Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Szaprie przy zmianie z P na D

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC

    Szaprie przy zmianie z P na D

    Witam dziś pojawił się problem w mojej 7er. Jest to 740iA z 08/94r. Już wcześniej zauważyłem że przy zmianie biegu z P na R skrzynia szarpie lekko ale szczerze olałem to bo kumpel mi powiedział że jak tak lekko szarpie to jest nic. A dziś już się zrobiło coś poważniejszego (chyba). Jadąc samochodem wywaliło mi błąd skrzyni. Więc się zatrzymałem zgasiłem samochód odpaliłem ponownie i spoko błędu nie było ale gdy wrzucałem D to samochód mocno szarpnął. Przyjechałem do domu i może z 2-3 razy spróbowałem ruszyć czyli dałem P a potem D i dalej to samo było. Co mogło się stać? Czy mógł się zepsuć konwerter czy skrzynia już wysiadła?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Oj kolega,zacznij szukac w twoic okolicach fachowcow od automatow...Bo na odleglosc to raczej pomocy nie uzyskasz.
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    Podepnę ja jutro pod kompa i będę myśle wiedział co się stało dokładnie, ale chodzi mi bardziej o to czy ktoś może miał takie objawy albo wie czym takie objawy często się kończą.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego stawiam na komputer, lub sterownie(jeżeli robiło się to stropniowo aż doszedłeś do tego co masz)
    Biały

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    życze ci żeby lepiej wyskoczył jakiś głupi błąd na kompie lub byś miał zły stan oleju bo inaczej możesz szukać nowej skrzyni

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    Ostatnio usunąłem błędy skrzyni "nie czytałem jakie bo robiłem to na szybko" i wszystko śmigało ok. Dziś wróciłem z trasy no i w trakcie jazdy gdy stałem pod górkę skrzynia była na trybie D trzymałem oczywiście hamulec i w pewnym momencie poczułem tak jak by się wbił jakimś cudem Luz "N" samochód po puszczeniu hamulca zaczął zjeżdżać w dół. Lekko dodałem gazu (bo spanikowałem) samochodem szarpnęło do przodu i włączył się błąd skrzyni biegów Getriebenotprogram. Zgasiłem więc samochód. Poczekałem chwilkę odpaliłem znów i błędu nie było ale coś się jednak stało by przy jeździe np z górki jak hamowałem to samochód zamiast swobodnie redukować biegi to robił to ale z szarpnięciami. Teraz gdy podpiąłem samochód do kompa były błędy które odczytałem, Pierwszy błąd nr. 100 GEAR CHECK 1. Drugi błąd był oznaczony numerem 57 I pisało przy nim FGR albo FGS jakoś tak i pojawił się także 3 błąd którego nie pamietam. Chciałem zrobić screena ale nie zapisał się na kompie a błędy już usunąłem. Wiecie może czym mogą być spowodowane te błędy i objawy? Na chwilę obecną nie mam czasu podjechać do mechanika bo pracuje po 12 godz no i nie ma jak :(

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Ja bym szukał skrzyni.Wygląda to na uszkodzenie mechaniczne i przy cenach skrzyń nie opłaci się naprawa ale zdiagnozować można.
    Miska i sterowanie do ściągnięcia jak nic.
    Pozdro.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    No to mnie kolego pocieszyłes... Będę chyba musiał poszukać kogoś od ASB i oddać na diagnoze ;(

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez hozar Zobacz posta
    No to mnie kolego pocieszyłes... Będę chyba musiał poszukać kogoś od ASB i oddać na diagnoze ;(
    Tak by było najlepiej. Ja bym nie panikował od razu i szukał skrzyni bo ewentualna naprawa wcale nie musi przekroczyć ceny drugiej skrzyni, a z używanymi też nigdy nic nie wiadomo ( trafisz na trupa i będzie kolejny wydatek ). Znajdź dobry serwis ( popytaj o sprawdzony ), niech sprawdzą. U mnie też czasami czuć delikatne szarpnięcie przy zmianie z P na D czy R, tak samo przy zmianie biegów czasem czuje, że zmienia biegi, a czasami jak nie spojrzę na obrotomierz to nie wiem kiedy zmieniał ( u siebie podejrzewam stan i jakość oleju, ale będę w wakacje w Polsce to też jadę do serwisu ASB na inspekcję ). Powodzenia.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •