Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Szarpanie na PB

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    ale jak podlaczysz sie pod kompa to nic ci nie wyskoczy wiec musisz podlaczyc sprawna przeplywke i wtedy bedziesz wiedzial\
    Nie wyskoczy ???? to dziwna sprawa ponieważ u mnie pod kompem wyszło że przepływka walnieta błąd 41 przy okazji przez walniety przepływomierz wyszły sondy że nie pracują, ale po kasacji błędów została tylko ten jeden nr41 przepływomierz, po wymianie i ponownej diagnostyce 0 błędów.
    U mnie dodatkowym objawem uszkodzonej przepływki był znaczny wzrost spalania cięzko bylo zejsc poniżej 15l na trasie, po wymianie 10.8l

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    A da rade sprawdzić jakoś przepływke bez podmiany na drugą? Bo na razie nie mam skąd wziąść na podmiane, sprawdzałem klapke w przepływomierzu chodzi gładko i sie nie zacina. spalanie mam w normie trasa 11,5-12 l lpg. miasto 16-18

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    to ze klapka sie nie zacina to nie znaczy ze przeplywka jest ok, z razji wieku potencjometr w przeplywomierzu sie wyrabia i nie pokazuje odpowiedniej rezystancji przez co wskazania sa nieodpowiednie,sam to kiedys przerabialem,wymienialem nawet wtryski na nowe a wystarczyly kupic przeplywomierz

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    Cytat Zamieszczone przez tomi5
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    ale jak podlaczysz sie pod kompa to nic ci nie wyskoczy wiec musisz podlaczyc sprawna przeplywke i wtedy bedziesz wiedzial\
    Nie wyskoczy ???? to dziwna sprawa ponieważ u mnie pod kompem wyszło że przepływka walnieta błąd 41 przy okazji przez walniety przepływomierz wyszły sondy że nie pracują, ale po kasacji błędów została tylko ten jeden nr41 przepływomierz, po wymianie i ponownej diagnostyce 0 błędów.
    U mnie dodatkowym objawem uszkodzonej przepływki był znaczny wzrost spalania cięzko bylo zejsc poniżej 15l na trasie, po wymianie 10.8l
    u mnie zaden blad nie wyskakiwal jak przeplywka nie miala odpowiednich wskazan a spalanie bylo w normie dlatego nawet jej nie podejrzewal do momentu kiedy ot tak podlaczylem inna z auta kolegi :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Może u mnie przewpływka całkiem już nie pracowała i dlatego na komputerze wyszedł błąd a u ciebie chodziła ale nie tak jak powinna, mniejsza z tym.
    Zauważyłem u siebie jeżdżąc na LPG (gdzie wiem że mam za bogatą dawkę) że jak rano odpalam auto nasPb nie chce jechac tak jak by problem z przepływką powrócił, ale gdy pojezdze na pb i rano odpalam silnik chodzi tak jak powinien czyli moje M60 chyba adoptuje się od gazu

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    sprawdz - wtryski , pompe , czujnik temperatury dme, przeplywka tez moze dawac w kość... lewe powietrze...


    cisnienie na pompie masz za male - nie wiem ja byl wykonywany pomiar - ale moja stara pompa dawala 1,5 atmosfery i samochod chodzil ale na obrotach byl slaby - nowa pompa ( z 39 4.4 ) - daje cisnienie za pompa 6-7 atmosfer !

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    nowa pompa ( z 39 4.4 ) - daje cisnienie za pompa 6-7 atmosfer !
    Gratuluje takich cisnien. Czym mierzyles?

    Nie bede komentowal...

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    nowa pompa ( z 39 4.4 ) - daje cisnienie za pompa 6-7 atmosfer !
    Gratuluje takich cisnien. Czym mierzyles?

    Nie bede komentowal...

    ciśnienie mierzone manometrem technicznym ( tolerancja chyba 0,1bar ) zaraz na wyjsciu z pompy ( pompa pierburg ) - po ok 10 sec nabila 7 atmosfer... nie myl tego z cisnieniem w ukladnie - bo to byl pomial cisnienia jakie daje pompa a nie cisnienia w ukladzie...

  9. #19
    ok, ok
    Tylko do czego komu taki pomiar?
    Pytam z ciekawosci, poniewaz sama pompa moze dawac i z 50 bar, ale po co to komu? Istotne jest cisnienie na listwie.
    Na Sloncu jest kilka milionow stopni Celsjusza, a i tak interesuje mnie ile jest za oknem...

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    podalem tylko przyklad - mierzylem cisnienie i w ukladzie i jakie daje pompa - dla porownania ze stara

    a kolega napisal jakie daje cisnienie pompa a nie jakie jest w ukladzie - przynajmniej z jego wypowiedzi ja to tak odczytalem wiec napisalem moje pomiary w tej kwestii.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •