Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Obniżenie przodu z nivo na tyle - czy to dobry pomysł?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Zresztą, zakładajta. A potem zróbcie spota gdzieś, gdzie my z cursorem nie będziemy mieli 180-200 w 2 strony i potestujemy kto ma lepiej:p

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    amor po prostu dobijał dna i auto potrafiło podskoczyć na nierównościach

    No i właśnie tego się obawiam, znaczy nie chce mi się tego przekładać z powrotem jak okaże się że podskakuje.
    Do tego nikt jeszcze nie wypowiedział się jak będzie pracować seryjny tył z nivo z trochę twardszym i obniżonym przodem.
    Ostatnio edytowane przez joe white ; 09-04-2012 o 12:18

  3. #13
    Hej :) Ja kupiłam auto w takim zestawieniu nivo tył + niższa i wtardsza spężyna przód (nieznanej mi firmy w kolorze niebieskim) na seryjnym amortyzatorze. Nie dość , że wyglądało to tragicznie to komfort jazdy podobny do wozu drabinistego połączony z ciekawym efektem bujania tyłu - tragedia szybko przez sztywniejszy przód poleciały poduszki nivo. Pewnego dnia dostałam szału i zamówiłam całe nowe zawieszenie oczywiście również pompę z wersji bez nivo i polecało wszystko do kosza.
    Nie polecam ;D !

  4. #14
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Nie jeździłem autem na sportowym zawieszeniu, ale nikt mi nie wmówi że komfort jest jak w serii, jeździłem półtora roku na Jamexach z przodu w e38 i nie róbcie jaj że auto było nieprzewidywalne czy podskakiwało, ludzie co wy piszecie. Oczywiściwe obniżenia wielkiego na nich nie było, ale nie o to chodziło przy ich zakupie wtedy, były poprostu najtańsze, a przynajmniej komfortu w porównaniu do AP miałem duuuuużo więcej.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Nikt nie pisze że na sportowym zawiasie komfort jest jak w serii. Po drugie po założeniu gwintu narazie tylko z przodu mogę powiedzieć, że przód stał się przewidywalny, prowadzi się jak po sznurku, nie dobija amortyzator i wcale nie jest strasznie twardo. Ale zaznaczam że mam narazie założone 16".

    A ty lockbud masz już 19", czy nadal 16"?? Bo jeśli przy okazji robienia zawiasu założyłeś 19" to mamy winowajcę. Druga sprawa to to, że zapewne AP są niższe niż Jamexy, co spowodowało przeniesienie zakresu pracy amorka i pewnie zdarza mu się dobijać. Co niestety pogarsza mocno komfort.

  6. #16
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Właśnie ja też jeszcze na 16" czy dobija nie wiem za mało pojeździłem, napewno jest niżej niż Jamex i twardziej, ale większość żeby nie pisać 100% twierdzi że do AP -35 nie trzeba zmieniać amortyzatora i jest robiony pod seryjne amortyzatory więc nie powinno być problemu. Zobaczymy co będzie jak pojeżdżę, w każdym razie AP jest dużo mniej komfortowe od Jamex i serii, ale bardziej obniża niż Jamex i seria co za tym idzie myślę że w przypadku Wojtka gdzie nie spodziwa się obniżenia -35 i więcej, Jamex nie jest zły. Przynajnmiej nie słyszałem o przypadku pęknięcia Jamexa a w serii przerobiliśmy to obydwoje i między innymi dlatego wtedy kupiłem Jamexa :)

  7. #17
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland

    Cool

    W E38 na sprężynach VOGTLAND (http://www.vogtland.com/en/ oraz http://shop.vdf-springs.com/media/pd...23180-B-74.pdf), komplet (sprężyny przednie i nieco niższe tylne) w zestawie o oznaczeniu -35mm przód i tył (przód i tył z EDC oraz u mnie tył z NIVO na sprężynach niższych VOGTLANDa), felunek 18 cali przód 245/50 R18 BRIDGESTONE , tył 255/50 R18 TOYO
    Fajnie ale auto twardsze plus nivo na seryjnym regulatorze 1cm zakres regulacji było mało, trzeba było dorobić poprzez płaskownik skale regulacji nivo 2cm dalej niż się kończy pozion mi nimalny i jest dopiero ok, pozatym że z regulacją NIVO bawiłem się tydzień (plus wizyta na zbieżności 2 razy). Relację dodam jak ogarnę się po przeprwadzce bo na interneci mobilnym to fotki przesłać by niecoooo czasu zajęło. Ale tył zachowuje się normalnie (nie buja itp.,plus nowe zawieszenie wstawione było odrazu na całe auto LEMFORDER).

    Auto mam obniżone i efekt jak chciałem, działa z NIVO bez problemu itp.

    Na temat obniżania E32 się nie wypowiadam bo 8 lat temu to był niezły HardCore z tym i nie był tani.

    Cytat Zamieszczone przez joe white Zobacz posta

    No i właśnie tego się obawiam, znaczy nie chce mi się tego przekładać z powrotem jak okaże się że podskakuje.
    Do tego nikt jeszcze nie wypowiedział się jak będzie pracować seryjny tył z nivo z trochę twardszym i obniżonym przodem.
    Ostatnio edytowane przez extino ; 10-04-2012 o 08:28

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    le większość żeby nie pisać 100% twierdzi że do AP -35 nie trzeba zmieniać amortyzatora
    E38 to nie Honda, gdzie mogłoby to się sprawdzić. Seryjny amor nie jest w stanie tłumić pracy twardszej sprężyny. Poza tym jego zakres pracy zmienia się.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #19
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    to jak w końcu obniżyć ten przód bo też o tym myślę

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najlepszym wyjściem jest kit czyli amortyzator + sprężyna przygotowane do danego modelu. Wtedy dopiero zyskujemy na trakcji a nie traci wiele z komfortu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •