Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Słabo przyspiesza na gazie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    Słabo przyspiesza na gazie

    Witam, w styczniu założyłem instalację STAG ISA-2, KME-GOLD, wtryski REG Fast i w sumie od samego początku szału nie było co do zbierania, ale myślałem, że tak ma być. Kilka dni temu skończył mi się gaz i jeździłem trochę na pb i odziwo jak wcisnąłem pedał gazu do końca auto ruszyło jak torpeda, przed chwilą robiłem testy jadąc 50km/h i 80km/h przy tych prędkościach na LPG i wciskając pedał do końca auto przyspiesza zredukowało bieg, co nie zawsze to zrobi i się rozpędza bez rewelacji,kick-down również nie zawsze łapie na LPG, po chwili przełączyłem na PB ta sama prędkość pedał w podłogę bez KD i od razu czuć większy moment obrotowy, bo aż ręce z kierownicy mi podnosiło;), auto idealnie reaguje na gaz, KD działa za każdym razem, teraz aż miło dawać gazu czuć te konie i V8 pod maską:) Tylko co jest nie tak z gazem, że jest bardziej mułowaty? kiedyś byłem już u gaziarza z tym problem to stwierdził, że auto fajnie się zbiera i że na kompie jest wszystko ok, czasy wtrysków są większe od benzyny. Jakie obstawiacie przyczyny?
    Ostatnio edytowane przez e4r5t ; 25-04-2012 o 21:53

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    zle dobrana instalacja nie obrabia mocy i pojemnosc

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    To że czasy wtrysku są większe od pb nie oznacza że dobrze zestrojona instalacja. Ja podejrzewam że za małą dawkę gazu dostaje. Jak ze spalaniem? Takie jak na pb czy większe bądź mniejsze? Tylko realne przeliczenia nie z kompa.
    Ostatnio edytowane przez Adrian1031 ; 26-04-2012 o 14:02

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    gazu pali 2-3l więcej niż benzyny, źle zestrojona? dokładnie mowa o podzespołach? przecież kme gold montowany jest do 300km, komputer stag raczej dobry, wtryski mają coś wspólnego z przyspieszaniem? Gość niby ma pojęcie o gazie, byłem już kiedyś na regulacji to było wszystko ok:(Ja nawet nie sądziłem, że to auto może tak zapier...;)ale to tylko na pb:/

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    e4r5t, te 300KM to jest teoretyczna granica. Było już o tym mnóstwo napisane. Musiałbyś albo mieć dwa reduktory albo jakiś jeden porządny/mocny.

    Czasy wtrysków dłuższe niż na benzynie są zazwyczaj na lpg. Ale i tak muszą być dobrane odpowiednio dla różnych pośrednich stopni obciążenia i obrotów. Może się zdarzyć, że czasy wtryskiwaczy są dłuższe niż długość cyklu i praktycznie wtryskiwacz masz cały czas otwarty (zapętlony), co jest tak samo szkodliwe dla silnika (gwarantowana uboga dawka paliwa) jak i dla samych wtryskiwaczy (przegrzewanie się cewek) oraz sterownika LPG (nagrzewanie się tranzystorów sterujących wtryskiwaczami).

    Teoretycznie należałoby wtedy podnieść ciśnienie reduktora i takie ustawić też w kompie LPG. Oraz oczywiście zrobić od nowa całą regulację/kalibrację systemu.
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    w sumie to już nie wiem, czy to wina gazu, bo jeździłem dzisiaj na pb i już tylko delikatnie było czuć różnicę, czy przepływomierz może mieć duży wpływ na moc? Co do ustawień gazu, jeśli stwierdzi, że wszystko jest dobrze to co dalej?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    KME golda też mam i powiem że więcej jak m60b30 nie da rady obsłużyć w 100%. Mogą też być za małe dysze wtryskiwaczy i wtedy też się zapętla. Gość robił jakieś jazdy testowe czy tylko coś na kompie w warsztacie?

    Kup sobie interfejs daj screny z programu będziemy więcej wiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez Adrian1031 ; 26-04-2012 o 21:10

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    były jazdy testowe, nawet siedziałem za kierownicą, a on obok z kompem i mówił, że jak wciskam pedał na maksa to nawet nie obciążam mocno instalacji, że jeszcze nadmiar mocy jest. Wtryski niby dobrał pod ten silnik,sam już nie wiem:/

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Czy "gaziarz" podczas strojenia był łaskaw użyć sondy szerokopasmowej do strojenia istalacji? Do wypowiedzenia się jednoznacznie co jest problemem w Twoim przypadku najbardziej przydałyby się wykresy składu mieszanki podczas pełnego obciążenia.

    Pozdrawiam


    Kuba
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    http://lpg-forum.pl/ zaloz tu temat wszystkiego sie dowiesz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •