Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Nie dziala predkosciomierz, ABS - 740iA 1995

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    109
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan

    Nie dziala predkosciomierz, ABS - 740iA 1995

    Witam

    Tak jak w temacie, w mojej 740iA z 1995r nie dziala predkosciomierz, ekonomizer ani tempomat. Obrotomierz, temp wody i inne dzialaja ok. Pali sie kontrolka ABS.

    Auto kupilem juz z tym uszkodzeniem wiec nie wiem jak do niego doszlo. Z tego co wstepnie szukalem na forum winny bedzie czujnik ABS? Stad orientacyjne pytanka:

    -Czy moze byc to cos innego niz czujnik ABS (jesli tak to ewentualnie co przewidujecie?) czy malo prawdopodobne?
    -Czy jesli oslawiony czujni, jest to nastepujaca czesc: http://allegro.pl/bmw-e38-czujnik-ab...235968490.html ?
    -Czy po wymianie wymaga to jakiegos programowania, restartowania czegos, podpinania pod kompa itp czy wystarczy zmienic uszkodzony czujnik uruchomic auto i powinno dzialac?

    Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki od osob ktore mialy ten problem

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    proponowałbym Ci kupić dobry zamiennik a nie coś takiego jak z linku allegro.
    jeśli to czujnik to poproś kogoś żeby pożyczył Ci sprawny czujnik oraz inpę. Będziesz potrzebował skasować błędy, chociaż może wystarczy odpiąć klemy od akumulatora.
    Jeśli zrobisz jak powyżej a abs dalej będzie się palił to możliwe ze coś z pompą abs jest nie tak.
    z tego co wiem predkość pobierana jest z tylniego lewego czujnika ale to chyba tyczy się e38 po 98 roku

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak nie działa prędkościomierz i ekonomizer i takie tam to może być kilka przyczyn.Jedno z nich i najbardziej prawdopodobne to uszkodzony czujnik. Druga opcja to uszkodzone uszczelnienie łożyska tylnego lewego koła albo złe łożysko założone bez pierścienia magnetycznego. Inną opcją jest problem z uszkodzoną instalacją przy wtyczce czujnika. Sterowniki w tych rocznikach się nie psuły. Nie ma potrzeby podpinać pod kompa i kasować błędów. Po złożeniu należy się tylko przejechać kilkaset metrów i wszystko pogaśnie o ile się usunie usterkę. Zdjęcie klemy nie skasuje błędów w abs. Trzeba uważać przy demontażu starego czujnika aby nie uszkodzić pierścienia.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    Z tego co wiem to jak nie działa prędkościomierz to padł lewy tył, u mnie tak było w 728 i w ciemno wymieniłem - było ok, kontrolki same zgasną : )

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    ja też to miałem, tylko to był 99r i nie był to czujnik tylko sterownik. Ale miałem coś nie tak w instalacji bo wymieniałem je raz na miesiąc
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Sam przewód od kostki czujnika do kostki pod maska też warto sprawdzić, można się czasem naciąć na niepotrzebny czujnik :D
    V8 Garage

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ten przewód idzie od schowka w środku po stronie pasażera do koła. Pod maską jest tylko sama pompa.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •