Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: doradźcie: autoprecyzja, ediparts, ******** a może ktoś inny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy

    doradźcie: autoprecyzja, ediparts, ******** a może ktoś inny

    Mam spory problem. Moją siódemką jakiś czas temu zaczęło trząść przy niskich obrotach a troszkę później doszły do tego kłopoty z odpalaniem. Po odpięciu przepływki samochód odpalił bez problemu więc wymieniłem świece (które i tak nadawały się tylko do wymiany) oraz przepływomierz i fakt - odpala bez problemu ale trzęsienie nadal nie minęło. Ostatnio po dłuższej jeździe skrzynia przełączyła się na tryb awaryjny (trzeci bieg) przy czym nie wyskoczył żaden błąd. Po kilkunastu kilometrach bieg spadł na dwójkę i nie dało się wbić trójki nawet manualnie. Po odczekaniu kilkunastu minut wszystko wróciło do normy. Podejrzewam że gotuje się olej ale nie wiem czy przyczyną może być pęknięty kosz czy pompa. W związku z czym poszukuje serwisu ASB w okolicach Warszawy który zna się na rzeczy i potrafi zdiagnozować/naprawić problem. Autko użytkuje kilka miesięcy i było dość zaniedbane. Włożyłem w nie już troszkę pieniędzy i nerwów i chciałbym je sobie zostawić ale poprzedni właściciel miał je głęboko gdzieś więc co do jakości oleju w skrzyni mam obawy że od bardzo dawna nie był wymieniany. W internecie można spotkać różne opinie na temat wymienionych przeze mnie w tytule fachowców ale może znacie jakiś inny serwis który dobrze sobie radzi z 5HP24?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego podlacz pod kmputer. Bledy skrzyni sa z roznych powodow.. np: czujnik walka rozrzadu, malo powietrza w kole itp itd
    Biały

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Doprowadz najpierw silnik do ladu- bo cale zamieszanie ze skrzynia wyglada na wywolane praca polowy silnika (stad trzesienie na wolnych)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy
    Raz podczas wyprzedzania z pod świateł samochód ładnie wkręcił się na 5-6tyś obrotów po czym nie mógł zmienić biegu i gwałtownie przyhamował tracąc moc(kompletnie nie reagował na gaz), wyświetlił się komunikat getriebenotprogramm. Całe szczęście z naprzeciwka nikt nie jechał. Po zjechaniu na pobocze i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Komputer nie pokazał żadnych poważnych błędów. To było jeszcze przed wymianą przepływomierza.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Potwierdzam, źle pracujący silnik może wywołać błąd skrzyni.
    Jak kolega BOSS wyżej pisał - podpięcie pod komputer to pierwsza rzecz w szukaniu przyczyny.
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy
    Wydaje mi się że silnik nie pracuje równo. Dostałem namiary na mechanika od BMW w Raszynie. W poniedziałek podjadę do niego. Co do skrzyni to na trzecim biegu po zdjęciu nogi z gazu silnik momentalnie traci obroty. Czy może to być spowodowane pracą silnika czy na bank winny jest konwerter?

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez aka Zobacz posta
    Wydaje mi się że silnik nie pracuje równo.



    Czy może to być spowodowane pracą silnika czy na bank winny jest konwerter?
    Zrób porządek z silnikiem

    A na bank nikt ci nie odpowie przez internet.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy
    Od poniedziałku zaczynam. Do tej pory silnik pracował normalnie ale od kilku dni wyraźnie słychać że coś jest z nim nie tak. Dzięki za podpowiedzi.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy
    Jednak winny jest rozrząd. Naprawę wyceniono mi na 4tyś chyba że okaże się że ucierpiały również vanosy wówczas cena pikuje do 7tyś ale bunia przyśpiesza żwawo i raczej vanosy są w porządku. Znalazłem silnik w skandynawi z przebiegiem 120tyś rocznik 2000 z tym że poj.4.0. W związku z czym mam pytanie czy przełożenie takiego silnika wraz ze sterownikiem bedzie dobrym rozwiązaniem czy trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, no i jak poradzi sobie skrzynia?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    To w 2000r robili M60B40?
    Jaką masz skrzynię? Automat, manual? Jak automat, to jaki model.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •