Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: cykanie? tykanie? syczenie? brak mocy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    cykanie? tykanie? syczenie? brak mocy

    Witam, nie wiem czy się znowu czegoś czepiam, ale zauważyłem, że podczas przyspieszania słychać takie nie wiem jak to dokładnie nazwać, ale szybkie cykanie, tykanie, albo syczenie, auto podczas zbierania mam wrażenie jakby był jakoś obciążony mocno, niby silnik mruczy fajnie obroty ciągnie do końca, ale powoli się rozpędza, jak sprawdzałem ile ma do 100km/h to wyszło chyba 10.5 albo 11s:/ Świece, filtr oleju, olej, wymienianie 4 miesiące temu. Odma zapewne już nie wymieniana długooooo oraz filtr powietrza K&N również nie czyszczony kilka lat. Co doradzicie?
    Ostatnio edytowane przez e4r5t ; 14-04-2012 o 13:26

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Wymień filtr gdzie kilka lat na jednym filtrze. Odme można sprawdzić jak mocno walnięta to bedzie kopciła i jak wyciągniesz bagnet to bedzie odkurzacz.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Czyscilem ostatnio filtr, tzn odkurzylem:-) za jakis czas go umyje i nawilze, co do kopcenia auto nie dymi odpala za kazdym razem na strzalala, bagnet ciezko jest wyciagnac gdy auto nie jest odpalone, gdy pracuje nie zasysa mi palca, ale dochodza dziwne dzwieki z bagnetu podobne do tego jak pijesz cole przsz rurke i juz sie prawie nic tam nie ma:-) wiec jakie rady? :-)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    a Podpięcie pod kompa coś pokazuje??
    Jak podejdziesz do wydechu z tyłu przy odpalonym jest takie dziwne nei wiem jak to określić ale purchanie ?
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    komp nic nie pokazuje, tzn wchodząc w silnik jakaś informacja o sondach, ale teraz je odpiąłem i różnicy w spalaniu ani przyspieszeniu nie ma:/ Do tłumika przytykałem ucho i nie słychać nic, jedynie bardzo delikatny basik:D Więc w czym szukać przyczyny dalej?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A kolektor szczelny?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    nie powiem ci ponieważ nawet nie wiem od jakiego momentu się on zaczyna w silniku r4 wiedziałem co i jak a tu V8 wszystko jest takie wielkie,że nie wiem:( tak w ogóle to domowym sposobem jestem w stanie to jakoś sprawdzić?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Może przepływka zaczyna kończyć żywot. Jak przyśpieszasz nie masz przypadkiem w jakimś zakresie obrotowo chwilewego przestoju w czasie przyśpieszania na jakieś pol sekundy sekunde?
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    hmmmmm jak startuje i dam pedał w podłogę to nie idzie jak pocisk tylko normalnie sobie przyspiesza wg mnie za wolno, jeśli jadę ok 130km/h i załączę kickdowna to może i faktycznie nie przyspieszy przez 0.5 sekundy tylko po czasie mimo tego, że bieg zredukuje.Odłączałem przepływke podczas pracy silnika to 0 efektu, podłączyłem i też nic, za chwilę znowu spróbowałem odłączyć i dalej zero reakcji, ale kiedy już podpinałem, auto na chwilę straciło obroty i jakby chciało zgasnąć(czytalem, że tak sie sprawdza przeplywke):)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Jak jest sprawna to na włączonym silniku powinna zgasnąć jak odepniesz przepływkę a jak robi tak jak u ciebie to oznaka że już pada. Bo u mnie po odpięciu gaśnie błedu nie ma. Ale wcześćniej miałem podobnie jak mi przepływka padała słabsza wiecej paliła. I po odpięciu też się tak zachowywała jak masz możliwość to podepnij od kogoś sprawną przepływke.
    To robota na 5 min a może akurat okaże się padnięta przepływka.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •