Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Servotronic - gdzie powinna być wiązka od tego?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Servotronic - gdzie powinna być wiązka od tego?

    Sprawdziłem ostatnio po VINie że moje auto wyposażone jest w servotronic. Udałem się więc do warsztatu który ostatnio naprawiał mi cały układ kierowniczy i faktycznie potwierdzili że na przekładni jest wtyczka ale nie ma nigdzie wiązki od tego. Podobno jej szukali i nie znaleźli.

    Zwracam się więc z pytaniem gdzie powinna być wiązka od tego systemu i do czego ona jest podpięta? Czy jest to osobny układ czy element wiązki samochodowej? Ma to jakiś moduł?

    W sumie mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie jakie jest domyślne ustawienie tego systemu? Nie dostając sygnału od modułu/czujnika automatycznie ustawia się na najmniejszy poziom wspomagania czy największy? Bo pomimo nowej pompy w miejscu kierownicą nie kręci się wcale tak lekko.
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 06-04-2012 o 10:57

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Kolego nie dawniej jak tydzien temu byl podobny temat ... Wiazka od servtronika idzie do lewego nadkola . Jak skrecisz kola w prawo zobaczysz puszke . ida do niek kable od czujnika absu i od servtronika no i od czujnikow klockow . Pozniek kabelek idzie do modulu GM za schow,kiem . Nastepnym razem poswiec chwile i przeczytaj dostepne juz na orum inormacje .
    Co do sily wspomagania to wydaje mi sie ze to zalezy od tego w jakim polozeniu jest w tej chwili zaworek servtronika . Moze byc ze jest w polozeniu jak bys jechal 200 na godzine dlatego tak ciezko chodzi ...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Tak widziałem temat na który chyba nawet kolega odpisywał ale nie dał mi on jednoznacznej odpowiedzi. Myślałem że może wiązka jest nieco bardziej rozbudowana niż tylko kabelek z nadkola do przekładni. Nie mam tego kabla, w nadkolu jest luźna wtyczka, od dwóch lat się zastanawiałem do czego ona służy.

    Czas zajrzeć pod auto w takim razie. Z tego co znalazłem na RO servo i kabel stanowią jeden element. Na jakim napięciu sprawdza się działanie serwa i jak to w ogóle powinno funkcjonować? Zastanawia mnie czy ten kabel się urwał czy po prostu przestało to działać i przy grzebaniu ktoś to porwał... szczerze mówiąc nie wiem jak się do tego zabrać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •