Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wymiana przewodu hamulcowego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce

    Wymiana przewodu hamulcowego

    Witam.

    Byłem wczoraj na przeglądzie i okazało się że przewody hamulcowe (metalowe) które idą na niedaleko tylnego prawego koła pod bakiem są lekko zgniecione i korodują w jednym miejscu. Gość powiedział, że można u nich wyciąć kawałek takiego przewodu i wspawać nowy. Czy takie coś się robi i jest to bezpieczne? Myślę ze chodzi o nr 4 http://www.realoem.com/bmw/showparts...23&hg=34&fg=17

    Od razu zapytam o 2 rzecz - ma ktoś może opis foto jak wymienić przedni uchwyt na kubki? Wystarczy sie tam dostać przez wyjęcie panelu klimy czy trzeba jakaś większa rozbiórkę robić?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Proponuję zakupić jednak oryginalny przewód. Koszt niewielki, a masz pewność, że układ hamulcowy będzie szczelny i wytrzyma ciśnienie przy mocnym hamowaniu.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Też jestem za kupnem nowego. Chciałem tylko wiedzieć czy to normalna naprawa czy znowu jakiś wymysł. Przewód do dostania pewnie tylko w ASO? Może zna ktoś cenę? Dziwnie bym się czuł jadąc szybko po takiej naprawie. Cały czas bym miał przez oczami skacowanego mechanika z trzęsąca ręką wykonującego spawy na przewodzie;)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Pamiętaj że w samochodzie najważniejsze są hamulce i w związku z tym tak jak napisał EVAN-kup sobie nowy przewód.
    Co do uchwytu,to było to całkiem niedawno na Forum.Poszukaj dobrze,to znajdziesz.Ale z tego co się orientuję,to dojście jest właśnie po demontażu panela klimatyzacji.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    Proponuję zakupić jednak oryginalny przewód. Koszt niewielki
    Ok. 90zł ASO
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  6. #6
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Zmierz długość tej rurki i kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym "Miedzianą rurkę hamulcową", która nie będzie korodować jak te Oryginalne metalowe ! - np rurka długości 2800mm kosztuje około 30zł

    Pozdrawiam - i jestem przeciwko kupowaniu i bieganiu z każdym "pierdołkiem" do Asso - no chyba, że ktoś się źle czuje i nie może spać po Nocach - jak nie ma BMW na rurce hamulcowej wytłoczone :D choć wątpię, aby taki nadruk był !!!

    A propos : przewody elastyczne TYŁ do E38 są takie same jak ma Mercedes W123/124 o długości 310mm i kosztują 15-20zł/szt

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Dokładnie tak, z jednej strony 90zł to mała kwota ale taką rurkę pewnie ci zrobią z końcówkami za góra 30zł. Wystarczy że zawieziesz tą którą masz w aucie jako wzór. W każdym E36 jakie miałem kładłem od nowa układ hamulcowy i nigdy nie było żadnych problemów. Dawało się wymiary a oni docinali i zarabiali.

    Możesz się natknąć na problemy z odkręcaniem przewodów. Końcówki są z bardzo miękkiego materiału i się zaokrąglają. Najlepsze do tego są specjalne klucze płaskie do odkręcania przewodów hamulcowych. Z mojego doświadczenia tanie się łamią, lepiej kupić coś droższego. Albo zaatakować od razu szczypcami samozaciskowymi.

    Trzymaki do kubków:
    klik

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta
    rurkę pewnie ci zrobią z końcówkami za góra 30zł

    Bez najmniejszego problemu, tylko pamiętaj, że przewody nr 3 i 4 maja dwie różne końcówki M10 i M12.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Wg mnie cena przewodu to 10,98$ x kurs dolara--zawsze tak sprawdzam ceny części i wiem jakiej ceny się spodziewać w ASO. Czyli cena tego przewodu z rysunku to przypuszczalnie 34zł.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ucinasz stary metalowy, zarabiasz koncowke, przykrecasz miedziany za 10zl i dalej jedziesz, a ze nie ori..... lepszy niz ori bo niekoroduje!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •