Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?

    Moze mi ktos powiedziec gdzie robie blad ? Wczoraj wymienilem pompe wody , teraz mam problem z odpowietrzeniem . Robilem juz wszystko . Wlaczalem ogrzewanie na 32 c . Potem zalalem chlodnice z otwartym odpowietrznikiem . Dolewalem az do odpowiedniego poziomu ale ciagle nie mam przelewu . Prubowalem ugniatac weze i nic w gornym wezu tak jak by ciqgle bylo powietrze . Po odpaleniu silnika nie mam strozki wody . Jak silnik sie nagrzal i dodalem gazu woda sie spietrzyla i zaczela wylewac ze zbiorniczka . Teraz ma zapuszczone ogrzewanie w aucie na wylaczonym silniku i moze ta mala pompka wywali to powietrze . Macie jakies rady ?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-04-2012 o 01:00

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    ustaw auto pod gorke zeby odpowietrznik byl naj wyzej

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Jak wywala wodę, to masz jeszcze sporo powietrza w układzie. Przodem pod górkę powinno trochę pomóc, ale na koniec i tak trzeba na poziomo sprawdzić poziom płynu.
    A pompa wodna nie ślizga się? Ogrzewanie grzeje? Jeśli nie, to jeszcze sporo trzeba będzie odpowietrzyć i wlać płynu.

    E38 dość ciężko się odpowietrza. W M20 też nie było to łatwe, ale zawsze udawało mi się podczas niedługiej przejażdżki układ ładnie odpowietrzyć. Nie wiem czy tu ten patent przejdzie.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    powie mi ktos jak mocno twardy ma byc ten waz od chlodnicy co wychodzi z pompy ? U mnie na wyjetym termostacie i po trasie jakies 50 km i korku 30 min jest bardzo twarda . Tak ma byc ? Wogole mysle ze mam peknieta glowice gdzies . Jakos dziwne to dla mnie ze takie twarde te weze . Jest to mozliwe ze jak jest peknieta glowica albo uszczelka to idzie w uklad chlodzacy ? Dodam tylko ze ani nie ma wody w oleju ani oleju w wodzie . A woda jest czysta nie ma zadnego brudu .

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    na cieplym po trasie ma byc twardy rano powinien byc miekki tak ze go spokojnie ugnieciesz na goracym lekko sie powinien ugniatac

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    a jak rano tez jest waz mocno napiety ? Skad w tym ukladzie takie cisnienie . Pozatym w garazu obok moj brat ma 740 z silnikiem m60 i tam waz nie jest taki twardy .
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-04-2012 o 01:00

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja zawsze jak robie cos przy bmw z ukladem chlodzenia to plyn zalewam bezposrednio do weza gornego chlodnicy, pozniej do zbiorniczka i praktycznie juz nic nietrzeba robic

  8. #8
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Pamiętam jak kiedyś koledzy z Forum wymieniali pompę wody i .... odpowietrzali a po 15 min chłodnice im rozsadziło. Wówczas jak zwróciłem im uwagę, że źle odpowietrzone !!! to nawet chciano mnie "Zbanować" na dobre , bo tą wymianę robił pewien MOD - dziś już z nami nie jest choć nie powiem gość miał wiedzę o elektryce w E38 w paluszku. Wracając do tematu Odpowietrzanie E38 bardzo ładnie i obszernie opisał kolega Olejus - poszukaj powinno być bo było na bank. Pozdrawiam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    jak masz wode w układzie a nie płyn to ładu nie dojdziesz i węże będą twarde.Ale jak masz LPG to jest mała szansa że reduktor puszcza w układ wodny ciśnienie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ja nie wiem czemu macie takie problemy z odpowietrzeniem. Autkiem stajesz tak żeby silnik był mniej wiecej równo dokręcasz odpowietrznik wlewasz wodę nie zakrecasz korka czekasz az wody bedzie na tyle ze juz nie bedzie schodzic. Ogrzewanie na maxa na szybe. Odkrecasz lekko odpowietrznik i czekasz. Aż przestanie powietrze uciekać. Filozofi nie ma.
    Przy okazji można naciskać dolny wąż od chłodnicy po stronie pasażera na dole to pomoże pozbyć sie powietrza.
    Pozdrawiam .
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •