Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Bmw 740i m60/2 manual osiagi

  1. #1

    Bmw 740i m60/2 manual osiagi

    Znalazłem na forum posta w ktorym ktos twierdzi ze 740i w manualu m 6,6 do 100 czy jest to wynik mozliwy do osiagniecia . ma ktos dane 0-200 i v-max bo nie moge nigdzie znalesc . z gory dzieki z odpowiedz :)
    Pozdrawiam

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    tak - to jest wynik mozliwy do osiagniecia - tak podaje BMW (dane nowego auta).

    Przy silniku 4,4 M62 Automat BMW podaje 7,0 sekundy.

    Co do VMax to 250 km/h - tylko na tyle pozwala blokada.


    Sebek

  3. #3
    Dziekuje za szybka odpowiedz bo bylem bardzo ciekawy .

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Silnik M60/2 to nie jest 4,4l i raczej nie ma opcji zeby sie tak rozpedzal. Mialem E34 z silnikiem M60/2 i mial zmierzone 6,7 z automatem. Dodam tylko, ze scigalem sie wielokrotnie z manualami i nigdy nie byly szybsze spod swiatel.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Wg instrukcji obslugi 740i M60 manual ma 6,8 do setki wiec okolo 0,2-0,3s szybciej jak automat co przy wyscigach spod swiatel jest zauwazalne poniewaz manual te 0,3s nadrabia wlasnie na starcie ;)
    Vmax bez blokady to okolo 270km/h :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Żeby manual wygrał z automatem wyścig z pod świateł musi mieć dobrego kierowcę, który potrafi się dobrze obchodzić ze sprzęgłem i szybko zmienia biegi... ;)
    W przeciwnym wypadku stoi na straconej pozycji, mimo że teoretycznie manual legitymuje się lepszymi osiągami...Niestety praktyka pokazuje, że jest inaczej... ;)

  7. #7
    moim zdaniem zmieniam biegi szybciej niż DSG w vw :) A tak na poważnie szkoda ze startu szybko 7-ka ruszac w manualu , poniewaz zaraz 2-ka bedzie do wymiany w skrzyni.
    ile kosztuje zdjecie blokady predkosci ? mysle juz nad chip-tuningiem do 7-ki mowią ze powinno to dac ok 8-10 % a przy takiej mocy to wcale malo nie jest .

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Słowik
    Żeby manual wygrał z automatem wyścig z pod świateł musi mieć dobrego kierowcę, który potrafi się dobrze obchodzić ze sprzęgłem i szybko zmienia biegi... ;)
    W przeciwnym wypadku stoi na straconej pozycji, mimo że teoretycznie manual legitymuje się lepszymi osiągami...Niestety praktyka pokazuje, że jest inaczej... ;)
    Zeby manual przegral a automatem to za kiera musi siedziec MEGA-SIEROTA :D
    polecam obejrzec filmiki ze spotu na lotnisku m.in. man 4.0 kontra automat 4,4 :]

    @Borys: Skrzynie manualne w BMW sa nie do zajechania wiec jakiekolwiek defekt manuala to prawdziwy ewenement- takze o 2ke nie masz sie co martwic ;)
    Jesli chodzi o moc to podobno bez zmian w konstrukcji silnika mozna wycisnac okolo 330koni...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Chociaz jak bym mial do wyboru to nie wiem czy nie wolal automata :) 750 mialem w automacie i jezdzilo mi sie ok :) najlepiej 750 6 biegow manual z silnikiem od 850 :D

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Borys tak sie rozpisujesz w każdym temacie..... tak za badzo ..... :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •