Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: zżułkniete szkła w lampach

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Ja za swoje się zabierałem już kilka razy i bez rezultatów. Było źle, jest co najwyżej trochę lepiej.

    Sporo o tym czytałem/szukałem, sugestie powyżej pojawiają się niemalże wszędzie więc pewnie sporo w nich prawdy.

    Polecam przeczytać tu, link kiedyś znalazłem na innym forum BMW właśnie w odniesieniu do tego tematu:
    http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=7808

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    czyli ten środek zdałby egzamin?-http://allegro.pl/plyn-czyszczacy-dimer-2kg-aktywna-piana-do-karcher-i2306123894.html
    sławomir

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    z tego co pisze Grabol to tak tylko jeszcze w jakiej proporcji to rozcieńczyć dzisiaj spróbuje podziałać z dimerem i dam znać jakie są efekty. Ja myje nim podwozia i silniki i naprawdę jest skuteczny a z ciepłą wodą wręcz zadziwiająco. Myłem nim cały spód e38 i po wymyciu zeszło 90 % wszelakiego brudu.
    Ostatnio edytowane przez 525d ; 01-05-2012 o 09:34

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Potwierdzam plyn z myjki na 10 min i żółte samo spływa. Ja rozcienczylem 1:2 ale wydaje mi sie ze mogloby byc nierozcienczone.

    Pasta polerska jest po to, że po wyjeciu z tego srodka szkielka są matowe i trzeba im przywrocic blask :D

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    dokładnie wczoraj czyściłem szkiełka po dimerze zrobiły sie matowe ale użyłem pasty polerskiej na polerce mechanicznej i efekt jest zdumiewający szkiełka wyglądają jak nowe nie dość że są białe to zniknęły drobne ryski. Po południu wstawię zdjęcia.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Szkielka faktycznie stają sie matowe, ale to dlatego, ze za duży roztwór stosujemy, lecz jest to nie uniknione jeśli są bardzo żółte i wówczas Polerka mechaniczna z zieloną 3M robi robotę! :)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Panowie a ten żółty nalot jest od zewnętrznej strony czy od strony żarówki? Bo z zewnątrz polerka owszem ale od środka to już trochę trudniejsze będzie.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    A ja mam inne pytanie odnośnie tego czyszczenia i polerowania... jak to wygląda od strony "świecenia"... chodzi mi o długie... jakby nie było to te szkła są tak zaprojektowane, aby rozpraszały światło w odpowiedni sposób. Czy po takim zabiegu czyszczenia, a w szczególności polerce daje to lepsze czy gorsze rezultaty w oświetlaniu drogi ?

    Pytam się z tego względu że długie światła są mi dość potrzebne :) czasem jeżdżę w tereny górskim gdzie drogi kręte a i chyba gorsze jak w Rosji :D
    Chcę dać do regeneracji odbłyśniki bo są delikatnie wypalone. No i zastanawiałem się co zrobić właśnie z tymi szkiełkami... mi nie chodzi tylko o wygląd, ale też o stronę praktyczną... Więc fajnie byłoby gdyby ktoś się wypowiedział na ten temat :)

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Odbłyśniki zawsze są zakurzone więc prawdopodobnie wystarczy jeśli je wyczyścisz delikatnie wilgotnym miękkim papierem toaletowym (nie dotykaj palcami).

    Szkiełka są po prostu tym pokryte, podejrzewam że na skutem temperatury wytrąca sie z nich coś takiego. Nie ważne - wrzucaj w koncentrat na 5-10 minut, dokładnie spłucz, pasta polerska i polerka lub kontóweczka na małych obrotach (obustronnie!) spłukujesz i są jak nowe. Umyj i nawoskuj skromnie (!) lub pociągnij plakiem czarne plastiki ("okulary"), z odbłyśnikami zrób jak powyżej i lampy będą jak nowe. Nie ma tu żadnej filozofii :)

    Nie każdy o tym wie więc na wszelki wypadek: Lampy sa przykręcone na 2 śruby POD LAMPAMI do których dostęp użyskujemy przez podważenie od strony nerek tych blaszek w kolorze nadwozia pod lampami. Powinny zejść z plastikowych listew. delikatnie! Potem długi śrubokręt (nie pamiętam na jakie śruby), nakrętki od góry, kostki z kablami i lampa wysunie się do przodu.

    Powodzenia!

  10. #20
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Śróbki o których wspominasz to torx 20.
    Rozbieranie reflektorów opisane jest m.in. w moim blogu (made by Grabol).
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •