Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Gasnące MK1

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    59
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Kraków

    Gasnące MK1

    Mam następujący problem z wyświetlaczem od nawigacji... Po włączeniu stacyjki normalnie się ekran zapala ale po jakimś czasie gaśnie (raz po 30min, raz po 1h a czasami nawet nie wytrzyma 2min) Wszystko wtedy działa (Radio, TV) ale nic się nie wyświetla.
    Przeglądnąłem dzisiaj wszystkie moduły jak i kable w bagażniku i nic :( wszystko wygląda dobrze. Bezpieczniki też są w porządku wszystkie.
    Po odpięciu czytnika NAVI dalej to samo. Już nie mam pomysłu co to może się dziać?
    Co może być przyczyną takiego zachowania wyświetlacza?

    edit: Podczas jazdy raz się zapala a raz gaśnie.. Czasami nawet w ogóle się już potem nie chce zapalić.

    Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Kolego a zobacz kostke stacyjki. Jak wylaczy sie ekran puknij palcem w kluczyk , mialem tak w moim mk1.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    59
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Kraków
    Sprawdze jutro z tym kluczykiem. A jak ewentualnie dostać się do tej kostki?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Kostke mozna wymienic w 30 min to trudna sprawa nie jest . Wpierw to lepiej zdiagnozuj .

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    59
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Kraków
    Ok. Wielkie dzięki za podopowiedź :) zaraz muszę jechać to od razu zobaczę co i jak.


    Edit: Sprawdziłem i sprawa wygląda tak, że jak stuknę w kluczyk to nie ma reakcji ale jak stukne kolumne kierownicza to 6 na 10 razy się zapala. Czy to będzie ta kostka? za co ona jeszcze odpowiada?
    Aaa i jeszcze dzisiaj przy odpaleniu nie działał komputer( nie wyświetlało spalania itp.) ale po 5sec się pojawił i był już cały czas.

    Jak się dobrać do tej kostki i gdzie kupie taka na wymiane?

    Edit2: dzisiaj zauważyłem jeszcze że np. na postoju przy zgaszonym aucie słucham radia czy CD i wyświetlacz własnie gaśnie i się zapala ale np. 2 razy podczas oglądania TV nic się nie działo.. cały czas chodził..

    Czego to może być problem? Co prawda ogarnołem już jak przełączać miedzy np. CD a radiem(jak nic nie wyświetla) ale drażni mnie to że tak się zachowuje.. Szczególnie jak się jedzie po zmroku gdzie jak coś raz świeci a raz nie to naprawdę irytuje..

    Z góry dzięki za pomoc :)
    Ostatnio edytowane przez Pawsen ; 27-04-2012 o 22:39

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    59
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Kraków
    Ma ktoś może jakiś pomysł?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    zdejmij plastikowa obudowe od spodu kolumy kierowniczej . Bedziesz mial wszystko jak na dloni . Pozatym jak zdejmiesz ta oslone bedziesz mial mozliwosc doglebnej analizy czy to od kostki . Pozatym jak u mnie ta kostka nie dzialala poprawnie to mialem magie w aucie polowa funkcji nie dzialala poprawnie wlacznie z klaksonem i wycieraczkami . Po wymianie jak reka odja .

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    59
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Kraków
    u mnie z tego co zauważyłem to jest tylko problem z tym wyświetlaczem i na manetce od kierunków nie działa przycisk bc.. Tak to wszystko jest w porządku.. Jeszcze tak pomyślałem żeby wyciągnąć całe radio i tam posprawdzac jakieś wtyczki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •