Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Wątek: E32 735 Manual VS 740 Automat - co wybrać ?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Ja wiem,ze automat jest bardzo wygodna opcja. Mialem w posiadaniu jedno auto z ta wersja i wygoda niesamowita ale jednak manualem wiecej mozna zdzialac . Jestem typem szybkiego kierowcy i uwazam sie za dobrego kierowce . Troche europy zjezdzilem,roznymi autami gabarytowo jezdzilem i nie z jednej powaznej opresji sie wychodzilo ! Ale 7er w jakims stopniu mnie spowolni bo juz od dluzszego czasu przystopowalem z predkoscia no chyba,ze ktos mnie wk....... to wtedy pokazuje pazurki :) Ale do czego zmierzam mysle,ze manulana skrzynia mozna szybciej podejsc do reakcji w danej chwili o zimie nie wspomne gdzie automatem nie wychamujesz na oblodzonej jezdni a manualem owszem .
    Dlatego mam ciezki orzech do zgryzienia !!! 735 manual czy 740
    Mozna wsadzic manual do 740 ale nie wiem czy chce mi sie z tym bawic dlatego tez wspomnialem o e38 740



    Szukaj takiej i takiej, a wybierz tą która będzie w lepszym stanie technicznym i wizualnym[/QUOTE]

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Czlowieku bylo napisane zebys nie porownywal 735 do 740....Ty chyba naprawde nie wiesz ze w E32 740 to jest V8 a 735 to R6,dwa rozne silniki...A wiec najpierw sam postanow co chcesz ? drozsza eksploatacje ale wiekszy fan ? czy taniej ale nie znaczy gorzej przecierz ?.W obu przypadkach i tak jestem za automatem.
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Kolego ja dobrze wiem,ze to V8 a to R6
    Silnikowo jestem za v8 bez zastanowienia ale skrzyniowo za r6 dlatego tez napisalem,ze mam ciezki orzech do zgryzienia i musze sie nad tym dobrze zastanowic . Wezme to co bedzie w lepszym stanie

    a co myslicie o tej :
    http://otomoto.pl/bmw-740-740i-C22695372.html

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Szczerze to przeglądam to allegro i nic ciekawego nie ma ... jedynie ta z Poznania całkiem całkiem . Niech da więcej fotek ... (wrzuć od razu na forum )

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    jak chcesz dzwiek v8 i manuala to zostaje ci 730 m60b30 moc podobna jak w m30b35

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Ta jutro bede typa atakowal z poznania

    kal!ber no niby tak ale 740 ma tych koni wiecej dlatego o to wlasnie chodzi. 735 ma r6 w wersji manual ma zblizone osiagi ale nie ten dziwek i charakter co v8 :p

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    a nie myślałeś może nad czymś hmm pokroju E31 -> 850csi ?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Tak,myslalem ale jednak 4 drzwi sa bardziej funkjonalne a tym bardziej przy dziecku :)
    Nic jutro sie odezwe,zobacze co mi pacjent z poznania powie

    3m ta sie

    dobranoooc

  9. #29
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Zapytaj go o VIN. Pół shadow pół chromy. Ale siedzenia z wersji individual wiec może i tak być.Listwa na tylnych drzwiach odstaje i wydaje mi się że maska źle spasowana.Ogólnie jak na kocówkę produkcji to biednie wyposażona i w dodatku 740.No mało nie chce biorąc pod uwagę że jeszcze maska na dzień dobry jest do malowania

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    http://otomoto.pl/bmw-740-740i-C22695372.html

    A Wiec tak :
    Rozmawialem z panem z Poznania: Zostala sprowadzona z rajhu w 2008 r. Maska matowieje tak jakby zostal wylany kwas ale nie za jego kadencji,ma kilka oznak korozji do wymiany plyn w skrzyni a tak to w bdb stanie wszystko hula a i opny przod do wymiany. Przy tym co mi powiedzial to ostudzilem z cena bo 15 k za taki stan to pomylka i jest mozliwosc negocjacji

    Natomiast z ta jest tak : http://otomoto.pl/bmw-740-C23679973.html

    Ogołnie napiszę tak. Traktuję potencjalnego kupca poważnie, nie mam zamiaru być później „przeklętym”. Są rzeczy, które wg mnie wymagają naprawy, czyli te o których pisałem. Poza nimi na pewno coś się znajdzie (bo auto jak sam pan zauważył ma swoje lata), kwestia czy jest pan mocno krytyczny czy nie. Tu gdzieś żarówka, tu podświetlenie. Żeby nie było, wypunktuję wszystko, dosłownie wszystko co mi przychodzi do głowy. A jeśli chodzi o slinik, to świece i kable raczej jeszcze posłużą. Na gazie sprawuje się rewelacyjnie, spalanie w mieście 16-20l/100km, trasa to 13-14l/100km przy prędkościach 160-200km/h. Oliwy nie bierze, dyma nie puszcza tylko parę (to właśnie skutek lpg, całkiem niegroźny – woda skrapla się w tłumiku i wychodzi). Co do silnika, jak się jeździ na gazie trzeba się przygotowac że co kilkanaście tysięcy km trzeba uszczelniac górę (uszczelka pod pokrywy zawrów) i jest to koszt ok. 250-300zł za części i robociznę. Nie oszukuję, do stanu idealnego jej na pewno brakuję, ale nikt nie remontuje samochodu żeby za chwilę go sprzeda, - ja też nie. Jeśli chodzi o koła to są 245/45/R17 z tyłu Michelin, z przodu muszę sprawdzic, zapomnialem…



    Poniżej wypunktuję wszelkie plusy i minusy jakie mi przychodzą do głowy:



    + Ksenony 6000k

    + Przyciemnione szyby

    + dwa komplety kół, letnie Hamann 17 cali, zimowe 15 cali za prawie idealnych zimówkach

    + szpera 25%

    + Podgrzewane fotele

    + Klima napełniona pod koniec ostatniego lata, praktycznie nieużywana bo padl mi ten elektrozawór i nie miałem kiedy tego zrobic (auto cały czas użytkowałem)

    + Sekwencyjny gaz, butla w miejscu koła zapasowego (podniesiony poziom podłogi bagażnika, żeby butla tej wielkości jaka jest się zmieściła)

    + Strumiennica w miejsce katalizatora

    + Mam kilka części do niej

    + wkład filtra pwoietrza k&n pluz zestaw do czysczenia i nasączania

    + przód obniżony sprężynami od e34 535

    + centralny zamek w pilocie

    + nowy akumulator Centra Silver (dałem ponad 500pln w grudniu)



    - Elektrozawór (koszt 50-100zł, jak się ma cokolwiek pojęcia to wymienic można samemu)

    - Pompa wspomagania (użwyka na allegro ok. 250zł, warto również poszukac na forum www.7er.pl)
    - Tuleje belki tylnej (koszt zakupu prawie żaden, ale robic polecałbym przy okazji, specjalnie nie ma sensu, a na pewno nie ma jeszcze potrzeby, po prostu zrobiłem na nich 20000km i pewnie już by można zmienic)

    - wahacz z przodu prawy (diagnosta namierzał mi to chyba z miesiąc, nie jest wybity, nie jest skasowany, jest minimalnie skrzywiony, przez co na niektórych ostrych dziurach się zatłucze, ogólnie się specjalnei nie odzywa, koszt ok. 60-70zl)

    - jest gdzieś nieszczelnośc w układzie hamulcowym, ale zrobię przed sprzedażą żeby można było bezpiecznie jechac, także ten minus się nie liczy)

    - elektryczne sterowanie fotela, kiedyś działało całe, teraz działa przesuwanie przód-tył, reszta przestała (kwestia prawdopodobnie poprawnego podłączenia, środek jest przełożony z innej, tu oryginalnie był welur)

    - pozrywane podłokietniki, nawet nie wiem czy to się naprawia, jeden był od początku zerwany, drugi zerwałem osobiście (taka jakość), ale leżą sobie elegancko na tunelu, mi to akurat nie przeszkadzało

    - spaliła się zarówka od podświetlenia prędkościomierza

    - brakuje jednej kratki w zderzaku przednim, koło halogena, miałem kiedyś kupic, ale zapomniałem, aukcja się skończyła i potem zapomniałem (kosztowała na allegro niecałe 30zł)

    - pierwotnie był do niej hak zamontowany, ale ja go wyrzuciłem, jednak nie ma zaślepki w jego miejsce



    No I te sprawy blacharskie, tak jak pisałem, nie ma absolutnie żadnej tragedii, siódema nie jest ocynkowana tak więc w typowych dla siebie miejscach ruda zawsze po jakimś czasie się pojawi, taki typ i koniec. W mojej to przedni słupek, pod klamką, malutki pęcherzyk koło wlewu paliwa, spody trzwi maj taki nalot rdzawy, to samo klapa bagażnika. Jeśli weźmie się za to lakiernik to do wymiany na pewno będzie listwa progu przy dr

    Ktora waszym zdaniem jest warta roboty
    Jestem zwarty i gotowy na szykowanie auta

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •