Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Szarpanie na PB

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    Szarpanie na PB

    Witam. Mam m30b30 z sekwencją Stag 300. Na gazie przejechałem ok 15tyś km wszystko działało bez problemu i benzyna i gaz. Teraz na benzynie nie chce jezdzić(cały czas było ok 30 litrów PB w baku, to raczej pompka cała)Nie wkręca sie na obroty, szarpie skokami przyspiesza i do końca nie wkręca sie. Problem jest przy szybszym naciśnieciu gazu, troche mniej sie odczuwa to jak wolno sie naciska gaz. Na gazie wszystko chodzi ok. Ma ktoś pomysł co sprawdzić?

  2. #2
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    wtryski do czyszczenia?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    tak jak kolega wyzej opisal :)
    mnie trapilo dokladnie to samo szarpanie dlawienie sie mala moc
    pojechalem na stacje kupilem 4 buteleczki preparatu do czyszczenia wtryskow STP czarne chyba
    zalalem 30 litrow i rura wyjezdzilem wszystko
    czarna chmura z tylu smrod nie z tej ziemi ale po 80 km zaczelo sie poprawiac
    efekt taki ze juz od 3 tys obrotow idzie rowno do konca nie szarpie
    jeszcze do 3 nie pracuje jak powinien ale juz nie rzuca cala buda i zaczyna coraz lepiej pracowac

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Odświerze troche temat. Zalewałem do baku preparat do wtrysków nic nie pomagało. Wymieniłem świece przewody, kopółkei palec. Troszke jakby lepiej. Dzisiaj byłem u znajomego zmierzył mi ciśnienie jakie daje pompa paliwa wyszło 1,5 bara i przy dodaniu gazu spadało troszke jeszcze. Jakie powinno być ciśnienie? Kiedyś chyba czytałem że ok 2,5-3,0 bara, prawda?

  5. #5
    Cisnienie powinno byc okolo 3 - 3,5 bar a przy dodaniu gazu (lub zdjeciu wezyka z regulatora cisnienia) pod 4 bary. Zanim kupisz nowa pompke upewnij sie czy to nie regulator cisnienia. Np. u mnie wlasnie on pada

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    obstawialbym przeplywomierz

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    A ja mysle ze na prace benzyny - wplynelo zle ustawienie dawki gazu. Jest to znany problem.

    Komputer wtrysku benzyny - lapie dane z sond lambda i innych czujnikow - z jazdy na gazie - reguluje sam - nie wiedzac ze auto jedzie na gazie.

    Wlaczasz auto na benzyne a on ma dalej - "poprawione" ustawienia na gaz - i zaczynaja sie cyrki.

    Zrob reset (metoda z polaczeniem klem + i - i przekrecenie kluczyka) na 15 min i odpal go wtedy na benzynie - niech sie zagrzeje i jedz pokopac.

    Jezeli bedzie ok - nie przelaczaj na gaz tylko jedz od razu do gazownikow na ustawienie ponowne gazu.

    Pozdrawiam


    Sebek
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    No niby racja z resetem, ale jak pamietam M30 nie adaptuje sie do LPG.
    Obym sie mylil. Sprobuj - nie zaszkodzi.
    Ja obstawiam slabe cisnienie paliwa.

    Daj znac jak postepy

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    No niby racja z resetem, ale jak pamietam M30 nie adaptuje sie do LPG.
    A możesz napisać jakie silniki się adoptują bo mi się wydaje że mój czyli M60 adoptuje się od gazu a za niedługo jadę na regulacje i chcę podjechać pod kompa zeby sprawdził błędy i ewentualnie wykasował i zresetował (bo wiem że mam za bogatą mieszankę LPG )co by silnik przed ustawianiem był ,,świeży''.

    Co do problemu wilk-a9585 moge powiedzieć tylko tyle, miałem takie same objawy jak ty, pod komputerem wyszła walnięta przepływka po wymianie jak rękom odjął, może najpierw zamiast tracić kase na sprawdzanie ciśnienia itp. jedz i podłącz się pod kompa napewno nie zaszkodzi a nieraz nawet pomoże.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    tak jak napisalem wyzej, tez obstawiam przeplywomierz, ale jak podlaczysz sie pod kompa to nic ci nie wyskoczy wiec musisz podlaczyc sprawna przeplywke i wtedy bedziesz wiedzial,jakby co to mam taka przeplywke na sprzedaz, powodzenia !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •