Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Subwoofer w E65.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja

    Subwoofer w E65.

    Siemanko.
    Mam pytanie do znawców audio,gdzie najlepiej wyciągnąć sygnał do subwoofer-a w E65 z L7 i pod co podpiąć sterowanie zasilaniem?
    Czy jest gdzieś na wzmacniaczu lub gdziekolwiek sygnał analogowy (żeby podłączyć RCA),czy trzeba się podłączać do głośników a jeśli głośniki to które się do tego najlepiej nadają?
    Mam zamiar trochę poexperymentować z audio i pożyczonym subem przed zakupem czegoś konkretnego.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ze wzmacniacza L7 mozna wyciagnac analogowy sygnal.

    Punkty oznaczone na foto - NF Signal 1 i 2.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TDA1562.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	92.5 KB
ID:	4350
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Super,w sobotę się zabieram do rozbierania i lutowania,co prawda już podłączyłem do głośników przy wzmacniaczu,do pierwszej pary kabli od strony zasilania a sterowanie do zasilania wzmaka i gra.Podłączyłem dwa głośniki 12" firmy "?" pod wzmacniaczem AC-3 MDS Audiophile Clasic przez konwerter sygnału głośnikowego na sygnał o niskim napięciu i muszę powiedzieć,że gra to dość dobrze a nawet bardzo dobrze,biorąc pod uwagę jakość głośników bo wzmacniacz jest niezły.
    Pozoztaje teraz poszukać dwóch basów nieco lepszej jakości i pociągnąć sygnał NF zgodnie z poradą Sebka,tu wieeeeeeeeelkie dzięki a następnie cieszyć się znakomitym,głębokim i soczystym i mięsistym basem.
    Słuchałem dzisiaj AC/DC i ZZ Top,zupełnie inne doznanie niż przy "gołym" L7.
    Ostatnio edytowane przez siwymetal ; 11-04-2012 o 16:45
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Kupiłem głośnik Hertz ES 300.3,niezły a w porównaniu z poprzednikami firmy "?" nawet znakomity ale pojawił się pewien mały problem,a mianowicie wzmacniacz kradnie prąd i teraz pytanie gdzie się podpiąć żeby się wyłączał razem ze stacyjką?
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Patent z sygnałem ze wzmacniacza działa,dziś zdobyłem się na odwagę i robebeszyłem wzmaka,miałem mały problem bo te rezystorki ze zdjęcia są malutkie ale udało się,wyjąłem drut w osłonie z kabla antenowego,przykleiłem do płytki podstawkę plastikową,do podstawki przykleiłem kabel tak żeby dotykał końcówki rezystora,po wyschnięci kleju lutowanie stabilnego już kabla i po robocie,dźwięk jest słyszalnie lepszy niż z głośników,pozostaje tylko problem ze sterowaniem,podłączałem się w różne miejsca ale żadne nie rozłącza napięcia po uśpieniu,tylne światła mają chyba za małe napięcie bo nie odpalają wzmacniacza,na bezpiecznikach napięcie jest cały czas,może znacie jakiś sekretny kabelek,na którym nie ma prądu po wyjęciu kluczyka lub po uśpieniu?
    Sebek dzięki jeszcze raz za zdjęcie.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ciesze sie ze komus to pomoglo.

    Sprawe ze wzmacniaczem musisz ogarnac najlapiej z jakims elektronikiem ktory zna sie na sprawie.

    Bylo by mozliwe zebys zrobil pare fotek systemu po lutowaniu ?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Kurcze,nie pomyślałem a wszystko jest już poskładane ale wygląda to tak: przykleiłem podstawkę plastikową ok.4mm wysokości,drut w osłonie z kabla antenowego wygiąłem pod kątem 90 stopni,przykleiłem do podstawki tak aby przylegał dobrze do lutu rezystora,po wyschnięci kleju przyłożyłem tylko lutownicę na dwie sekundy i po sprawie.
    Nie wiedziałem za bardzo co znaczy - i + na zdjęciu,więc kable sygnałowe (zwarte lewy i prawy kanał) podłączyłem do rezystora 1 a kable ekranujące do masy na płytce,ten drugi rezystor jest przylutowany do masy,więc go
    pominąłem.
    Ostatnio edytowane przez siwymetal ; 27-04-2012 o 16:17
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Znalazłem magiczny kabelek ale pojawił się następny problem,jak zapalam samochód to strasznie łupie sub a jak jest cisza to słychać takie ciche dudnienie jak szybkie bicie serca,teraz nie wiem czy to wina podłączenia we wzmacniaczu czy też zasilanie w E65 jest jakieś "pulsujące",czy pomoże jakiś filtr przeciwzakłóceniowy?
    Tak się dzieje przy podłączeniu sterowania w każdym miejscu,czy to bezpiecznik czy zasilania urządzeń,podłączałem ten kabel chyba w stu,różnych miejscach i d.....pa.
    Jeśli ktoś ma wiedzę jak to obejść to prosiłbym o pomoc.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Okazało się,że to sygnał ze wzmacniacza wprowadzał zakłócenia,podpiąłem zewnętrzne źródło dźwięku w postaci Iphona przez kabel Jack-2xRCA do wzmacniacza suba i było cicho przy odpalaniu (że też wcześniej na to nie wpadłem,idiota),podpiąłem się z powrotem do głośników,przez konwertet Hi-Low i jest wszystko ok.
    Jest może trochę gorzej jeśli chodzi o samą jakość basów ale przy odpalaniu hałas był taki jakby granat pie.......nął w bagażniku,więc jestem gotów się z tym pogodzić ale na pewno jeszcze do tego wrócę,teraz czas się trochę poduczyć i znaleźć sygnał nie powodujący takich problemów.
    Do tego będzie potrzebny schemat wzmacniacza L7,więc jeśli ktoś posiada,lub wie gdzie znaleźć,to będę zobowiązany.
    Ostatnio edytowane przez siwymetal ; 12-05-2012 o 21:40
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •