Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: fotele z pamięcią problem

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka

    fotele z pamięcią problem

    Witam postanowiłem założyć fotele z pamięcią wiązka moduł wszystko posiadam po podłączeniu fotela fotel nie reaguje na żadne ustawienie jedynie co to działa podgrzewanie stary fotel jest elektryczny i wszystko działa czy jeszcze coś jest potrzebne do podłączenia fotela.Jest możliwe żeby padły wszystkie silniczki albo sprawdzić na krótko czy działa sam fotel

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Tak się zastanawiam czy pamięć nie jest przy każdym z silniczków.
    Zdaje się, że każdy silniczek z pamięcią ma swój "adres" na magistrali i wywołując odpowiednią pamięć przyciskiem, ustawia się do zapamiętanej wcześniej pozycji.
    Może istniała też wersja elektryczna bez pamięci?

    Aha i nie napisałeś, czy fotel działa jak się go przestawia ręcznie klawiszami na fotelu.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Ja mam elektryczne bez pamięci.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    może moduł pamieci uszkodzony?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    ręczne ustawianie też nie działa z tego co zaobserwowałem to do każdego silniczka idzie wiązka od modułu jest trochę inny silniczek niż przy zwykłych elektrycznych .Jak można sprawdzić sam moduł
    Ostatnio edytowane przez aras232 ; 13-04-2012 o 16:22

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Sprawdz masę !!!!
    Wiązka z pamięcią ma dodatkowy kabel z oczkiem musi być przykręcony do masy w orginale kabel ten leci w progu dalej po ściance pod tylna kanapa aż do prawego tylnego rogu gdzie jest przykręcona większość brązowych kabli masowych
    Ostatnio edytowane przez jarek88 ; 13-04-2012 o 17:29

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    masę łapałem z akumulatora i nadal nic przyniosłem 2 moduł i tak samo żadnej reakcji fotela działa tylko podgrzewanie sprawdziłem 2 plusy w wiązce prąd jest bezpieczniki dobre co jeszcze mogę sprawdzić dodam jeszcze ze moje auto to 88r a fotel od dawcy z 93r ale tu niema chyba większego znaczenia

  8. #8
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Jak dla mnie to fotel z przed liftu ma inne sterowanie niż fotel z poliftu. Wiązka jest inna i moduł pod fotelem. Można przełożyć moduł oraz całą wiązkę, wszystko da się powpinać do nowszego fotela p&p. Z przed liftu moduł jest duży, po lifcie moduł jest mniejszy. Są inne wyprowadzenia i wtyczki do wpięcia, jestem ciekawy jak ci się udało to wpiąć ??

    Ja sam mam polift a wsadzałem fotel przedliftowy i całą wiązkę z modułem przekładałem z mojego pierwotnego fotela kierowcy, u pasażera nic nie trzeba zmieniać

    Jak German to Anna.

  9. #9
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Wystarczy zajrzeć w schematy instalacji i od razu widać że rocznikowo wiązki się różnią. Trudno jest mi powiedzieć co dokładnie jest nie tak ale trzeba również zwrócić uwagę że lusterka także trzeba zmienić oraz przycisk sterowania nimi. Ciekaw jest równiez jak podłączyłeś fotel? Chodzi o to że bywaja rózne kostki na 8, 10 lub 12 pinów. Podałeś zbyt mało informacji.
    P.s. Czyżbyś kombinował z tymi fotelami ze stolikami? :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    Całą wiązkę jak i fotel mam od dawcy. kostka w samochodzie jest taka sama tylko nie spojrzałem czy jest taki sam układ kabli w kostce u mnie jak i w wiązce od dawcy co do fotela ze stolikiem to też próbowałem odpalić jednak bez reakcji ale ten fotel był złamany i rozebrałem go na części pierwsze z myślą nad przekładką samych modułów silniczków do fotela pasażera ale to będzie dość trudne i chyba zostanę przy samych elektrycznych bez pamięci.Jutro zrobię jakieś fotki jak to wszystko wygląda.Chyba trafiłem na najgorszy rocznik bo wczoraj kupiłem dociąganie klapy i kolejna rzecz nie pasuje bo jest za gruby silniczek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •