Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Mokre słupki w okolicach przedniej szyby - szyberdach przecieka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Mokre słupki w okolicach przedniej szyby - szyberdach przecieka

    Po deszczu wsiadajac do auta zauwazyłem ze jest mokra wycieraczka pod nogi i lewy słupek przy przedniej szybie także.
    Podejrzewam ze to zapchane kanaliki odpływowe szyberdachu są tego przyczyna. Czy dobrze mysle?
    Jak je przepchać i gdzie ich szukac?

    Jesli to możliwe proszę o w miarę dokładny opis.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Bashek
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    94
    BMW
    7 E38 :) 3litry V8 :D
    Skąd
    Bolesławiec
    Siema miałem problem z kanalikami odpływowymi jeszcze jak miałem audi....wsiadaj do auta a ktoś niech leje Ci wodę na auto jeśli woda nie będzie odpływała kanalikami wtedy sprężarka i powinno przepchać kanaliki. W audi pomogło nie wiem jak w przypadku BMW.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Odpływ z szybra doskonale widać jak jest ściągnięta szyba przednia.
    Powodem tego ,ze masz mokro moze być żle wklejona szyba- nie zastosowali podkładek.
    Ale ja bym spróbował tak ,otwórz szyberdach i w samym przednim rogu ,spróbuj włozyc cieńki stalowy drut i może się uda. Odpływ jak jest ściągnięta szyba mniej więcej jest około 3-4 cm od rogu.
    Przed tym ściagnij listwę co jest na szybie z boku i pod nią ma spływać właśnie woda ,możesz też miec tam coś zatkane.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Smile

    Powodem przecieków był krótki przewód łączący kanalik szyberdachu z odplywem po stronie kierowcy.
    Lejac wode wylatuja ona 2 ujsciami z tylu samochodu za tylnymi kołami i 1 z przodu po prawej stronie.
    Z lewej strony woda nie wylatuje pod autem wiec chyba cos jest zapchane. Próbowałem przepchac drutem ale drut blokował się w pewnym miejscu i nie pchałem go juz na siłe.
    Może ktoś podpowie jak moża by udrożnic jeden z kanalików.

    mam drożne 3 z 4 kanalików i woda do środka auta sie już nie leje. Problem częściowo rozwiązany.
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 30-08-2012 o 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •