Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Bmw 7 e38 3.0 m60 po zmianie motoru nie ma iskry

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20
    BMW
    7 e38
    Skąd
    Lublin

    Bmw 7 e38 3.0 m60 po zmianie motoru nie ma iskry

    Witam mam nadzieje że nie powielam tematów, chociaż sporo o tym jest. Włożyłem silnik z jednej e38 do drugiej, Z tą różnicą że w pierwszej była instalacja z EWS, a w drugiej jest bez EWS. (Brak pestki sterownika w schowku itp.) Podmieniłem DME- czyli do wiązki z EWS założyłem sterownik bez, niestety tylko kręci rozruchem ale nie daje iskry, ani paliwa. Moje pierwsze pytanie czy są jakieś różnice w samych wiązkach bez a z EWS- jak tak to jakie?

    W poprzednim nadwoziu silnik odpalał ale do momentu jak z kumplem sprawdzaliśmy ciśnienie i odłączyliśmy wszystkie cewki i czujniki wałka i wału, później po sprawdzeniu i złożeniu koniec rzucił palenie. pomimo tego przemieniłem silnik(może myślałem że się samo naprawi hhe) No i teraz stoję.. Czy gdyby czujnik wału/wałka był walnięty to by nie było iskry?
    Paweł

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli jest uszkodzony czujnik położenia wału korbowego nie będzie iskry,jeśli wałka silnik nie ma mocy.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20
    BMW
    7 e38
    Skąd
    Lublin
    A czy mają one jakiś związek z podawaniem paliwa na listwę??
    Paweł

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tak,czujnik położenia wału korbowego ma,jeśli jest uszkodzony nie ma iskry i pompa nie podaje paliwa.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20
    BMW
    7 e38
    Skąd
    Lublin
    Zmierzyłem wartość czujnika wału-miał 510 kohm czyli ok, i dodatkowo brakowało jednego przekaźnika w skrzynce bezpieczników- założyłem i teraz jest iskra, ale wraz auto nie odpala aha i świece po dłuższym kręceniu jakby suche. Jak pompę podepnę na krótko i kręcę to i tak nie odpala świece wciąż suche- czyli wtryski nie otwierają??
    Paweł

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    16
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    Prawidłowo jak poprzednio silnik siedział z EWS a teraz jest silnik bez EWS to zazwyczaj przekłada się kabelek w kostce jak coś to dzwon pomogę tel: 782-375-091.
    Weź jeszcze sprawdź miernikiem napięcie na przekaźniku od pompki czy jest prąd. Potem sprawdź na kabelku od pompka paliwa przy tym przekaźniku czy podczas kręcenia daje prąd kabelek od pompki jak coś to zazwyczaj zielono-fioletowy.
    I posprawdzaj czy wszędzie masz masy poprzykręcane od wiązki. Pozdr
    Ostatnio edytowane przez arti89 ; 13-04-2012 o 08:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •