Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: E32 735 Manual VS 740 Automat - co wybrać ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Witam was serdecznie koledzy w te swieta wielkoanocne :)

    Kolega kubosh pisze o mnie !!!
    Dzis z nim rozmawialem przez tel a ze sa swieta wiec nie za bardzo mialem dojscie do neta :)
    Ogolnie na codzien jestem zwolennikiem manualu! Mam sluzbowego diselka ale wczesniej posiadalem wlasne samochody i w automacie i w manualu. I do tej pory bylem zwolennikiem skrzyni manual az do momentu jak przejechalem sie wlasnie 740 !!!!!
    Z Gory napisze : moja zona bardzo sie sprzeciwia i mowi na h..... ci ten samochod skoro masz sluzbowy ???
    A no wlasnie ona nie kuma czaczy co to znaczy wejsc do 7er 8V np i sie przejechac ! ze wzgledu na jej zawod jaki ma wyluczony,czyli polozna a od dluzszego czasu zalozycielka zespolu ktorego mozna posluchac w piatki i w soboty w jednej z wolskich knajp!
    Brakuje mi przejazdzek nocnych jak kiedys za kawalera
    Ale moje widzi misie sie znudzilo i wole starsze auta jak nowsze !!
    7er ma ten swoj charakter
    Jak na poczatku sie zalogowalem to pisalem o bmw M5 E34 potem mialem wizje Audi s6 c4 kombi ale to juz przeszlsc !!!
    7er na pieknej feldze lepiej sie prezentuje niz nie jeden terazniejszy niemiecki wóz :)
    Wiadomo,ze manual spali mniej i mniejsze wydatki ale o ile 740 moze byc drozsza ????? To jest moje pytanie do was
    Bede jezdzil nia sporadycznie wiec czy ona bedzie z gazem czy bez to mi wszystko jedno .
    Spalanie moze jedynie sie roznic na pozomie 2-3 litrow tak mysle benzyny
    Jak wam cos wpadnie w oko dajcie znac

    Z Góry dziekuje

    i pozdrawiam

    A przy okazji ..... MOKREGO SMINGUSA DYNGUSA !!!!!!!!!!!!!

    Pozdrawiam

    Norbert

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Kupilem 735 w manualu i szczerze teraz żałuje, że to nie jest 740 albo 750 w automacie. Dobrze, ze przynajmniej longa mam...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Spalanie...u mnie nie mniej jak 11.5,ale fan z jazdy Moje A4 3.0 TDI pali 11,byłe 730 D palilo 11.5,E210 320 CDI palilo 12,Pajero = 13.Czyli E32 740 pali malo :D a to ze jezdze wolniej,bo jest nisko zawieszone...ale ten FAN
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Jako 2 letni posiadacz wg mnie zadbanego 740

    Nie kupuj w kraju bierz z tych 20 000zł 16 000zł i zasuwaj na mobila a potem po autko w tej kwocie to będzie pewne ładne auto możliwe, że nawet z 1 ręki

    Pozostałe 3000zł zeżre szybko serwis po zakupie zmiana oleju w skrzyni razem z olejem około 600zł
    Olej silnikowy zalecany to castrol edge spr 0w-40 koszt z wymiana około 300zł
    Filtry plaiwa są 2 sztki razem około 200zł
    potem filtr powietrza i filtr kabinowy następne 150zł
    pozostałą kase szybko utopisz w zawieszenie bo jak po 20 latach autbahn zobaczy nasze drogi szybko i skutecznie się rozleci nawet jak w momencie zakupu nic nie puka ani stuka ( bo u nich niema na czym stkac czy pukać )
    zwróć dużą uwage na grubość tarcz zwłaszcza z tyłu
    wymień świece i odmę następne około 600zł
    dekle pod pokrywami szybciej lub później 200zł


    po za tym 740 pali średnio z 15 litrów 735 w manual z 1-2 litry mniej to za mało na tę różnicę w osiagach obu aut

    aha zaomniałbym jak będziesz zmieniał olej po zakupie ściągasz miskę olejową ( koszt uszczelki miski około 100zł czasem nie zakładaj na starej !!! )i sprawdzasz dokecenie śrub od pompy oleju

    skrzynia 5HP30 to wbrew pozorom bardzo trwała konstrukcja ( trafiała nawet do alpiny 6,0 ) jednak trzeba jej regularnie zmieniać olej i spokojnie i powoli przełączać z D na R i nie użwyamy opci N automat nie lubi jazdy na luzie ja moje 2 lata nie żałuję i dobrze służy a w tym roku ma już 20 lat

    silnik także jest trwały o ile oczywiście nie pałujesz na zimnym, i jeździsz na dobrym oleju a nie na mineralu z biedronki

    osiągi można co nieco poprawić co już swego czasu opisałem dźwięk silnika też i to tanio i skutecznie

    gdyby co pytaj pozdrawiam i udanego zakpu

    hmmm w zasadzie za 20 koła oddałbym ci swoją i kupił S600 hehehehe ............... żartowałem szukaj na mobilu i pokazj co ci się podoba będziemy myśleć

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Siemka
    Dzieki kolega za podpowiedz ale tak ci szczerze napisze,ze nie wiem czy za bardzo chce mi sie jechac do rajhu po autko . Ja wiem,ze zakup z tamtad bedzie najlepszym rozwiazaniem. Mam znajomego w szwajczari ktory tez smiga bemnkami i co chwila zmienia i wszystkie kozaki pod wzgledem stanu auta . No tam znalazlem kilka fajnych sztuk ale chyba mi sie nie chce ! do rajhu swego czasu latalem czesto wiec to mi akurat nie przeszkadza ale nie wiem czy mi sie chce. do tego trzeba dolozyc z 2k zl za te wszytskie oplaty itd. a tu na miejscu jak juz to pukne z 350 km i tyle .
    znalazlem cos takiego :
    http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=207725707

    w polandzie :
    http://otomoto.pl/bmw-740-740i-C22695372.html

    jutro bede dzwonil do goscia bo z nim jeszcze nie gadalem ale nie wiem czy nie za duzo chce

    http://otomoto.pl/bmw-740-C23679973.html

    z tym gosciem jestem na łączu wszystko mi wypisal co jest do roboty fotki jutro mi dosle . z 2-3 kola wsadze w to co on napisal ale nie wiem kurde jak to z tym gazem jest w tych silnikach
    Jak wyzej napisalem w sumie tym samochodem bede jezdzil zadziej w piatkowe wieczory,dzialka,wczasy czy po bulki do sklepu:) przeloty duze nie beda. Ja jestem zajebiscie pedantyczny co do samochodow. Na dzialce zamiast grilowac ze znajomymi ja zawsze siedze przy samochodzie nie wspomne o myciu :)
    W zeszle wakacje w samochodzie sluzbowym zdjalem kolpaki i mylem je szczoteczka do zebow :) wszyscy zgodnie stwierdzili : DEBIL ale ja juz tak mam
    A co do manualu to cos takiego np:

    http://moto.allegro.pl/sprzedam-bmw-...243633640.html

    740 widzi mi sie z tym silnikiem ale obawy mam co do tej skrzyni za to 735 przemawia do mnie manualna bezproblemowa skrzynia ale silnikowo nie dorownuje 740

    Takze mam delikatny dylemat,ze tak napisze :)

    Bo jeszcze myslalem o e38 740 w manualu ale to juz nowszy samochod a podobno sprzeglo nie wytrzymuje tych 290km a ile w tym prawdy .....?

  6. #16
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Norbert08 Zobacz posta
    740 widzi mi sie z tym silnikiem ale obawy mam co do tej skrzyni za to 735 przemawia do mnie manualna bezproblemowa skrzynia ale silnikowo nie dorownuje 740
    Nie można tych silników porównywać. Całkowie są odmienne od siebie. Dzisiaj na prawdę ciężko o zrowe m30,to już rzadki gatunek.Nie mniej jednak jeśli się już taką trafi to na prawdę jest to bezobsługowa jednostka. V8 będzie droższe w utrzymaniu,ale za to osiągi będą sporo lepsze.

    Szukaj takiej i takiej, a wybierz tą która będzie w lepszym stanie technicznym i wizualnym

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jeżeli to auto na weekendowy lans to po co do tego gaz ????

    ryzyko skrzyni zawsze jest ale jak trafisz pewną sztukę to masz ten 0,1% że trafi na ciebie

    ta pierwsza z komisu jeżeli komis sprzedaje za 2400 euro to kupił ją pewnie za 1500-2000 euro max czyli odpicowany trupek na 99% choć ma fajne drewienko i to chyba aby tyle

    ta z otomoto ma 1 zdjęcie z wierzchu także powala ale nie będę cie oszukiwał za 7000zł to możesz kupić 740 do pchania kolesia nie stać na 4 zasslepki silnika po 2zł sztuka, żeby zatkać dziury na osłonie silnika, do tego lpg, cb i typowa polska fura felgi fest a rdza żre nie kupiłbym auta od osoby dla której wygląd jest ważniejszy od stanu technicznego autka ale to mój światopolgąd możesz mieć inny i jak myślisz, że ogarniesz takie uatko za 2-3 koła to jesteś w mega błędzie uwierz mi

    ta 735 w miare wygląda ale ciekawe czemu padł poprzedni motor może od tej cdownej instalacji ??? a może i nie ale de facto instalacja w aucie weekendowym to tlko porblemy wg mnie do tego w silniku m30 wygląda ona perfidnie aczkolweik z tych 3 sztuk co pokazałeś ta ostatnia wygląda najlepiej

    http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/s...93&tabNumber=2

    http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/s...93&tabNumber=2

    tu masz dwie propozycje cenowe

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    tzn gaz to jak pisalem wczesniej,moze byc a moze go nie byc . Tylko jak jest jakas ciekawa oferta to czy warto ryzykowac z instalacja? ta 7er za 7k to ja wiem,ze tam trzeba wsadzic kasy i czasu ale jest to jaksa tam opcja .
    ta 735 z gazem to po twojim watku dopiero zajarzylem,ze ma gaz :) wogole nie zwrocilem na to uwagi.
    No dobrze a ta 740 czarna za 15k z poznania ??? waszym zdaniem ??
    ten link z mobile 1 jest naprawde kuszacy i bardzo mi sie widzi ale jutro sie dowiem ile musze kapusty przygotowac na wszystkie oplaty w razie wyjazdu . Na dzien dzisiejszy wyjazd po samochod za nasza granice srednio widze. Mam lenia chyba
    No nic ale twardo szukam

    Z gory dzieki za wasze wszystkie podpowiedzi napewno mi sie przydaja, no i mam nadzieje,ze juz niedlugo zostane pelnowartociowym klubowiczem 7er.
    A teraz trzeba sie przygotowac na jutrzejsza prace !!!!! masakra jak ja nie lubie po wekeendzie czy po swietach isc do tyrki !!!!!

    Pozdrawiam

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez artur677 Zobacz posta
    Kupilem 2 tygodnie temu 740 automat Przyjemnosci z jazdy nie sposob opisac,goraco polecam,no i ten dzwiek spod maski...zaczynam miec watpliwosci czy bedzie jakies audio z glosnikow
    Raz jechałem 740i E32 i silnika nie było w ogóle słychać. Ale to nic zupełnie, to było aż dziwne. Może jakaś bardziej wyciszona wersja? Był to long na pewno.
    Na tej podstawie nie wyobrażałbym sobie jazdy manualem bo musiałbym cały czas patrzeć na obrotomierz ;) Poza tym jako właściciel E38 w manualu nie polecam. Fajnie mieć pod kontrolą taką mocną jednostkę ale to nie jest auto które powinno wymagać od kierowcy zmiany biegów.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Jak jej dasz to uslyszysz :p,nie mozna tego porownywac z jazda jakims autem ktore ma wyprote bebechy z tlumikow ale V8 jak trzeba to sie odezwie.Ale przyznaje ze mam zamiar ja lekko odetkac :D
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •