Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: zżułkniete szkła w lampach

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta
    Nic się nie stało, chodziło mi o zżółknięte szkiełka rozpraszające ;)

    Jeszcze odnośnie wybielania:
    http://retr0bright.wikispaces.com/Retr0Bright+Gel

    Jutro będę kombinował.
    Robiłem tą miksturę jakieś 1,5 roku temu. Testowałem akurat na białej klawiaturze od Maca G4. Niektóre produkty dostępne są w aptece internetowej, może też w tradycyjnej.
    Po tygodniu moczenia wszystkich klawiszków w żelu, po nurzaniu, szorowaniu, smarowaniu pędzelkiem efekt był taki, że faktycznie jakby jaśniejsze niż było, choć nie tak białe jak spodnia (nienaświetlona) strona. Niestety - po około roku leżakowania w kartonie, żółć powróciła. Kolor taki jak zęby nałogowego palacza (fuj!).

    Może szkiełka chwyci lepiej, nie wiem. Opisuję moje doświadczenia.

    Żel faktycznie nie wysechł, nie wiem czy to zaleta gumy ksantanowej czy tej gliceryny..
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #52
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ja w jednej bumie te szkiełka zrobiłem jak nówkę, teraz u siebie będę je ściągał, są bardzo ładne ale zrobię im jeszcze czyszczenie i polerkę i pewnie nie będę zakładał - także jakby ktoś chciał to się dogadamy na PW :)



    ----------------------------------------------------------------
    I PAMIĘTAJCIE LUDZIE!

    Cytat Zamieszczone przez grim Zobacz posta
    bynajmniej takie ceny były kiedyś.
    BYNAJMNIEJ to słowo inne niż PRZYNAJMNIEJ!!! co to za głupia moda...??? Ludzie pamiętajcie o tym... dajcie to na pierwszą stronę albo coś :(

    http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6119

    bynajmniej = wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą partykułą nie)

    "Głos miał donośny, ale bynajmniej nie przykry."

    "Z miłością bynajmniej się nie taił."
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 21-05-2012 o 10:46

  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Bynajmniej zapamiętam :D hyhyhyhy i przy okazji ludzie naumieją się jak naprawić zżUłknięte szkła :P

    Michal750... Ale nie unoś się też tak :) Ja zawsze tak mówiłem i nawet za czasów szkoły żaden nauczyciel nie zwrócił mi na to uwagi i teraz można gdybać
    czyja to wina... ;)

    Z resztą mnie aż tak nie rażą takie rzeczy, ale uważam że podstawy gramatyki powinni znać wszyscy, choć ja sam nie uważam się za miszcza ;)

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Grim, popraw tego miszcza i będzie OK :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Teee no chopie weź przestoń :D hyhyhy

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Grim, tutejsza gwara jest dla mnie póki co ciągle zagadką (nie jestem tubylcem).



    Żeby nie było OT: co sądzicie o miniszlifierce typu dremel oraz takim małym hmm.. pędzelku z drucianym włosiem:
    http://sklep.avt.pl/photo/product_in...2f5afaa222.jpg
    http://sklep.avt.pl/photo/product_in...22dc09c6fb.jpg

    Może to wejdzie we wszelkie zakamarki szkła? Jest na tyle delikatne, że operując umiejętnie można nieco wypolerować a na pewno ładnie wyczyścić z nalotów zmatowiałe aluminium.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #57
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Spoooko uniosłem się trochę bo już 3 osoba w ciągu jednego dnia to zrobiła :D Ostatnio strasznie modne słowo...

    Panowie a to nie lepiej popytać po szrotach albo u handlarzy czy nie zamienią szkiełek na takie mniej zżółknięte za dopłatą? Pewnie nie od razu ale w końcu się uda ;)

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Michał też tak myślę bo jak czytam co ludzie kombinują tutaj z tymi szkłami to za niedługo wyjdzie że taniej byłoby kupić nowe. Płyn do myjek, pasta polerska, polerka mechaniczna jak ktoś nie posiada, jakieś końskie włosia, szczotki i nie wiadomo co jeszcze, a efekt ? ja do tej pory nie dostałem odpowiedzi jak to będzie wyglądać w praktyce po takich zabiegach. No chyba że dla kogoś nie będzie to zbyt istotne że długie będą mu świecić po wszystkim, tylko nie po drodze. Tym bardziej że ludzie zabierają się za kombinowanie z wewnętrzną stroną tych szkiełek. Dla tego ja doszedłem do wniosku że skoro moje szkła są mocno zużyte to nie będę kombinować z zakupem kilku używek aż w końcu trafię na dobre, a potem całą resztą tylko po prostu zaoszczędzę kasę i kupię nowe szkła. Ale oczywiście jak ktoś ma dobre i wszystko mu zeszło po moczeniu w tym płynie do myjek bez większych kombinacji to nie widzę sensu zakupu nowych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •