Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: problemy z 5hp30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2

    problemy z 5hp30

    Witam

    właśnie wczoraj mi skrzynia odmówiła posłuszeństwa, tzn w pierwszym biegu auto ledwo co jedzie, dopóki jak go tak rozpędze powolutku na odcinku 400 metrów do 25km/h przeskoczy na następny bieg i wyskoczy błą skrzyni, no i dobrze bo wbije się 3 bieg i jakoś tym autem idzie jechać. Błędy mi wyskoczyły już wcześniej ale po podłączeniu pod komp sie już nie wydarzyły aż do wczoraj. Dzisiaj po przejechaniu 20 km przez miasto, spróbowałem go wyłączyć i ponownie załączyć w celu wyłączeniu systemu awaryjnego skrzyni, no i jak ustawiłem dżwignie w pozycje D to nagle auto miało znowu siłe aż do momentu dodawania gazu. Buma jak przejechałem dzisiaj na małym gazie w korku oddała dżiwne odgłosy jak by jakaś pompa miała trudności coś zassać. Mi sie wydaje że mam za mało oleju w skrzynii, ale to z resztą jutro sprawdze. czy musi być dolany w razie braku oleju, ten esso LT czy może być dolewany zwykły ATF Dexron III, który jest dość często używany w skrzyniach automatycznych?? W razie mechanicznego uszkodzenia skrzynii, miałby ktoś instrukcje jak wymienić te kosze i tarczki ( i w jakiej są cenie) bo mam zamiar to sam zrobić w razie potrzeby??

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Hmmm nie chce wróżyc ,ale raczej umarła miałem ten sam objaw i dziś w warsztacie dostałem wycene peknięty koszyk koszt .... 6000 - 8000 tyś w zależniości co sie jeszcze kwalifikuje do wymiany .....

  3. #3
    Anatol wyceniales to w ASO z robocizna ? ? ;(
    bez obrazy ale nowy kosz biegowy w ASO to koszt chyba 490zl ?

    Plus do tego drobiazgi itd itp .. zrobi sie cena dosyc duza ale bez przesady 6000-8000tys

    Masz w najgorszym wypadku 3 kosze biegowe wysypane itd

    chyba ze masz jakies dokladniejsze wiadomosci po analizie skrzyni to chwal sie ..

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Nie to wycena jednego ze "specjalistów " w wawce "po wsiądnieciu i wycenie po 5 min"
    http://www.samko.pl/trans.php w 3 warsztatach było powiedziane jasno to koszyk koszt kole 5 tyś .....wyjęcie ,włozenie ,robocizna.... koszta uboczne... ;)
    Zdecydowałesm się na samodzielne wyjęcie skrzyni i zakup wszyskiego co potrzebne do wymiany i podjęcie się ze znajomym :D

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Nie to wycena jednego ze "specjalistów " w wawce "po wsiądnieciu i wycenie po 5 min"
    http://www.samko.pl/trans.php w 3 warsztatach było powiedziane jasno to koszyk koszt kole 5 tyś .....wyjęcie ,włozenie ,robocizna.... koszta uboczne... ;)
    Zdecydowałesm się na samodzielne wyjęcie skrzyni i zakóp wszyskiego co potrzebne do wymiany i podjęcie się ze znajomym :D
    I wcale sie nie dziwie !

    Uwierz mi na slowo ale tam w tych cenach naprawy to jest ze 100% zarobku za nic ..

    Zrobi Ci liste wymienionych czesci a tak naprawde jedna trzecia listy ..

  6. #6
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Wiesz nie mam maszynki do kasy w domu,ale podejście do klijenta na zasadzie pan podjedzie to sie wyceni i koleś wsiada macha lewarem przód tył i cytuje "koszyk rozerwany to normalna przypadłosć tej skrzyni musiał pan ostro gazować i wbić D" :razz: po czym stwierdza cytuje" koszt 6-8 tyś no chyba ,że Pan chce fakturke to se pan VAT dolicz" i odchodzi ...... ani pocałuj mnie w dupe ,ani nic to ,żem się wqrwił z lekka ,że fure po całym mieście ciągam biedną e34 ... a tu podejście takie ..... przez tel koleś miał inne podejście ... cytat "to napewno linka biegu w przód sie poluzowała ,pan podjedzie to zrobimy .... ja jaki koszt -linka 900 wyjęcie włożenie 500 damy rade" .....


    W innych to samo pan podjedzie zrobimy koszt niewielki ...... ręce opadają ......

    Jutro skalkuluje ile i jakie graty do zakupu .....

    Mechanizacja w polsce .....

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    @Anatol- zdemontuj skrzynke i przyslij ja do mnie do Zgorzelca - bedziesz mial zalatwiona sprawe za duuuuuzo mniejsze pieniadze ;) i bez wysluchiwania marudzenia jakis baranow :D z tego co cytujesz to koles nie ma pojecia o skrzyniach automatycznych w BMW

    @Gentleman - mam sprawna 5HP30 na stanie w dobrej cenie, wiec w razie potrzeby wal do mnie na priv`a
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    no powiem wam że mechanicy w polsce to jest wogole jakaś dziwna kasta. Mnie jak tds padł to naciągnęli mnie na ponad 4 tys a silnik i tak nie chodził. drugi bym kupił za tą kasę.Po prostu żenada. :razz:

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    widzialem akcje w bielsku ze jak dla kogos sie posypie przykladowo skrzynia, mowią ze naprawa 2 tys, mechanik kupuje druga na allegro za 500zl, wsadza i kasuje 2tys, identcznie z mostami, nawet silnikami

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    kurde toż to się nazywa od wieków :ZłODZIEJSTWO.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •