Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Bmw 740i m60/2 manual osiagi

  1. #11
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Ja mam 735i w automacie i przyspieszenie gdzieś jest około 7,8 sek do 100 km/h a vmax to 250 km/h gdzie obrotomierz jest na 5800 obrotów i auto dalej sie rozpędza. czy rozpedzając się na tiptroniku można uzyskać przyspieszenie jak w manualu - przeciez też sie ręcznie zmienia biegi??

  2. #12
    Wydaje mi się że tu nie chodzi tylko o samą ręczną zmiane biegu albo automatyczną tylko o wysprzęglanie biegów. Jak zmieniasz bieg w manualnu to sprzęgło jest pod pedałem i działa jednak szybciej niż w automatycznej skrzyni. Poza tym cała skrzynia manualna oparta chyba tylko na mechanice szybciej zmienia bieg niż automat w którym jeszcze jest od groma elektroniki, a ręczna zmiana biegów w automacie to i tak działanie elektroniki. Oczywiście kiepski kierowca to i w manualu będzie zmieniał biegi wolniej niż automat.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    25
    BMW
    740d
    Skąd
    Starogard Gd
    Odkopie kotleta, ale co tam.
    Panowie przedewszystkim autoamt ma nizsza sprawnosc w przenoszeniu mocy, poniewaz posiada konwerter hydrokinetyczny, prze ktory troche gumowato przekazywany jest momet i tu juz jest strata, a co do ruszania spod swiateł to manual wygrywa ze względu na to ze moze startowac z np 3-4tys obr, a automat od obrotow biegu jałowego!

  4. #14
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Przede wszystkim automat pozera moc silnika zeby wogole pracowac tzn. cala czesc mechaniczna skrzyni napedzana jest przez silnik (sprzeglo, pompa oleju musi mielic prawie 15L oleju, w zal od modelu skrzyni uklad chlodzenia skrzyni tez nie podnosi mocy) a do tego potrzeba energii :) , nie mowiac juz o dodatkowych 50kg bedacych ciagle na pokladzie ;) to wszystko wynikuje wiekszym obciazeniem dla silnika no i spalaniem paliwa... jak i gorszymi warotsciami dynamiki auta.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Do manuala jej daleko.....zastanawia się za długo jakieś tam uślizgi etc ...generalnie lipa.... 7 z automatem czy steptronikiem to nie rajdówka a raczej słonica (bynajmniej moja)>>>>>>>>>>>>>> ale i tak ją kocham

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar swobi.
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    48
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez Słowik
    Żeby manual wygrał z automatem wyścig z pod świateł musi mieć dobrego kierowcę, który potrafi się dobrze obchodzić ze sprzęgłem i szybko zmienia biegi... ;)
    W przeciwnym wypadku stoi na straconej pozycji, mimo że teoretycznie manual legitymuje się lepszymi osiągami...Niestety praktyka pokazuje, że jest inaczej... ;)
    Zeby manual przegral a automatem to za kiera musi siedziec MEGA-SIEROTA :D
    polecam obejrzec filmiki ze spotu na lotnisku m.in. man 4.0 kontra automat 4,4 :]

    Dokładnie podzielam zdanie kolegi.Także posiadam M60 4.0 w manualu.
    p.s gdzieś kiedyś czytałem że w Opolu chip'ują te silniki na 322KM

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Moja e38 730 automat do 220 kucyków ma 12s do setki chyba coś nie tak jest z nią
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Raczej wszystko OK ;D Żartuję - powinna mieć 9,7sek

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    Cytat Zamieszczone przez Słowik
    Żeby manual wygrał z automatem wyścig z pod świateł musi mieć dobrego kierowcę, który potrafi się dobrze obchodzić ze sprzęgłem i szybko zmienia biegi... ;)
    W przeciwnym wypadku stoi na straconej pozycji, mimo że teoretycznie manual legitymuje się lepszymi osiągami...Niestety praktyka pokazuje, że jest inaczej... ;)


    nie masz racji :D o czym sie jakis czas temu przekonales ;D
    twoje 730 v8 e32automat, kontra moje 730 v8 e38manual, w dwie osoby (zagazowane) ;D
    bo sylwek wiadomo, 740 wystrzelil pierwszy :D

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    No to co może być jej moja 730 zagazowana też jest. Wiecie jaka siara jak do 100 polonez 1,6GSI siedział koło mnie na starcie :(
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •