Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wybór spawarki

  1. #1
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15

    Wybór spawarki

    Witajcie,
    koledzy chciałbym prosić o pomoc w wyborze spawarki. Wcześniej moja styczność ze spawarką była bardzo sporadyczna i nie umiem spawać ale chciałbym zrobić sobie jakieś stoliki itp do garażu więc zdecydowałem się zakupić spawarkę bo materiał mam więc szkoda przepłacać na gotowe rzeczy. Ogólnie spawarka używana będzie później bardzo sporadycznie i tylko dla domowych prac więc nie chcę inwestować w coś drogiego i profesjonalnego. Poradźcie co mogę kupić dla tego typu prac i tak jak mówię, potrzebuję zrobić parę spawów by zbudować stoliki, szafki itp
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    skoro do czegoś takiego to powinieneś pomyśleć o wyborze systemu montażu a nie "stałemu" łączeniu elementów. Zdecydowane bardziej praktyczne.

  3. #3
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Mam firmę zajmującą się spawaniem konstrukcji stalowych. Do tego typu prac polecam ci spawarkę typu MIGomat np. dobrego chińczyka sprawdzonego bezawaryjnego inwertorowego shermana. Migiem nauczysz się spawać, bardzo prosta technika i obsługa spawarki. Nie ma co myśleć o doborze systemu montażu, półeczki podocinaj pospawaj a nie będziesz się bawił w sróbeczki sreczki :) Koszt mocnego Miga ok 2k. A taki do domowych prac http://allegro.pl/migomat-sherman-du...217886461.html Jak chcesz coś taniej to tylko MMA i będziesz bawił się z elektrodami i młoteczkiem.
    Ostatnio edytowane przez epul ; 14-04-2012 o 08:00

    Jak German to Anna.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ja do takich zastosowań zastanowiłbym się nad spawarką inwentorową - mała, lekka, poręczna, zasilanie 230V 16A.

    p.s. przeczytaj np. ten temat - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic955877.html i http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic951415-0.html
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 14-04-2012 o 08:29

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Ja polecał bym bardziej półautomat spawalniczy TELWIN. Jest to nieduża spawarka zasilana prądem 230V. Jest trochę droższa od tej co proponuje epul, ale jak do warunków domowych jest wystarczająca ( ale wybór należy do Ciebie ). I Telwin i Sherman mają jedną zaletę: możliwość spawania bez potrzeby gazu, ponieważ możesz zastosować drut samo-osłonowy. Jakość wizualna spawów będzie w tym przypadku troszkę gorsza, ale uwalnia Cię z potrzeby zakupu butli z gazem. Jeżeli jesteś spawaczem amatorem to taki sprzęt w zupełności wystarcza ( ja osobiście niebawem chcę zakupić właśnie telwin ). Ze spawarki MMA bym zrezygnował, ponieważ spawanie elektrodą wymaga większej wprawy i doświadczenia w porównaniu z Mig/Mag. Poczytaj to co xsilver podrzucił. Mają tam chłopaki dużą wiedzę.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    podcinanie, pasowanie...:D Szkoda czasu, zwłaszcza jak się nie planuje tego robić :D

  7. #7
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Dobra dzięki chłopaki wielkie. Poczytam co mi daliscie i zakupie coś by zorganizować sobie mały warsztat :) kiedyś bawilem sie spawarka z podajnikiem drutu (nie wiem jak to sie nazywa) i po mału coś tam wychodziło :)
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez PawelM. Zobacz posta
    Dobra dzięki chłopaki wielkie. Poczytam co mi daliscie i zakupie coś by zorganizować sobie mały warsztat :) kiedyś bawilem sie spawarka z podajnikiem drutu (nie wiem jak to sie nazywa) i po mału coś tam wychodziło :)
    To był właśnie półautomat spawalniczy Mig/Mag do spawania w osłonie gazowej lub drutem samo-osłonowym ( nie każdy półautomat jest do takiego drutu przystosowany ). Jeśli u mnie wszystko pójdzie zgodnie z założeniami to może i w tym roku zacznę kompletować warsztat i pierwszy zakup to będzie spawarka ( myślę też o TIG-u, ale są trochę droższe ). Powodzenia

    Edit: Jedna uwaga. Najlepiej jak byś pojechał sobie do jakiegoś sklepu ( w specjalistycznych jest drożej, ale i sprzęt lepszy ), doradził się fachowców, ponieważ nie każda firma oferująca sprzęt ma odpowiedni dostęp do serwisu/części zamiennych w Polsce. Dobrze by było jak byś kupił sprzęt, który możesz w razie awarii bezproblemowo naprawić. Zapytaj sprzedawce o serwis jak będziesz kupował.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek7er ; 14-04-2012 o 15:53
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli nie będziesz się tykał auta to polecam inwertorową spawarkę z możliwością spawania metodą TIG/MMA,koszt ok 800zł,do auta tylko migomat,elektrody zbytnio rozgrzewają blachę powodując szybszą korozję,nawet elektrodą 1.6 i niskim natężeniem prądu powypalasz dziury jeśli nie masz doświadczenia.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  10. #10
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Do auta nie bede sie dotykał spawarka bo nie mam takich zdolności także niech wykaza sie inni :) myśle najbardziej o tym Polautomacie bo ten drut dla laika jest fajny do nauki i takiego amatorskiego "smarkania"
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •