Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: dysze spryskiwaczy - czyszczenie.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ

    dysze spryskiwaczy - czyszczenie.

    witam chciałem sie zabrać za czyszczenie zbiornika płynu od spryskiwaczy bo mam pełno syfu w środku i ciągle zatykają mi się dysze które chce również wyjąć i wyczyścić może w czymś lekko żrącym bo mam dosyć przetykania co chwile igłą. Stąd moje pytanie czy żeby wyjąć dysze z maski musze ściągać podbitke bo nie uśmiecha mi się to za bardzo a może są wysówane jakoś??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    podpinam się pod temat - jak kupiłem auto nie leciało przez dysze spryskiwacza, wymienione na nowe - po kilku psiknięciach znowu się zapchało i wywala płyn górą przez zbiorniczek. jak to ogarnąć? jak zdemontować zbiorniczek i wszystko wyczyścić?

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, zdjęcie zbiornika to tylko jedna śruba 10tka. Gorzej ze zdemontowaniem obejm na króćcach od wężyków, są cholernie ciężkie do rozgięcia, a przewód gumowy delikatny. Najlepiej zdjąć wytłumienie i założyć nowe węże, to jest tani i jedyny sposób, żeby pozbyć się takich problemów. Nie da się wyczyścić węży jeżeli mają brud w środku. Swoją drogą trochę się dziwię, ja nigdy nie czyściłem spryskiwaczy, ani całego układu. Zbiornik jest czysty jak nowy, czasami go wyjmuje jak coś grzebie przy silniku. Ciśnienie jest takie, że płyn odbija się od szyby. Może po prostu miałem szczęście.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Hej, zdjęcie zbiornika to tylko jedna śruba 10tka. Gorzej ze zdemontowaniem obejm na króćcach od wężyków, są cholernie ciężkie do rozgięcia, a przewód gumowy delikatny. Najlepiej zdjąć wytłumienie i założyć nowe węże, to jest tani i jedyny sposób, żeby pozbyć się takich problemów. Nie da się wyczyścić węży jeżeli mają brud w środku. Swoją drogą trochę się dziwię, ja nigdy nie czyściłem spryskiwaczy, ani całego układu. Zbiornik jest czysty jak nowy, czasami go wyjmuje jak coś grzebie przy silniku. Ciśnienie jest takie, że płyn odbija się od szyby. Może po prostu miałem szczęście.
    ttrol masz na myśli chyba zbiorniczek bez spryskiwacza reflektorów. Ja mam spryski na światła i zbiorniczek ma taki kształt, że wchodzi niemalże "w środek" przedniego pasa. To chyba będzie ciężej zdemontować.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Trzeba podejrzeć w Bentleyu, ale wydaje mi się, że o tym również pomyśleli.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    jak zdjąć same dysze z maski

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    cienkim śrubokrecikiem podwazasz je od przodu lub tylu nie pamietam jesli masz podgrzewane to mozesz je dokładnie rozebrac i wyczyścić ale lepszy sposób to odkrecic pare srubek z wygluszenia i je od dołu wycisnąć lepiej ci bedzie tym sposobem sciagnac wezyki i je spowrotem założyć a przy rozbieraniu uważaj na kabelki i sprezynki by ci nie wyleciały pzdr

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    dziekuje bardzo za odpowiedz:D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    dysze wyczyszczone działają jak nowe. tutaj instrukcja ze zdjęciami jak to zrobić może komuś się przyda http://forum.bmwautoklub.pl/viewtopic.php?t=9580

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •