Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Tempomat

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    26
    BMW
    e32 730i v8
    Skąd
    Łęczna

    Tempomat

    Witam moje e32 niema tempomatu słyszałem że to nie jest problem i łatwo jest to zamontować do takiego samochodu. Co o tym sądzicie a jak to nie jest bardzo trudne to jak to miał bym zrobić i co muszę kupić?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    jaka masz skrzynie?? manetka siłownik z linka wiązke sterownik dolna osłona kolumny kierowniczej użyj szukajki było troche na ten temat i to nie dawno

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    26
    BMW
    e32 730i v8
    Skąd
    Łęczna
    Mam skrzynie Automat

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    to poszukaj bo wszystko jest odpadaja ci czujniki sprzęgła i hamulca chyba i reszta co napisałem musisz mieć

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    26
    BMW
    e32 730i v8
    Skąd
    Łęczna
    Znalazłem dzięki wielkie :D:D jak by ktoś szukał http://7er.pl/showthread.php/13474-D...light=tempomat

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    ...użyj szukajki było troche na ten temat i to nie dawno
    Dokładnie, 8 tematów poniżej twojego jest opisana DOKŁADKA TEMPOMATU. Są tam linki do instrukcji/fotorelacji dołożenia, co trzeba dokupić, etc.
    W twoim przypadku instalacja jest dosyć prosta. Potrzebujesz silniczka z mocowaniem i linką do V8, sterownika do V8 i manetki. Instalację/wiązkę w aucie powinieneś mieć założoną.
    Ja jakieś 4 dni temu dołożyłem tempomat u siebie, z tym, że mam manual i było więcej pracy, ale u Ciebie to myślę, że dołożenie tempomatu to max 1h pracy.
    @kal!ber,
    czujnik pedału hamulca jest zamocowany tak czy inaczej. Nawet w przypadku wersji z manualną skrzynią nie dokłada się żadnego dodatkowego czujnika hamulca.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 07-04-2012 o 17:14

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Yaz dokładałem czujnik hamulca czy sprzęgła? tez dokładam tempomat i nie wiem którego czujnika mam szukać.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    obydwuch czujnikow musisz szukac bo musisz sprawdzic jaki masz czujnik stopu czy podwojny czy pojedynczy

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Ja dokładałem u siebie tylko czujnik sprzęgła. Czujnik stop jest w aucie, przynajmniej u mnie tak było.
    Czujnik stop w e32 V8 jest pojedynczy i siedzi pod dźwignią hamulca. Trzeba dołożyć uchwyt nad dźwignię sprzęgła. Trochę roboty z tym jest.
    Rodzinabmw, wejdź na mojego bloga, w którymś z wpisów zamieściłem opis na temat dokładki tempomatu. Uchwyt pod czujnik sprzęgłą kupowałem w aso, chyba jakieś 30PLN. Czujnik sprzęgła wpinasz w gniazdo, w które standardowo jest wpięta zworka.
    Daj adres mailowy na PW, to podeślę Ci PDF'a, wg którego dokładałem czujnik sprzęgła. Niestety instrukcja w języku zaodrzańskim.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 07-06-2012 o 17:31

  10. #10
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Podpinam się pod temacik...:p

    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Co do manetki, radzę kupić taką bez funkcji przywoływania ostatniej zapamiętanej prędkości, w przypadku manuala mija się to z celem.
    Hmm...a to ciekawe....:D
    Ja mam u siebie tempomat w manualu...auto 87'....ostatnio go naprawiłem, bo nie działał...czujnik sprzęgła nie "klikał" był za mocno wciśnięty...wysunąłem i tempomacik działa...
    Co prawda dopiero się go uczę...ale zauważyłem właśnie coś takiego, że niekiedy jakby sam przyspiesza...do jakiejś określonej prędkości...czy to może być wina tej manetki...?
    I jak można sprawdzić czy takową posiadam..?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •