Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: alternator wodny m62tub44

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl

    alternator wodny m62tub44

    Witam mam problem z alternatorem.. zaczęło się ze prawie dwa lata temu jak kupiłem auto zaraz po przyjeździe od wroga zapaliła się lampka ładowania... spaliły sie wszystkie diody z mostka prostowniczego.. oddałem wtedy alternator do firmy która regeneruje alternatory ,rozruszniki i do tej pory było dobrze... pewny siebie nabyłem regulator napięcia bo poprzednim razem nie został on wymieniony a teraz lampka gaśnie tylko ze ładowanie wynosi 12,1v zamiast 14v... niestety dzis rozkręciłem te ustrojstwo i znowu mym oczom ukazały sie popalone dwie z 6ciu diod... pytanie co sądzicie o nowych alternatorach na wymianę z allegro.. czy lepiej wymienić znowu diody bo to normalne ze te alternatory tak padają...czy szukać używki..???


    a może wina leży gdzie indziej ja podejrzewam cos z uzwojeniem..

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    A nie ma śladów wody pod pokrywą?
    Ten altek trudno uszczelnić, a jak się woda dostanie to puszczają diody. Uszczelka przy kole pasowym może puszczać.

    Altek regenerowany kosztował rok temu około 1000zł, jak dobrze poszukasz to w kraju znajdziesz za mniej niż 1600zł prosto z fabryki (regenerowany w BOSCHU)
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •