Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: M60B30, lewe cylindry nie pracują ( okresowo)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice

    M60B30, lewe cylindry nie pracują ( okresowo)

    Witam!
    Od pewnego czasu borykam się z problemem nierównej pracy, znacznego pogorszenia osiągów w moim aucie, które występują okresowo, niezależnie od temp silnika, otoczenia, paliwa ( gaz / benzyna ), czy wielu innych ( dokładniej opisane w dziale "jestem nowy".
    Pomaga odłączenie akumulatora i podłączenie na nowo, czyli jakiś błąd jeśli dobrze myślę?
    Dzisiaj sprawdzałem, to wtedy lewy rząd cylindrów nie pracuje, po odpięciu wszystkich 4ech cewek z lewej strony, praca silnika się nie zmienia. Po odłączeniu prawych, silnik nie odpala, choć raz na jakiś czas któraś świeca da zapłon bo to czuć i potem znowu nie chwyta.
    Teraz pytanie: co odpowiada za sygnał dla cewek akurat z lewej strony? Dlaczego występuje to okresowo?
    Czasami w ciągu 200km nie występuje to wcale, a czasami i 50km tak przejadę zanim wróci do normy. Jakieś pomysły?
    Pozdrawiam ;)

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    moja zmorą w tym silniku są sondy sprawdz przez kompa na live data

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Taki był też mój pierwszy pomysł, ale czy sondy mogą tak wpłynąć na wtrysk, żeby nie doszło do zapłonu?

    Co do kompa, to jechać gdzieś nie warto, a swój będę miał dopiero za jakiś czas żeby to potwierdzić.

    Dzięki za odzew ;)
    Pozdrawiam

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •