Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [e38] Zerwana linka klamki Zewnętrznej. Jak wymienić?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3

    [e38] Zerwana linka klamki Zewnętrznej. Jak wymienić?

    Witam,

    Tak jak w temacie. Linkę już mam, ale jak mam ją wymienić... Muszę się jakoś dostać do mechanizmu klamki, ale dosłownie wszystko przeszkadza jak ściągnałem boczek drzwi...

    Przepraszam jeżeli temat już był, ale jedyne co umiałem znaleźć to niejasne informacje, ale tylko co do wymiany klamki.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Mogę tylko Cię troszke naprowadzić jak się zabrac za wymianę. Jak boczek masz już ściągnięty to teraz wygłuszenie z takiej pianki trzeba odkleic i bedziesz widzial klamke zewnetrzna od tyłu będzie tam taka blaszka którą trzeba przesunąć w bok i wyjdzie ci w ten sposób klamka zewnętrzna później bodajrze trzeba odkręcić dwie nakrętki na klucz 10 i odczepić linkę z uchwytu od zamka w drzwiach i tak wyjmiesz cały mechanizm klamki wraz z linką. Przepraszam za być moze nie dokładność i może jeszcze po drodze coś trzeba wymontowac żeby to wyszło ale ja u siebie dawno juz to robiłem i nie pamietam dokladnie :p niech koledzy mnie poprawia jak o czymś zapomniałem :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Tyle to ja wiem... Ale w całej tej operacji przeszkadza zamek i stelaż / szyna z szyby... za dużo rozbierania jak dla mnie, a poza tym jak byłem w serwisie to się dowiedziałem że trzeba wymontować szybę i właśnie chyba ten stelaż też... No chyba że ktoś ma jakiś magiczny patent na to to może skorzystam :) a jak nie to zostawie to zawodowcom hehe

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    16
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Odkopię to, bo właśnie jestem na etapie mocowania się z kasetą wewnątrz drzwi, żeby ją stamtąd wyciągnąć. Klamka wyjęta, kaseta od drzwi odkręcona, ale za cholibke nie chce wyjść. Coś ją trzyma, a po obejrzeniu nowej kasety doszedłem do wniosku, że taka kotwica z tyłu wkładki zamka. Co dalej? Czy ktoś ogarnia temat?

    EDIT: Dla potomnych - żeby wymienić kasetę z wkładką trzeba wyciągnąć cały zamek. Bardzo nie chciałem tego robić ale operacja trwała 5 min ;).

    Mam teraz inny problem. Nie zamykają mi się drzwi kierowcy centralnym, ani nawet tym "cyckiem" od środka :/.
    Ostatnio edytowane przez PanByku ; 09-06-2013 o 16:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •