Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z klimatyzacja

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen

    Problem z klimatyzacja

    Witam mam problem w mojej e38 z klimą. Mianowicie gdy ją włączam to normalnie sprężarka się załącza i chodzi aż nabije 10barów i za chwile się wyłącza gdy ciśnienie spadnie znów się załącza, ale nie włącza się wentylator klimy. sprawdzałem sam wentylator i jest ok. czujnik ciśnienia w parowniku był połamany. wymieniony został na drugi. klima nabita dziś. czym jest załączany ten wentylator, pewnie jest przekaźnik jakiś do tego tylko gdzie? bezpieczniki są ok. czy to jest norma przy temperaturze zewnętrznej 6C?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    w niektorych autach tak klima chodzi , w e38 raczej nie, a czujnik dobry? do tego auta? wentylator chodzi na krótko?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    czujnik taki sam i jest napewno sprawny. wentylator jak pisałem wyżej na krutko tez chodzi

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    To zostaje sama wiazka. Jak nie znajdziesz uszkodzenia to wymien cala wiazke. Nie ma co rysykowac, bo teraz Ci rozlacza a za chwile wywali Ci czynnik zaworem bezpieczenstwa.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Ja już nie rozumiem nic z tej technologi i komputeryzacji :P. samo się psuję po rozładowaniu aku i samo naprawia po odłączeniu ponownie naładowanego :). może doczekam się czasów gdzie bedzie pusto w zbiorniku a po odpięciu klemy i załaczeniu zrobi się pełny heheh. Klima działa dzięki za wskazówki

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    również mam pytanie odnośnie klimatyzacji, po włączeniu świeci się zielony dioda i nic więcej, wentylator się nie załącza w ogóle i nie słychać żadnych mechanizmów, ogólnie gdzie powinienem nasłuchiwać klimy przy włączeniu? W jaki sposób sprawdza się wentylator na krótko?:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •