Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Lambdy E38 735i '97

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    15
    BMW
    E38 735iA
    Skąd
    Kent, UK

    Lambdy E38 735i '97

    Chciałem zapytać ile jest u mnie sond lambda 735iA z 97 roku? Na real Oem jest niby 2, po wlezieniu pod auto też znalazłem tylko 2, ale przy podłączeniu pod komputer pokazuje 4 (O2 sensors - block 1 sensor 1; block 1 sensor 2; block 2 sensor 1 i block 2 sensor 2) Błąd jest tylko 1 i to jest "p0150 obwód sondy lambda (blok cylindrów 2, czujnik 1) wadliwe działanie".
    I drugie pytanie to co to jest "temporary fuel trimm" i "long fuel trim"? Jest tych odczytów po 4 i 3 są jakby aktywne bo pokazują procenty a jeden cały czas pokazuje zero.
    Wie ktoś czy można gdzieś sprawdzić jakie są prawidłowe odczyty z poszczególnych czujników parametrów pracy silnika? tzn przy takich a takich obrotach, takiej a takiej temp zewnętrznej i silnika prawidłowy odczyt powinien wynosić miedzy tyle a tyle.
    Dzięki z góry podpowiedzi.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    15
    BMW
    E38 735iA
    Skąd
    Kent, UK
    Sond u mnie jest 2 a skąd tyle odczytów to nie wiem.
    Czy ma ktoś schemat kabli od lambdy bo kupiłem zamiennik i nie ma wtyczki tylko 4 luźne kable i muszę podłączyć starą wtyczkę.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    15
    BMW
    E38 735iA
    Skąd
    Kent, UK
    Wymieniłem sondy i przepływomierz bo był problem ze spalinami na przeglądzie. Po wymianie spaliny super tylko spalanie nie spadło. Dalej ok 18l/100km w cyklu mieszanym przy spokojnej jeździe. Gdzie jeszcze przyczyny szukać?
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •