Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] Panowie Ratujcie Ponownie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz

    [mechanika] Panowie Ratujcie Ponownie

    Najpierw banalne może pytanie:
    Czy głowica z mojej 740i 94' jest jedyna w swoim rodzaju czy może jakiś inny silnik posiada taką samą???
    Pytam bo: kiedyś pisałem tu o moim problemie z dymem z kominów(niebieskim olejowym) i po długich poszukiwaniach dobrego mechanika okazało się,że : na drugim garze z lewej strony nie ma jakiegokolwiek ciśnienia i zaczęły się poszukiwania przyczyny.
    1- zawory - NIE
    2- tłoki - NIE
    3- pierścionki - NIE (dół trzyma ciecz po zalaniu prawie 2 godziny)
    4 - GŁOWICA - niestety TAK

    Po zalaniu wydechowych nie trzyma na żadnym ,rozlewa po wszystkich!

    Wczoraj kupiłem lewą stronę od gościa(pisał "idealna") dziś ją odsyłam.
    powód: o połowę lepsza od mojej : puszcza na 2 z 4 - ech.
    Ogólna masakra Panowie.
    Stąd też moje pytanie bo wybór głowic do M60 740i jest minimalny.

    Podsumowując:
    czy mogę wsadzić do 740i M60 głowicę od np. M62? Pewnie nie,ale może od 735i?
    Nie mam pojęcia więc mnie oświećcie, a może ma ktoś namiar na to czego szukam w 100% "idealnym" stanie.

    Pozdrowionka dla wszystkich i czekam !!!
    Mixer

  2. #2
    A dlaczego nie chcesz naprawic tej glowicy? Co sie stalo - pekla? To oczywiscie da sie naprawic. Goscie glowicowcy wymienia zawory, gniazda itd. W/g mnie powinienes dac do sprawdzenia. Daj znac jak postepy
    Glowica M60 pasuje tylko do M60...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    A dlaczego nie chcesz naprawic tej glowicy? Co sie stalo - pekla? To oczywiscie da sie naprawic. Goscie glowicowcy wymienia zawory, gniazda itd. W/g mnie powinienes dac do sprawdzenia. Daj znac jak postepy
    Glowica M60 pasuje tylko do M60...

    No tak tylko te moje dwie lewe nieszczęśliwe glowice uszkodzone są gdzieś wewnątrz na prowadnicach i tam przeciekają,a więc nie da się tego stwierdzić golym okiem.
    Nie wiem czy to udaloby się naprawić, a jeśli tak jaki bylby koszt takiej renowacji.
    Mixer

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    W Wawie na Białołęckiej podstawowe sprawdzenie z ewentualnym planowaniem głowicy (mówie o M62 bo taki robiłem) kosztuje 800 zł. A jeżeli głowica nie jest pęknięta to mozna z nia zrobić wszystko. Wymiana zaworów, gniazd zaworowych i prowadnic.
    Maksymalny koszt bez zaworów to około 1000 zł.

  5. #5
    Dokladnie. Na Bialoleckiej robia dobrze. Jesli potrzeba dodatkowych czesci typu zawory, gniazda (nie sadze, ale moze sie zdarzyc)to albo oryginal albo Paradowscy. Nic innego. Z reszta najlepiej im powierzyc naprawe i czesci - oni maja znizki na czesci glowicowe wieksze niz my razem wzieci. Po zdjeciu glowic kup sobie uszczelki Goetze - ciezko w Warszawie dostac ale sa dobre i duzo tansze od oryginalu, no i sruby. 100 PLN od kompletu. U mie i w silnikach ktore robilem uszczeleczki chodza elegancko...

  6. #6
    A ze gdzies ciekna? Czym - olejem po zaworach czy na zewnatrz? Olej po zaworach to przypadlosc M60/M62 po 300 tys. km. Wymienisz uszczelniacze, planowanko, kontrola szczelnosci i wrzutka!
    Do takiej roboty zrzucam silnik - duzo latwiej z kolektorami.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    A ze gdzies ciekna? Czym - olejem po zaworach czy na zewnatrz? Olej po zaworach to przypadlosc M60/M62 po 300 tys. km. Wymienisz uszczelniacze, planowanko, kontrola szczelnosci i wrzutka!
    Do takiej roboty zrzucam silnik - duzo latwiej z kolektorami.
    Ogólnie to ciekły po zaworach.
    No nic ,kupiłem już drugą(czyli trzecia) i zalałem. Efekt jest taki,że ta nie cieknie.
    Minimalnie pod dłuższej chwili podciekł jeden "grzybek" z 16-stu ,ale może jakiś paproch wpadł podczas transportu lub zdejmowania.
    Ale mówicie panowie ,że wymiana śrub to mus???
    Mixer

  8. #8
    Powiem tak. W TIS jest napisane, ze koniecznie. Z praktyki wiem ze nie jest to konieczne i kilka silnikow jezdzi na starych srobach. Wybor nalezy ci ciebie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •