Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: pomiar kompresji

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    pomiar kompresji

    Ze wzgledu na to ze caly czas kiedy mam 7 mam problemy z chlodzeniem , wpadlem na pomysl pomiaru kompresji w silniku . Zastanawiam sie tylko czy przy pomiarach kompresji zawsze wyjdze czy mam wydmuchana uszczelke albo peknieta glowice ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Raczej nie wyjdzie bo najczęsciej objawy nasilają sie na rozgrzanym silniku...musiałaby być faktycznie mocno wydmuchana uszczelka albo spore pęknięcie aby wyszło na ciśnieniu...ale gdyby uszczelka była dmuchnięta to objawy były by coraz silniejsze...ja na Twoim miejscu przyjrzałbym się raczej bliżej termostatowi...tzn wymienił bym go.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    16
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    Uszczelkę sprawdź sobie Testerem szczelności uszczelki, głowicy i który wykrywa dwutlenek węgla. Prawie każdy mechanik to ma

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    a wiskoza działa poprawnie?warto też sprawdzić korek w chłodnicy i pompe wodną(ponoć zdarzały się przypadki że ośka się kręciła a śmigło stało w miejscu) no i jak kolega napisał termostat
    sławomir

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Wymień korek chłodnicy ! też miałem problemy z chłodzeniem co jakiś czas mi się zapowietrzała i temperatura szła do góry , wszystko miałem wymienione oprócz korka chłodnicy
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    U szajboosa(730d) też pojawił się problem z chłodzeniem(przegrzewała się). Wyciągnęliśmy chłodnicę i umyliśmy ją. Chłodnicę z klimy przedmuchałem sprężonym powietrzem(żeby był przepływ powietrza przez obie chłodnice). Do tego zmieniony został zbiorniczek wyrównawczy i korek wlewu(zbiorniczek wewnątrz po prostu się rozsypał).

    Po tym wszystkim problem zniknął.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez arti89 Zobacz posta
    Uszczelkę sprawdź sobie Testerem szczelności uszczelki, głowicy i który wykrywa dwutlenek węgla.
    Tylko jak to robi ktoś ogarniety bo pierwszy lepszy idiota wlozy to we wlew zbiorniczka i przegazuje a jego tester pofrunie w powietrze z fontanną płynu. V8 ma układ pod wysokim ciśnieniem.


    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    a wiskoza działa poprawnie?
    Jesli nie to w normalny wiosenny dzień będzie się zagrzewał w miejscu przynajmniej tak było w mojej M73


    Cytat Zamieszczone przez G-R-Z-E-Ś Zobacz posta
    Wymień korek chłodnicy ! też miałem problemy z chłodzeniem co jakiś czas mi się zapowietrzała i temperatura szła do góry , wszystko miałem wymienione oprócz korka chłodnicy
    I to jest to. Potwierdzam :) Tani element a załatwia większość problemów z układem :)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Panowie ja mam tendencje do paniki . Silnik nigdy mi sie nie zagotowal kreska stoi w pionie. U mnie jest wymienione wszystko pompa chlodnica visko zbiorniczek korek weze . Jedyne co mam stare to termostat . Moim problemem jest to ze co jakis czas cos peknie w ukladzie . Zaczelo sie od zbiorniczka potem chlodnica waz od chlodnicy a teraz za silnikiem waz . Wszystko w przeciagu 30 tys kilometrow . Nie wiem czy to jakas norma w bmw ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Panowie a ja mam pytanie jak należy poprawnie to odpowietrzyć, 2.8 ma rzekomo problemy z chłodzeniem a u mnie wzystko jest ok. A ja nie odpowietrzałem, w ciągu pół roku wymieniłem 3 chłodnice i zawsze robiłem tak że po prostu lałem non stop płyn aż było max, odpalałem, dolewalem co wciągnęło, czekałem az sie zagrzeje, ew. dolewałem, robiłem krótką traskę i znów dolewałem...I nie wiem czy tak ma być? Nigdy mi się auto nie zagrzało, trzyma 85-90 stopni

    Aha, u mnie nie ma ciśnienia, mogę sobie odkręcić korek i gazować i ledwo co się podniesie poziom
    Pompa wody nowa

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A mi sie dzis znow skurwilo . W drodze do pracy . Juz mam dosc . Sprzedaje moja szmate w tym tygodniu .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •