Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: co się resetuje??

  1. #1
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz

    co się resetuje??

    Witam.Nie bardzo wiem gdzie o to zapytać :)
    Mianowicie-po odłączeniu akumulatora i po złączeniu + z - co konkretnie się resetuje??
    I drugie pytanie,czy coś takiego można zrobić w każdym samochodzie,a konkretnie chodzi mi o Nissan Primera 2002r.1,8l (P12)+LPG.
    Wiem że to forum BMW,ale to wyjątkowa sytuacja.
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    o ile wiem, nie w kazdym aucie to pomoaga, a resetuje sie praktycznie wszystko, to tak jakby kasowanie bledow bez komputera, ale niestety nie wszystkie mozna w ten sposob usunac. Do niektorych potrzebny jest komp:)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    spoko rozumie,ale czy to może jakiemuś tam modelowi/marce zaszkodzić??Konkretnie chodzi mi o w/w marke.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    na 100% pewny nie jestem, ale wedlug mojego rozumowania nie ma mozliwosci zeby to zaszkodzilo....

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    super wielkie dzięki za pomoc,ja też tak uważam,ale lepiej się upewnić.Może ktoś się jeszcze udzieli w tym temacie.
    Zależy mi bardzo,aby ktoś był pewien na 100% swojej wypowiedzi,bo stoję pod ścianą :(

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    a co z tym nissanem nie tak ze chcesz to robic

  7. #7
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    kurde powiem tak.Koledze j....się wszystko powoli.przerywanie podczas jazdy i gaśnięcie na wolnych obr.Osobiście stawiam na przepływomierz,przepustnice,czujnik położenia wałka rozrządu.Podczas trasy do Pl.zaświeciła mu kontrolka silnika,ale po jakimś czasie zgasła,po dotarciu do celu podjechał na kompa 0 błędów.Przyjechał do Holandii i po 2 tyg.to samo.Dzisiaj wyczyściłem mu przepustnicę,nagaru z 2mm.jutro odpalimy i zobaczymy co i jak.Dodam tylko tyle,czy na gazie,czy na PB.takie same objawy.Myślałem jeszcze o cewkach,może to być przyczyną takiego zachowania silnika??Swiece ma nowe.Dlatego zaczynamy od najprostszych rzeczy.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    zapomniałem dodać że jeden błąd pokazało,ale to sonda.Czy takie objawy mogą wskazywać właśnie na uszkodzoną sonde??Od razu powiem,że spalanie nie podskoczyło,auto pali tak jak zawsze.Gdyby to była sonda,to raczej nie zapalała by się kontrolka silnika,albo się myle??
    Wczoraj została wyczyszczona przepustnica,dalej to samo a gdy chodzi na wolnych i odłącze przewody od przepływomierza,to silnik gaśnie.
    W takim wypadku moim zdaniem te dwie rzeczy odpadają.
    Macie jakiś pomysł??

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    jakiej generacji jest gaz. Odlacz aku na chwile i ponownie podlacz zobacz czy bedzie poprawa. Jaka masz przerwe na swiecach ewentualnie ja zmniejsz

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Od zdjęcia klemy nic się nie stanie w tym modelu. Sprawdzone. Zresetuje się zegarek i czasami przebieg dzienny oraz radio.
    Błędy w silniku nie powinny się skasować.

    Czy silnik normalnie pracuje? Jak pracuje normalnie to może się coś dziać z sondą tym bardziej że komputer o tym wspomniał. Jak możesz to podaj dokładnie jaki to błąd. Jak by był problem z cewkami to migała by kontrolka silnika prawdopodobnie i silnik by nie miał mocy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •