Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: diagnoza mechanika: słaba pompa oleju w ASB

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań

    diagnoza mechanika: słaba pompa oleju w ASB

    Witam
    Moja siódemka stoi w warsztacie na wymianie simeringu na łączeniu skrzynia-silnik. Podczas montażu skrzyni mechanik zwrócił mi uwagę, że olej nie pompuje się do sprzęgła i że może to być zwiastunem rychłych problemów z pompą oleju w ASB.
    Ponieważ ani on ani ja nie mamy doświadczenia z E38 mam pytania:
    - jak zdiagnozować problemy w skrzyni biegów?
    - ile może plus minus kosztować naprawa?
    - czy jest w ogóle sens brać się za taką naprawę, czy spisać auto na straty?
    - jak wygląda wymiana oleju w ASB? Tzn. czy po spuszczeniu oleju podczas demontażu, zamontowaniu skrzyni i zalaniu jej z powrotem olejem należy wykonać jakąś magiczną czynność o której po prostu nie mamy pojęcia i stąd brak oleju w sprzęgle?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Nie wiem kolego jak on ci to zdiagnozował na jakiej podstawie ,co do wyciągania skrzyni nie trzeba z niej zlewać oleju wystarczy po całym zabiegu uzupełnić. Jeśli chcesz zmienić olej w skrzyni a do tej pory nigdy nie był zmieniany to nie obędzie się bez kogoś kto się na tym zna ponieważ trzeba wyciągać sterowanie rozebrać umyć i ponownie poskładać,bez tych czynności wymiana oleju może doprowadzić do uszkodzenia skrzyni.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Mechanik nie zlał całego oleju, tylko zebrał to co uciekło podczas wyciągania skrzyni, a po ponownym zamontowaniu uzupełnił tym, co uciekło. Niestety po wszystkim coś poszło nie tak. Cytuję: "biegi nie chcą się zmieniać automatycznie ani ręcznie (???), to wskazuje że pompa oleju nie ma dość mocy by przepompować olej do sprzęgła" i że wleją olej bezpośrednio do sprzęgła.
    Nie wiem teraz co jest grane, auto poszło do warsztatu z banalną usterką, a tu dostaję telefon z takim kosmosem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    Cytat Zamieszczone przez Crom Zobacz posta
    Witam
    Ponieważ ani on ani ja nie mamy doświadczenia z E38 mam pytania:
    No to byłeś u mechanika czy u mechanika-hobbysty ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Nie umiejętne wkładanie skrzyni pompa uszkodzona więc do wymiany.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    da sie jakos udowodnic takie partactwo?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Możesz postraszyć rzeczoznawcą lub naprawą auta w innym warsztacie na jego koszt bo i tak musisz zmienić mechanika.Pompa sama się ni psuje a jeżeli auto przyjechało samo to i tak powinno wyjechać.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    Auto było sprawne przed odstawieniem do warsztatu. Auto wróciło uszkodzone po "naprawie". Co tu udowadniać ? Wyjaśniasz mechanikowi , że chcesz samochód w takim stanie w jakim przyprowadziłeś. Jeśli się nie zgadz dzwonisz do rzeczoznawcy i po robocie- rzeczoznawca wytłumaczy "mechanikowi", że nic samo się nie rozlatuje...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    mi sie wydaje ze jest tylko zle zalozone sprzeglo hydrokinetyczne . Pozatym co to za mechanik ktory uzupelnia olej starym olejem . Masakra

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Co poradzic. Czlowiek uczy sie na swoich bledach :/
    Boje sie sytuacji, ze gosc posklada wszystko do kupy i niby wszystko bedzie ok przez 100 km a potem skrzynia mi padnie. Jak rozpoznac ze cos jest nie tak z pompa?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •