Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Obniżenie przodu z nivo na tyle - czy to dobry pomysł?

  1. #1

    Obniżenie przodu z nivo na tyle - czy to dobry pomysł?

    Witam.
    Mam seryjne zawieszenie w mojej bestyjce. Przód normalne amory, tył nivo. Chciałbym lekko położyć przód, wkładając sprężyny Jamex.
    Czy to dobry pomysł?

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez joe white Zobacz posta
    Witam.
    Mam seryjne zawieszenie w mojej bestyjce. Przód normalne amory, tył nivo. Chciałbym lekko położyć przód, wkładając sprężyny Jamex.
    Czy to dobry pomysł?
    Poza utrata komfortu nie ma wiekszych przeszkod...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    A nie lepsze będą sprężyny AP?
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Joe, tylko nie JAMEX. Włóż chociaż AP. Jamex to tragedia podobna do TA Technix i temu podobnych shitów

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Joe, tylko nie JAMEX.
    Dostałem je wspadku :D więc chciałbym spróbować. A to jak się ma nivo to można sobie tak obniżać przód wedle uznania?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez joe white Zobacz posta
    Dostałem je wspadku więc chciałbym spróbować
    Szkoda czasu. Stracisz komfort i zyskasz nieprzewidywalność. Ale jak uważasz

  7. #7
    Temat jest po to żeby posłuchać opinii. Obniżanie nie jest przesądzone, sam się zastanawiam jeszcze czy warto dłubać przy tym.

    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    zyskasz nieprzewidywalność
    Właśnie tego się obawiam.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Ja do wczoraj jeździłem na zestawie K.A.W. (wg producenta -60/25) + seryjne amortyzatory. Producent podaje że tak powinno to działać. I wczoraj na przód założyliśmy gwint Lowtec'a (tył jeszcze musi poczekać na wolną chwilę). I teraz to ja czuję auto. Wcześniej było mega nieprzewidywalne.

    A Jamex'a znam z innych aut, zestawianego z amorami seryjnymi, sportowymi (markowymi) i zawsze było słabo, dużo gorzej niż choćby na Lowtec'ach czy FK (które za ekstraligę też nie uchodzą). Nie wspominając już o KW na przykład.

    Więc ja już definitywnie mówię NIE jakiemukolwiek obniżeniu na seryjnych amortyzatorach, bez względu na to co pisze producent sprężyn. A jeśli któś ma wątpliwości to polecam pojeździć na kompletnym kicie dobrej firmy.

    Więc Wojtku odpuść sobie te Jamexy, a jak już chcesz obniżyć przy seryjnym amortyzatorze to załóż chociaż jakieś porządniejsze sprężyny ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    szajboos nie każdy lubi jeździć taczką, założyłem teraz AP bo miało komfortu nie stracić, ŻART. Obniżony jest w sam raz jak dla mnie ale razem z AP pożegnałem się z komfortem, więc współczuję lowteca, pewnie w służbowej blaszance mam większy komfort niż ty w 7er teraz.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    szajboos nie każdy lubi jeździć taczką, założyłem teraz AP bo miało komfortu nie stracić, ŻART. Obniżony jest w sam raz jak dla mnie ale razem z AP pożegnałem się z komfortem, więc współczuję lowteca, pewnie w służbowej blaszance mam większy komfort niż ty w 7er teraz.
    Jeździłeś kiedyś samochodem z dobrym sportowym zawieszeniem? Jeśli nie to polecam spróbować, zdziwisz się.

    W starym kadecie kompletny kit KW powodował, że auto drogi trzymało się jak przyklejone, ale nadal wybierało nierówności. Na sprężynach jamexa(nawet obniżenie nie było takie jak na KW) auto zachowywało się jak taczka.


    Załóż markowe sportowe amortyzatory do tych sprężyn AP, a przekonasz się, że odzyskasz komfort prowadzenia. Zawieszenie na pewno nie będzie wybierać nierówności jak seryjne, ale będzie sporo lepiej niż na obecnym setupie.


    Amortyzator ma za zadanie tłumić pracę sprężyny. Jeśli sprężyna jest twardsza a amor nie przygotowany do tego to praktycznie nie pracuje.

    W przypadku wspomnianych KAW u szajby pojawił się jeszcze jeden problem, amor po prostu dobijał dna i auto potrafiło podskoczyć na nierównościach.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •