Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: diagnoza mechanika: słaba pompa oleju w ASB

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek7er Zobacz posta
    Crom po pierwsze, to nie odbieraj samochodu bez dowodu wykonania naprawy. Żądaj od gościa fakturę, na której będzie wypisany dokładny zakres naprawy. Inaczej powiedz, że nie zapłacisz. Rachunek to podstawowa podstawa reklamacji. Bo jeśli się później coś sypnie, to wzywasz rzeczoznawce, pokazujesz dowód, że taka i taka naprawa była wykonana. Rzeczoznawca Ci później najlepiej doradzi co zrobić.
    Wygląda na to, że pora zacząć otaczać się papiórami na wszystko.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    kolego zapewne wymieniany miałeś uszczelniacz na wale korbowym więc przy pozbieraniu nie ma potrzeby zdejmowania konwertera z wałka skrzyni olej nie wycieka i jest ok ,mechanik pewnie uszkodził konwerter przy składaniu na wielokliny ,pomysł z wlaniem oleju bezpośrednio do sprzęgła jest przynajmniej kretyński i gość niewie nawet na jakiej zasadzie działa asb,pompa oleju nie tylko napełnia sprzęgło ale i ciągle go przepompowuje ,oraz zaciska tarczki na poszczególnych biegach ,tak że wlanie oleju do konwertera nic nie pomoże

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    kolego zapewne wymieniany miałeś uszczelniacz na wale korbowym więc przy pozbieraniu nie ma potrzeby zdejmowania konwertera z wałka skrzyni olej nie wycieka i jest ok ,mechanik pewnie uszkodził konwerter przy składaniu na wielokliny ,pomysł z wlaniem oleju bezpośrednio do sprzęgła jest przynajmniej kretyński i gość niewie nawet na jakiej zasadzie działa asb,pompa oleju nie tylko napełnia sprzęgło ale i ciągle go przepompowuje ,oraz zaciska tarczki na poszczególnych biegach ,tak że wlanie oleju do konwertera nic nie pomoże
    Jakie mogą być koszty naprawy takiej fuszerki? I co w związku z tym jest najprawdopodobniej uszkodzone? Konwerter? Pompa? Jedno i drugie?

    I najważniejsze pytanie: czy są jakieś sztuczki dzięki którym to auto opuści warszat udając sprawne, a następnie po paru dniach siądzie? Dla mnie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest, że auto po prostu nie ożyje i wina będzie ewidentna. Natomiast nie znam się w ogóle na mechanice ASB i nie wiem czy są jakieś metody "na drut, ślinę i kilka szmat" pozwalające jakoś skrzynię zmusić do przełączania biegów mimo awarii pompy lub konwertera?
    Ostatnio edytowane przez Crom ; 07-04-2012 o 19:58

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witaj koszt może być różny w zależności co trzeba będzie wykonać ale sama wymiana pompy z wyjęciem i włożeniem skrzyni to :
    pompa około 800zł
    robocizna od 600 zł w górę
    Raczej nie da się tego ulepić na chwilę pompa działa albo nie dlatego trzeba ją wymienić no chyba że ktoś ci ją naprawi ale ile to kosztuje nie mam pojęcia.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez daber Zobacz posta
    Witaj koszt może być różny w zależności co trzeba będzie wykonać ale sama wymiana pompy z wyjęciem i włożeniem skrzyni to :
    pompa około 800zł
    robocizna od 600 zł w górę
    Raczej nie da się tego ulepić na chwilę pompa działa albo nie dlatego trzeba ją wymienić no chyba że ktoś ci ją naprawi ale ile to kosztuje nie mam pojęcia.
    Dzięki.
    Gość w piątek próbował wcisnąć mi bajkę, że pompa już jest na wykończeniu i nie ma siły wtłoczyć oleju do sprzęgła. Przynajmniej na tym nie dam się złapać. Skoro auto wjechało samo to musi też samo wyjechać.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    kolego usterka może być naprawde błacha np. brak oleju lub coś od strony elektroniki do bardzo poważnej mechanicznej ,darowałbym sobie gadki z pompą oleju gdyż żaden mechanik-amator nie jest w stanie określić zużycia pompy ,do tego potrzebny byłby pomiar ciśnień ,moja rada to zabierz auto do kogoś kto ma doświadczenie z automatami bo takie eksperymenty zakończą się wymianą skrzyni i konwertera

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    kolego usterka może być naprawde błacha np. brak oleju lub coś od strony elektroniki do bardzo poważnej mechanicznej ,darowałbym sobie gadki z pompą oleju gdyż żaden mechanik-amator nie jest w stanie określić zużycia pompy ,do tego potrzebny byłby pomiar ciśnień ,moja rada to zabierz auto do kogoś kto ma doświadczenie z automatami bo takie eksperymenty zakończą się wymianą skrzyni i konwertera
    Ja tam nie pojechałem z awarią skrzyni biegów tylko zwykłym wyciekiem na wale. Gość nie zmontował skrzyni poprawnie i ściemnia mi o słabej pompie (nie awarii, która najprawdopodobniej miała miejsce w warsztacie).

    Auto nie ruszy, mogę je co najwyżej wylawetować gdzie indziej. Nic mi to nie da, koszt naprawy usterki z którą przyjechałem plus na własną rękę koszt naprawy fuszerki. O własnych siłach wjechałem do warsztatu i spodziewam się że o własnych siłach wyjadę.
    Ostatnio edytowane przez Crom ; 08-04-2012 o 15:46

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Dzisiaj zmiana zeznań. Coś im się zapowietrzyło i dlatego biegi nie wchodziły, ale demontują skrzynię i zamontują jeszcze raz po odpowietrzeniu tego bliżej nie sprecyzowanego czegoś. Wiedzą co mówią? Jak w ogóle przetestować skrzynię przed odbiorem? Przejażdżka "do końca ulicy i z powrotem" to może być trochę mało.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witaj raczej ściemniają dowiedział się od kogoś co i jak i ma zamiar poprawić to co zepsuł tylko nie chce się przyznać do błędu. Po naprawie żądaj gwarancji na problemy związane z pompą w skrzyni to po pierwsze ,auto po naprawie powinno chodzić tak jak przed czyli zwróć uwagę na szarpnięcia podczas zmiany z P na inne pozycje długość reakcji po przełączeniu oraz płynność zmiany biegów podczas jazdy no i czy się nie ślizga sprzęgło to tyle.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    A czy w ogóle jest szansa złożyć wszystko do kupy jeżeli nie ma się na zakładzie komputera?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •