Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Navi 4:3 z przedlifta do polifta

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia

    Navi 4:3 z przedlifta do polifta

    Mam możliwość okazyjnie kupić całe E38 z 96 roku, w którym to jest navi 4:3 prawdopodobnie MK1. Chciałbym cały komplet przełożyć do swojej (99 rok). U siebie nie mam żadnej nawigacji, tylko najzwyklejsze radio business bez dodatkowych wzmacniaczy (w bagażniku po lewej stronie nie mam nic). Czy będą z tym duże kłopoty? Coś będzie trzeba przerabiać? Będę chciał też przełożyć fotele elektryczne i wiem już że będę musiał zmieniać kostki i pewnie ciągnąć instalację do grzania foteli i być może do jeżdżenia (mam ręczne i bez podgrzewania).

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    do navi bedziesz musiał ciągnąć wiązke przez całe auto , zmienić panel środkowy na ten z 4:3 ,poprzekładać moduły radia , navi , gps,wzmacniacz (jeżeli jest) antene gps,wzmacniacz sygnału gps itp itd Tak czy siak dobry dzień roboty;)!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    OK, to wiem. Mam wątpliwości co do samych głośników. Jeśli ja mam wzmacniacz wbudowany w radio, a przy tamtej nawi jest wzmacniacz w bagażniku, to czy od głośników też trzeba ciągnąć nową instalację?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    musisz przeciągnąć całą wiązke nie tylko do radia ale tez do głośników.a jeśli masz tel w tamtej 7 ,a chcesz miec tak samo u siebie to muszisz przednie głośniki przerzucic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Telefon mam u siebie, więc to odpadnie. Widzę, że czeka mnie dużo pracy przy tym, ale myślę, że się opłaci:-)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A Ja mysle ze sie nie oplaca . Mk 1 to strasznie stary system . Zakladanie tego dla gps u straszna bzdura . Zakladanie tego dla wyswietlacza tez straszna bzdura . Ogolnie ja jak bym mial zwykle radio u siebie zakladal bym jakiegos zgrabnego chinczyka .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Dla mnie nie jest to bzdurą, gdyż docelowo wyląduje MK3 bądź MK4 i duży ekran. Tu mam możliwość kupienia na części w okazyjnej cenie E38, które ma nawigacje, komforty w skórach i podwójne szyby. Będę mógł ją rozbierać i od razu przekładać do siebie, co w znaczący sposób ułatwi mi sprawę, gdyż nie będę musiał się głowić gdzie co ma być.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    tylko jaki sens zakladac mk1 ? Lepiej sprzedaj Mk1 na allegro i kup odrazu mk3 -4 . Zreszta mk4 tez zadna rewelacja ...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Taki sens, że na razie będzie brak środków na dołożenie do MK4 i 16:9. Poza tym wymiana tego to już nie dużo roboty.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Wiem że stary temat ale może aktualny.

    Kolego co dokładnie jest MK1? Bo jeśli czytnik nawigacji to tam jest inna wiązka. Upewnij się że reszta wiązki jest taka sama, inaczej nie będziesz mógł dołożyć MK3/MK4.

    Poza tym montowałem taki zestaw u siebie i jak ktoś myśli że to jest dzień roboty to się grubo myli. Żeby zrobić to porządnie trzeba ściągnąć dywan. Mi zajęło to ok. 20 godzin. Poza tym robiłem tak jak Ty chcesz czyli najpierw 4:3 i potem jak przybyło kasy to 16:9. Z tym że montowałem od razu wiązkę co do której miałem pewność że ruszy jeden i drugi zestaw.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •