uwadze można przez tą chwilę po wymianie postarać się jeździć bezpiecznie dla tarcz ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •