Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: e38 740 czy ktoś coś wie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom

    e38 740 czy ktoś coś wie?

    Witam, jak w tytule..wiem ,że to auto jest bardzo długo w mediach.Zastanawiam się czy warto się nim interesować i oczywiście biorąc pod uwagę,że dobrego e38 próżno szukać do 15-18kzł i że ten egzemplarz to "bida" to chciałbym znać Wasze zdanie.Może ktoś z Was ogladał,dzwonił,pytał..Chciałbym zacząć projekt związany z e38 i zależy mi na oryginalnym stanie i dobrej kondycji motoru(musi być dobrą bazą, nie ideałem).No i oczywiście mocą jest więcej niż mam teraz :D a apetyt rośnie w miarę jedzenia.Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia, uwagi, dorady mile widziane (wiem że auto jest do opłat). Z góry dzięki Panowie.

    http://otomoto.pl/bmw-740-prosto-z-n...C19333856.html
    "..Eco driving? No, thanks.."

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    śmiesznie niska cena, 7 k za e38 hehe... to pewnie handlarzyna ją kupil za 1200 ojro, nie więcej wiec sam sobie odpowiedz. Na fotkach wygląda calkiem spoko, poza bałaganem z lampami - przód pomarancz, boki i tył białe. Z tą mocą to uważaj bo 4.0 w marnym stanie potrafi ciągnąć gorzej niż w miare oganięte 3.0. Ale zajebiste ma fotele. Jak ją weźmiesz i bedziesz wymieniał na skóre to ja je od ciebie biorę :D
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 26-04-2012 o 09:06

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    No właśnie ta cena mnie zastanawia...dokładnie handlarz.Ogłasza ją juz ze 4 miechy.Wiem że dziwnie to zabrzmi ale albo e38 albo e23.Dwie dekady różnicy.Po głowie mi chodzi projekt auta dopracowanego w każdym detalu,wnętrze nie gra roli bo finalnie i tak było by połączenie ciemne auto białe wnętrze..A ta moc to tylko dla mojego ego miała by być hehe, bo ani nie upalam ani nie butuje.Ot taki psychiczny komfort..faktycznie nie zwróciłem uwagi na lampy
    "..Eco driving? No, thanks.."

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Faktycznie biedna:D Zawsze mogło by być gorzej i były by tez manualne fotele:) A tak powaznie te 18,5% akcyzy moga nie policzyc od 1674 Eur a od większej kwoty i wtedy opłaty też idą do góry...
    Zastanawia mnie czy w 95r. były jeszcze auta bez ASC? Moze ktoś podpowie...

    Jest autko które i mi sie podoba ale tylko ze wzgledu na kolor lakieru a takie podejscie staram sobie wybić z głowy:D
    http://moto.allegro.pl/bmw-e38-740-l...295109347.html
    Chyba nawet forumowa...
    Nieciekawe felgi i bałagan w bagaju:( Ale kolorek mmmm...
    V8 Garage

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    W tym ogloszeniu fajna sciema z katalizatorami . Auto ma 200 tys wiec wycialem katalizatory. Pierwsze slysze ze katalizatory wymienia sie przy 200 tys . Znam auta co maja nalatane 500 tys na orginalnych...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    W tym ogloszeniu fajna sciema z katalizatorami . Auto ma 200 tys wiec wycialem katalizatory. Pierwsze slysze ze katalizatory wymienia sie przy 200 tys . Znam auta co maja nalatane 500 tys na orginalnych...
    teoretycznie katalizatory spełniają swoja funkcje tylko do 60~80 tys. (zatrzymują nawet 90% szkodliwych substancji czy jak to tam nazwać) w miare narastania przebiegu ich sprawność się pogarsza. Jednak zgadzam się że po 200tys. niema potrzeby ingerencji:)

    Co do samego auta to kto z nas oglądając zwraca uwagę na stan licznika podawanego przez sprzedającego???
    Chyba nikt...
    Wstępnie oceniamy po zdjęciach i jeśli nie uznamy że auto jest "trupem" resztą zajmiemy się własnym okiem w realu...

    Sory za spore OT w temacie :(
    V8 Garage

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    Akcyzę policzą po swoich danych, wiadomo. Takie auto u mnie od razu powędrowałoby na warsztat,jak wspomniałem taki mały projekt.Co jakiś czas przeglądam allegro a ponieważ nie chciałbym sprzedawać mojej e32 to stąd taki "cypis"za 7kzł.Z takim autem chciałbym uniknąć naprawy silnika i skrzyni, no i lakierowania nadwozia.Wszelkie inne prace łącznie z wymianami i wyrzuceniem wnętrza są dla mnie oczywiste. Ta forumowa fajna, nie podobają mi się wydechy i gleba.A co do katalizatorów to w e32 niby mam 248tys teraz i katy są całe.Chodzi ładnie, nie dławi się,mocy nie brakuje i analiza spalin według diagnosty w normie. Trochę odstraszają mnie takie przeróbki bo chcąc doprowadzić auto do oryginału to dorzucenie katów to dość spory wydatek.
    "..Eco driving? No, thanks.."

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Za 7 tysi mozna kupić dobry ALE ROWER :sarcastic: Nie wierze w okazję ale może to jest właśnie ta ? Tak na poważnie to koleś mi właśnie gadał że widział dobre 7-er w niemcach,2 Euro czy coś...
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    DannyV8 tobie chyba zależny tylko na nadwoziu i dobrym motorze... Według mnie z takim podejściem dużego budżetu na auto nie trzeba mieć wiec szukajmy a znajdziemy:)

    Co do tej forumowej to fakt że pupcia mogła by delikatnie się unieść, końcówki aut, zderzak tylni drugi w kolorek, felgi aut... i mamy wizualnie jak dla mnie rewelacje:)
    V8 Garage

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    artur677 no tak, ostatecznie polecę do Niemca i coś kupię,jednak zostawiam to na koniec po przefiltrowaniu "igiełek","pięknych","od pierwszego wł" etc.Gdybym szukał auta do jazdy i małej kosmetyki to jak najbardziej budżet 20kzł.Wiadomo,coś za coś.tomgtdek69 tak,zależy mi na skrzyni i motorze,nie chce się bawić w remonty, regulacje itd.No i żeby nie było po "dzwonie"-nie toleruje takich aut, stłuczka to co innego.Wiem że temat drażliwy ze względu właśnie na kase ale łatwiej mi kupić auto do takiej kasy ,rozmontować na czynniki i powoli dłubać po swojemu niż wydać jednorazowo dużą kasę..tym bardziej,że nie chciałbym sprzedawać e32.Forumowa jest ok,ciekawe jak śmiga.Gleby nie lubie, nie umiem takimi autami jezdzić , nie na moje nerwy;)!!.Między innymi dlatego sprzedałem camaro- każda studzienka była moja a poza tym tyłek odpadał.Ale kolorek tej e38 naprawdę ciekawy,inny niż te które się widuje na codzień
    "..Eco driving? No, thanks.."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •