Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: sondy lambdy- problem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ

    sondy lambdy- problem

    witam mam dziwną sytuacje z sondami mianowicie w zeszłym roku w LUTYM musiałem wymienić sondy bo stare padły, przyżydziłem troche kasy i kupiłem jakieś podróbki które padły mi również w zeszłym roku we WRZEŚNIU. więc kupiłem markowe boscha kilka dni temu byłem na kompie no i co wyszło? błąd pierwszego czujnika.... i juz się zaczyna falowanie obrotów delikatne narazie.... mam po prostu pecha czy padające sondy to konsekwencja czegoś zepsutego w silniku???

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A masz LPG?
    Skoro kupiłeś nowe Boscha, to powinieneś mieć gwarancje na nie, przynajmniej do września 2012..
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    mam lpg gwarancje też mam jutro ją wykręce i jade zareklamować ale sam fakt że tak szybko padła mnie zastanawia

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Błąd sondy lambda wcale nie oznacza, że ona sama jest uszkodzona, tylko, że jej odczyty wychodzą poza normę. To może być skutek, a nie przyczyna. Szczególnie jak masz gaz i jest zły skład mieszanki. Chyba, że przerwany jest obwód grzania sondy, ale to można sprawdzić miernikiem.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Błąd sondy lambda wcale nie oznacza, że ona sama jest uszkodzona, tylko, że jej odczyty wychodzą poza normę. To może być skutek, a nie przyczyna. Szczególnie jak masz gaz i jest zły skład mieszanki. Chyba, że przerwany jest obwód grzania sondy, ale to można sprawdzić miernikiem.
    tak wiem o tym kolego ale nie jeżdząc na gazie(sama benzynka) błąd wraca tak samo. sonda po prostu nie pracuje przestała przekazywać informacje o spalinach.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lostami1988 Zobacz posta
    tak wiem o tym kolego ale nie jeżdząc na gazie(sama benzynka) błąd wraca tak samo. sonda po prostu nie pracuje przestała przekazywać informacje o spalinach.
    Mierzyłeś tą sondę na live data albo oscyloskopem, że jesteś pewien, że jest uwalona. Błąd na kompie nic nie znaczy, może wiązka nie łączy i będziesz miał błąd, a sonda będzie ok. Uszkodzona sonda to stałe napięcie bez względu na pracę silnika.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    mierzyłem na live data nie pamiętam jakie powinna mieć napięcie ale miała prawie zerowe. w zeszłym roku było dokładnie to samo.
    mierzył mi to mechanik na profesjonalnym kompie

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W wielu sklepach nie ma gwarancji na takie części elektryczne czy elektroniczne. Jak już sklep weźmie to w ramach gwarancji to bardzo rzadko się zdarza aby to pozytywnie rozpatrzyli.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    to prawda, chyba ze ma sie rachunek na montaz

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    zobaczymy narazie przyjeli. czekam na decyzje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •