Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Rejestracja samochodu w Niemczech

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malet7
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    521
    BMW
    e65
    Skąd
    "...Katowice miasto Jedno na sto..."

    Rejestracja samochodu w Niemczech

    Witam,
    zamierzam kupić i zarejestrować samochód w Niemczech.
    W Polsce wiadomo, jedziesz po auto, piszesz umowę i masz miesiąc na załatwienie podatku, ubezpieczenia i dowodu wraz z tablicami.

    Zupełnie nie wiem od czego mam zacząć :/
    Mógłby ktoś w jasny sposób wytłumaczyć jak to wygląda w Niemczech?

    Proszę o wypowiedź osoby które mają o tym 100% wiedzę :)
    Pozdrawiam
    ...z pasji do samochodów, z miłości do BMW...

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Jesli masz dokumenty auta to najpierw wykupujesz ubezpieczenie (nalezy porownywac ceny) - po zawarciu ubezpieczenia dostajesz od nich kartke z poswiadczeniem, ze masz ubezpieczenie (Doppelkarte) - z tym i dokumentami auta idziesz do wydzialu komunikacji (Zulassungsstelle) i tam rejestrujesz. Tam pani ci wszystko wypisze lub musisz sam wypisac lub poprzez internet, dostajesz kartke na blachy (czesto firma jest naprzeciw wydzialu i robisz blachy) - wracasz sie na urzad i placisz dostajac dokumenty i nalepki na blachy. Tyle.
    Jak co to daj na priv i ci wytlumacze lub podaj nr tel czy jakos tak
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Pozwole sobie doprecyzowac informacje Grega.

    Dokumenty potrzebne do rejestracji auta w DE to:


    - dowod osobisty (przy polskim dokumencie tozsamosci - potwierdzenie aktualnego zameldowania w DE)

    - duzy brief (dokument wlasnosci pojazdu)

    - potwierdzenie aktualnych badan technicznych (potocznie nazywane TÜV)

    - potwierdzenie aktualnych badan emisji spalin

    - numer aktywacyjny dla polisy ubezpieczenia wydany przez ubezpieczalnie (zalatwiamy przed rejestracja)

    - karta bankowa z DE w celu podania danych do automatycznego pobierania podatku drogowego przez urzad finansowy

    - ewentualne pelnomocnictwo na pismie gdy rejestrujemy auto za kogos


    Istnieje mozliwosc za mala oplata 10-15 Euro wybrania rejestracji indywidualnej z wlasna kombinacja liter i cyfr.
    Liczba liter i cyfr kombinacji numeru indywidualnego rozni sie od miasta do miasta.


    Jezeli chcemy zarejestrowac auto ktore jest jeszcze zarejestrowane na kogos innego, nalezy je najpierw odmeldowac.
    WAZNE - nie sciagamy w takim przypadku naklejek z rejestracji sami - zrobi to pracownik urzedu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malet7
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    521
    BMW
    e65
    Skąd
    "...Katowice miasto Jedno na sto..."
    Dzięki wielkie.
    Powiedzcie mi jeszcze jedno, auto jest ~700km od mojego miejsca zamieszkania i jest wymeldowane, nie mam też żadnych papierów samochodu, a żeby wykupić ubezpieczenie muszę je mieć, a to wiąże się z tym, że nie mogę auta zameldować, ani teoretycznie poruszać się nim po drogach, czy jest zatem coś takiego jak tablice tymczasowe?

    Kupuję tablice (razem z ubezpieczeniem), jadę z kupionymi blachami po auto, dostaje papiery itp, wracam do siebie i załatwiam meldunek?

    Dzięki
    Ostatnio edytowane przez malet7 ; 14-04-2012 o 13:36
    ...z pasji do samochodów, z miłości do BMW...

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez malet7 Zobacz posta
    Dzięki wielkie.
    Powiedzcie mi jeszcze jedno, auto jest ~700km od mojego miejsca zamieszkania i jest wymeldowane, nie mam też żadnych papierów samochodu, a żeby wykupić ubezpieczenie muszę je mieć, a to wiąże się z tym, że nie mogę auta zameldować, ani teoretycznie poruszać się nim po drogach, czy jest zatem coś takiego jak tablice tymczasowe?

    Kupuję tablice (razem z ubezpieczeniem), jadę z kupionymi blachami po auto, dostaje papiery itp, wracam do siebie i załatwiam meldunek?

    Dzięki
    tak sa tablice tymczasowe,ale do tego tez potrzebujesz papiery i umowe.Tablice tymczasowe mozesz wyrobic w miejscowosci gdzie znajduje sie auto,bez znaczenia jest to,gdzie jestes zameldowany.
    Mowimy caly czas o tablicach tymczasowych

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jest cos takiego jak rejestracje tymczasowe na 5 dni - z zoltym paskiem na ktorym jest wpisana data ostatniego dnia okresu waznosci.



    Kupujesz je bez papierow od auta na ktore zostana zalozone.

    Dowod rejestracyjny jest pusty, gdy chcesz sie zaczac poruszac pojazdem wypisujesz go danymi pojazdu - dlugopisem !

    Auto ktorym sie bedziesz poruszal nie musi miec waznego przegladu - ale ty odpowiadasz osobiscie za stan techniczyn pojazdu.

    Aby nabyc takie rejestracje w urzedzie komunikacji (Strassenverkehrsamt) musisz wykupic ubezpieczenie do tych rejestracj na piec dni.

    Sa dwa rodzaje ubezpieczen:

    - z mozliwoscia wyjazdu za granise (drozsze)
    - bez myozliwosci wyjazdu (tansze)

    Ubezpieczenie dostaniesz najczesciej w budkach kolo urzedu komunikacji gdzie drukuja tablice.

    Blachy mozesz wykupic wszedzie, nie tylko u siebie w miescie.

    Mozna sprawdzic najpierw auto a dopiero na miejscu kupic blachy.
    Załączone miniatury Załączone miniatury 799px-Deutsches_Kurzzeit-KFZ-Kennzeichen.jpg  
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    tak sa tablice tymczasowe,ale do tego tez potrzebujesz papiery i umowe.Tablice tymczasowe mozesz wyrobic w miejscowosci gdzie znajduje sie auto,bez znaczenia jest to,gdzie jestes zameldowany.
    Mowimy caly czas o tablicach tymczasowych

    Nie wprowadzaj kolegi w blad.

    Ty piszesz o rejestracja wywozowych z czerwonym paskiem - Ausfuhrkennzeichen - do transportu po DE niepotrzebne i do tego za drogie (tutaj potrzebne sa dokumenty pojazdu).

    Ja pisze o rejestracjach tymczasowych - Kurzzeitkennzeichen - ktorymi z odpowiednim ubezpieczeniem mozna poruszac sie takze w krajach UE.


    W odroznieniu do PL - w DE nie trzeba nigdzie przedkladac umowy kupna sprzedazy. Dowodem wlasnosci pojazdu jest posiadanie duzego briefu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Nie wprowadzaj kolegi w blad.

    Ty piszesz o rejestracja wywozowych z czerwonym paskiem - Ausfuhrkennzeichen - do transportu po DE niepotrzebne i do tego za drogie (tutaj potrzebne sa dokumenty pojazdu).

    Ja pisze o rejestracjach tymczasowych - Kurzzeitkennzeichen - ktorymi z odpowiednim ubezpieczeniem mozna poruszac sie takze w krajach UE.


    W odroznieniu do PL - w DE nie trzeba nigdzie przedkladac umowy kupna sprzedazy. Dowodem wlasnosci pojazdu jest posiadanie duzego briefu.
    To ciekawe hmmm...
    Jak kiedys rejestrowalem samochod w DE to troche inaczj to wygladalo,niz Ty to opisales i musialem pokazac umowe kupna.No chyba ze cos sie zmienilo.
    Troche czsu juz minelo od mojej rejestracji.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malet7
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    521
    BMW
    e65
    Skąd
    "...Katowice miasto Jedno na sto..."
    Właśnie o takie informacje mi chodziło.
    Dzięki wielkie.
    Ile mniej więcej mogą kosztować tablice z ubezpieczeniem bez możliwości wywozu?
    O co chodzi z potwierdzeniem aktualnych badań emisji spalin? Czy jeśli auto ma ważny TUV do końca 2013 roku, znaczy też że ma aktualne badania emisji spalin?

    Jeszcze pytanie odnośnie samego ubezpieczenia, a chodzi mi dokładnie o "Schadenfreiheitsklasse", jaką ja mam klasę? Prawo jazdy mam od 2003roku, w 2007roku miałem pierwsze auto zarejestrowane na siebie, w Polsce miałem maksymalne zniżki.
    Czy tutaj będę musiał przedłożyć zaświadczenie o zniżkach w Polsce?
    I czy wypełniając wniosek online mogę zaznaczyć maksymalne zniżki bez żadnych konsekwencji? Wiem, że tu wychodzi "polskie cwaniactwo", ale bez zniżek miałbym płacić około 1000euro :/

    Pozdrawiam
    ...z pasji do samochodów, z miłości do BMW...

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    To ciekawe hmmm...
    Jak kiedys rejestrowalem samochod w DE to troche inaczj to wygladalo,niz Ty to opisales i musialem pokazac umowe kupna.No chyba ze cos sie zmienilo.
    Troche czsu juz minelo od mojej rejestracji.
    Jesli rejestrowales na czerwone tablice to owszem umowa byla/jest potrzebna, jesli rejestracja na numery niemieckie to nikt o zadna umowe nie pyta- tam cos takiego nie jest wymagane urzedowo, umowa jest tylko po to aby dochodzic swoich praw w razie jakis niescislosci z zwiazanych nabytym autem.
    Generalnie posiadacz Fahrzeugbriefu jest jego wlascicielem.


    Cytat Zamieszczone przez malet7 Zobacz posta
    Ile mniej więcej mogą kosztować tablice z ubezpieczeniem bez możliwości wywozu?
    O co chodzi z potwierdzeniem aktualnych badań emisji spalin? Czy jeśli auto ma ważny TUV do końca 2013 roku, znaczy też że ma aktualne badania emisji spalin?
    W okolicach 100Eur +-30Eur w zal za ile kupisz blachy i ubezpieczenie.
    Z ta emisja Sebek sie troche sie rozpedzil-> aktualnie wazny przeglad = wazne badanie spalin, (obie kontrole zostaly polaczone w jedna) wiec extra zaswiadzczenia o spalinach nie musisz przedstawiac.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 15-04-2012 o 13:26
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •