Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: E38 Krótka recenzja Bilstein B12 pro kit

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    E38 Krótka recenzja Bilstein B12 pro kit

    Dostałem kilka PW w tej sprawie więc postanowiłem opisać swoje wrażenia szerszej publiczności. Od ok. 1,5tys km mam w E38 zestaw Bilstein B12 ze sprężynami Eibach.

    Zawias wymieniałem bo na seryjnych sprężynach i zwykłych amortyzatorach auto pływało tak że można było dostać choroby morskiej. Zwalam to na ciężkie koła bo przednie amortyzatory były nowe a tylne w dobrym stanie. Po założeniu zawieszenia co odbyło się bez ściągaczy do sprężyn, przód auta poszedł w dół może 15mm a tył co ciekawe podniósł się o ok. 20mm. Wcześniej auto cierpiało na typowy syndrom zwisającej dupy. Wizualnie jest ok, choć wolałbym gdyby przód poszedł jeszcze minimalnie w dół. No ale nie dla wyglądu ten zestaw zakładałem.

    Zawieszenie jest wyraźnie twardsze ale wygodniejsze bo autem nie buja tak jak wcześniej. Progresywność sprężyn czuć szczególnie na większych nierównościach, podczas gdy seryjne udawało mi się dobić bez większego trudu to Eibachów jeszcze nie dobiłem i wydaje mi się że daleko mi do tego. Nie nazwałbym tego zestawu twardym, nierówności wybiera naprawdę dobrze i fantastycznie je tłumi a tapicerka nie trzeszczy (tego trochę się obawiałem). Najlepszym testem tego zestawu okazała się lokalna droga między dwoma małymi miejscowościami która jest tak nierówna że na starym zawieszeniu strach było jechać 80km/h. Na Bilsteinach auto przy 120km/h prowadzi się na tej drodze bardzo stabilnie i pewnie. Naprawdę widać że ktoś nad tym zawieszeniem przysiedział i je rewelacyjnie dostroił. Już sama informacja że testowane i rozwijane było na Nurburgringu mi wystarczyła żeby podjąć decyzję, kto był ten wie jaka tam jest wymagająca nawierzchnia.

    W skrócie bardzo ale to bardzo polecam, szczególnie jeśli ktoś chce lepiej poczuć auto a nie bujać się na wszystkie strony w izolacji od drogi. Komplet w PL kosztuje 3850zł, czekałem na nie miesiąc.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Zapodaj fotki auta. Gwint za tą kasę chyba by już kupił do E38,chyba że coś mi się pomyliło:p

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Fakt, fotka by się przydała. Jak widać przód 10mm w dół i tył 10mm w górę i byłoby idealnie.




    Tak jak piszesz można już kupić gwinty w tej cenie - kilka modeli FK i sporo chińszczyzny. Mam jakieś doświadczenie z gwintami z podobnej półki cenowej i wolałem tego szajsu uniknąć. Porównanie - Moje najmojsze D2 Racing po ok. 400km porządnego przebiegu: pogięte tłoczyska, brak tłumienia, wycieki oleju, zmiażdżone pierścienie do regulacji wysokości i twardości, zerwane mocowanie stabilizatora, zerwane gwinty w camber plate'ach. Znajomych B6 (prawie to samo co B12) w takich samych warunkach: kolejny sezon bez problemów. E38 to ciężkie auto i warto jednak kwestię wytrzymałości wziąć pod uwagę. Bo nasze drogi czasem też przypominają odcinek specjalny.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Dobrze mówisz Inur. Mam sporo opuszczone auto i nie skusilem sie na gwint firmy "krzak" do tak ciężkiego auta i wolałem posadzić ja na stałe przez zastosowanie sprezyn i B8.
    Zdradz jaka cena za springi progresywne?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    grabol to zdradz jeszcze jaka cena u Ciebie za zestaw z B8 na przodzie??

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Dobrze mówisz Inur. Mam sporo opuszczone auto i nie skusilem sie na gwint firmy "krzak" do tak ciężkiego auta i wolałem posadzić ja na stałe przez zastosowanie sprezyn i B8.
    Zdradz jaka cena za springi progresywne?
    Za same sprężyny chyba coś koło 1000zł.
    3850zł to cena całego zestawu amortyzatory + sprężyny.

    Jeśli dobrze kojarzę to B8 to skrócone B6, natomiast B12 to komplet B8 + sprężyny?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    B8 to faktycznie skrócone B6.
    red_man, moje B8 było kiedyś B6 przed wizytą w Zerkopolu ;) Stałem sie ich właścicielem bezgotowkowo..

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    342
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Siemanko Inur, czy w zestawie otrzymałeś plastykowe niebieskie osłony tłoczyska tylnych amortyzatorów? Bo w moim zestawie ich nie ma.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    2
    BMW
    e38 750 iA
    Skąd
    Kraków
    @Inur, jestem w temacie kupienia zestawu b12 pro kit do mojej e38 750. Po prostu jeden z amortyzatorów padł (pękła sprężyna i zniszczył się kołnierz - amor nie do regeneracji) i chcę zamiast pakować 7000 zł w jeden amortyzator nivo to chcę zmienić wszystkie i obniżyć lekko auto. I tu mam parę pytań do Ciebie. Mam z tyłu nivo.
    1. czy konieczny jest demontaż nivo przy zakładaniu pro kit do 750?
    2. jeżeli tak to czytałem że pojawiaja sie problemy z wypoziomowaniem auta – czytałem również że można to zrobić ręcznie, kluczem, na regulatorze wysokości - czy da się to zrobić w wypadku demontażu nivo (zakładam że nie)
    3. W którym miejscy zamknąć obwód od pompy wspomagania na nivo aby zdemontować ewentualnie system.

    Jestem nowy jeżeli chodzi o e38 więc z góry dziękuję za pomoc i parę wskazówek.

    miłego dnia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •