Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Przekrecony gwint w obudowie silnika

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Najbardziej jestem skłonny użyć poxipolu bo jest to najtańsza metoda albo heilcoli dorgo ale pożadnie tylko boje sie rozwiercania (zamierzam robic to sam). narazie nic nie robilem, gdyz sruba sama się narazie nie wykręca. Ciągle się zastanawiam czy robić czy poczekać jeśli sie zazcznie coś wykręcać to wtedy naprawiać.
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 25-04-2012 o 22:02

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta
    ok. 40zł/szt.
    Seba665 nad czym się zastanawiasz, przecież za sam poxipol zapłacisz jakieś 10zł plus kupa nerwów, a za 40 dychy masz naprawione profesjonalnie :?
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    chodzi o to ze nie znam nikogo kto by tą metodą mogł to naprawic. Zostaje mi kupno zestawu za okolo 100 zł i przejściówki kątowej do wiertarki żeby rozwiercić gwint za okolo 50 zł.
    Narazie sie nie odkręca ale ciągle nie daje mi to spokoju więc poxipol 10zł a heilcoli 150. A tych rolek co chwila się nie wymienia. Ja wymieniłem ją profilaktycznie przy wymianie paska klinowego więc na 5 lat spokojnie starczy a nie śadze ze poxipol tak związe że się nie odkręci. Ta stara rolka jeszcze dawała rade i ma z 15 lat.
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 26-04-2012 o 10:46

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    jaki masz silnik.. m60 czy m62 jest różnica w śrubie


    ja w m60 miałem tak samo urwała sie śruba ta długa od napinacza.. okazało sie ze w obudowie rozrządu jest więcej miejsca.. tj jak wykręciłem org śrubę (ona wkręcała się około 1,5 cm) otwór jest dużo głębszy, tylko nie prze gwintowany do końca... wziąłem gwintownik i prze gwintowałem głębiej do samego konca, bez wiercenia zadnego i zrobiłem sobie tam szpilkę... w m62 jest trochę inaczej ze względu na inne rolki ale w razie wu możesz zastosować rolkę z m60 nie widzę tu żadnego problemu po za tym ze w m62 wszystkie są 70 mm a w m60 jedna jest 80 mm.. wykręć napinacz, wkręć samą śrubę zmierz ile się wkręca i wsadź potem cienki śrubokręt w otwór zobaczysz ze wchodzi głębiej niz śruba sie wkręca :D... oczywiście szpilkę wkręcasz na klej.. szpilkę zrób z twardej śruby, ktos kto używał heilcoli wie ze to lipa bo jak to puści to juz nie da sie nic zrobić z danym elementem ,poza tym nie ma jak podejść tą metodą w tym miejscu..
    Ostatnio edytowane przez mati-e28 ; 27-04-2012 o 20:21

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    żeby zrobić szpilkę wystarczy wkręcić dłuższą śrubę M8 na klej i obciąć łeb śruby flexem oraz dobrać odpowiednią nakrętkę z podkładką? i będzie dobrze?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •