Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: bmw e38 728 2000 rok automat poblem pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan

    bmw e38 728 2000 rok automat poblem pomocy

    Problem polega na tym ze autko ma brak mocy wymienilem czujnik walka rozrzadu , swiece fajki , koles sprawdzil przepustnice przeplywka i nadal nic czasami zapala sie kontrola trakcji i auto prawie calkowicie traci moc zgasze auto na chwilke odpale ponownie i nic sie nie pali zadna kontrolka jest lepiej ale nadal brak powera na przyspieszenie (kick down tez nie dziala) .Dotego jak wlaczam na d to nie zapala sie na liczniku wskaznik drive-d jak lewarkiem mocniej docisne to zapali sie nieszczesne d czy to wina skrzyni czy silnika wymienilem joz pare rzeczy i nadal nic.Pomozcie moze ktos mial podbne zajawki.Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Próbowałeś podłączyć kompa i odczytać błędy ze sterownika silnika i skrzyni biegów??

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    16
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    Podłącz pod komputer autko i będzie wiadomo może coś pokaże. Jak byś już odgadł co masz uszkodzone to jak coś to mam skrzynie automata od 2.8 M52 z e38 BARDZO TANIO SPRZEDAM :) jeszcze jest w aucie można się przejechać :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan
    naturalnie ze podpiolem sie pod nawet trzy osobne kompy skrzynia czysto a silnik wałek rorzadu i przeplywka wałek wymieniony brak błędu przeplywka tez a tu z alledrogo przysłali mi popsuta.czy jak przeplywke odpinam podczas pracy silnika i niema różnicy w pracy silnika znaczy to ze jest dobra czy nie bo się już gubię.i czy przy uwalonej przeplywce będą się działy takie cuda na kiju jak brak mocy itd.Pozdrawiam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Kolego , wpierw napisz jak ta diagnoza komputerem wygladala . Bylo robione to inpa disem ? Czy jakims uniwersalnym obd ?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan
    Witam bylem u kolesia co specjalizuje się wyłącznie w bmw żadne inne marki w dodatku to mój Ziomek robi swapy przygotowuje auta do driftingu itd.Zdiagnozował błąd czujnika walka rozrządu i i przepustnice,powymieniał błędy zniknęły ale nadal lipa brak mocy jak przełączę na manualna zmianę biegów to o niebo lepiej a d jedzie rozpędza się powoli ale nie zrzuca na niższe biegi .na koniec jeszcze padła przepływka kupiłem z allegro ale jak to bywa przysłali popsuta muszę znalesc następna przeplywke ale czy od przeplywki byłyby takie problemy .Pozdrawiam

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan

    przepływomierz 5wk9 605 kupie

    Witam poza tym szukam przeplywomierza 5wk9 605 na 3piny.Jakby ktoś miał poproszę o cynk 791755291 .Pozdrawiam

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    jesli to od przeplywomierza to po odpieciu powinno byc lepiej . Jesli to takie spece z tymi komputerami to po chwili sesji z live data w inpie widac czy przeplywomierz jest ok. Pozatym po tym co napisales , zdiagnozowac usterke to jak wrozby z fusow .

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan
    Witam odpiolem przeplywke i bez zmian taka sama praca silnika.co jeszcze zauwazyle ze jak obroty stoją tak na 900 to jakos lepiej startuje a jak tak na 650 to mongoł mu sie zalacza wiec moze cos co steruje obrotami ma wplyw , nie jestem szpecem wiec ciezko mi znalesc usterke.Raz mna obroty na 900 a czesciej na 650 Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •