Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Filtr kabinowy czy czujecie różnice?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Filtr kabinowy czy czujecie różnice?

    Wg założeń filtr z węglem aktywnym ma pochłaniać zapachy. Moje nie pochłaniają. Gdy przejeżdżam przez jakąś miejscowość a w niej ludziska palą czymś śmierdzącym w piecach to w aucie też czuje zapach dymu z komina, albo jak mi zakopci stary diesel ze az czarno tez czuc. Mialem filtr boscha za 300 zł i byłlo czuc i mam teraz filtr hart za 80 zł i tez czuć.

    Jak jest u was?

    Ja spodziewałem sie ze powietrze bedzie bez zapachów a tak nie jest.

    Jakich firm filtry polecacie?

    Ja staram się kupować węglowe filtry hart lub aster ze względu na cenę poniżej 100 zł.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bmw_740D
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    316
    BMW
    E38 750i było 740D
    Skąd
    Góra Kalwaria k. Warszawy
    Blog
    1
    Filtr ten nie zatrzymuje zapachu/smrodu. Jak nazwa wskazuje jesk to filtr przeciwpyłkowy a nie przeciw zapachowy. Jak wjeżdżasz w jakąś miejscowość gdzie ludzie czymś palą ;) to na climatroniku musisz wcisnąć przycisk obiegu zamkniętego. To spowoduje że pod filtrem pyłkowym zzamknie sie zasuwa - pokrywa i powietrze bedzie krażyć tylko z kabiny. A co jeszcze do filtru z węglem też słyszałem że delikatnie pośpiesza odparowywanie szyb ale niewiem czy to do końca prawda ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Kupowanie filtrów za 300 zł do e38 to jakies nieporozumienie ,bo i tak co pół roku trzeba je wymienić ,bo w Polsce jest tak czysto :)
    Zakładam filtry za 70 zeta za dwie sztuki co pół roku i jest ok ,jakies włoskie chyba :)
    Jezdzę cały czas na włączonym obiegu zamknietym automatycznym i nie ma żadnych zapachów :)

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Jezdzę cały czas na włączonym obiegu zamknietym automatycznym i nie ma żadnych zapachów
    Przydaje się, potwierdzam.
    Czujnik "smrodu" daje radę - mi np. zamyka jak stoję na czerwonym za jakimś dieslem i on ruszy (dziś Peugeot 207).
    Że nie wspomnę o rozklekotanych autobusach i ciężarówkach tudzież oborniku...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    A gdzie ten "czujnik smrodu" się znajduje? Też mam domyślnie na automatycznym obiegu i jak za jakimś pochłaniaczem oleju jadę to na nic się nie zdaje.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jest koło chłodnicy :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •