Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: problem-parktronik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    27
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    warszawa

    problem-parktronik

    Witam jak w temacie mam problem z parktronikiem tzn pewnego dnia nagle przestał działać.Zauważyłem,że na jednym z czujników jest w miare głęboka rysa ale czy to może mieć wpływ?Jak moge sprawdzić co się dzieje i czy to któryś z czujników?Pomocy!Może jest ktoś z okolic warszawy kto mógł by mi pomóć?

  2. #2
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Może to banalne ale czy nie myłeś ostatnio auta karcher'em i nie puściłeś silnego strumienia po zderzaku? Takie przypadki też były, że po mocnym uderzeniu wody parktronic odmówił współpracy.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    32
    BMW
    740i
    Skąd
    Niegosławice
    Na forum jest dużo na ten temat.
    Rozumiem że po włączeniu np wstecznego masz ciągły sygnał.
    Włącz PDC przyciskiem i sprawdź każdy czujnik lekko dotykając palcem do niego. Jak się wsłuchasz to będziesz słyszał lekkie tyrkotanie/cykanie.
    Jeśli któryś nie będzie miał takich oznak tzn że padł lub wyczyść na nim wtyczkę. Miałem taką sytuację że po wyczyszczeniu wtyczki czujnik zaczął pracować a tym samym cały PDC.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    27
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    warszawa
    Wielkie dzięki,sprawdziłem i padł jeden z czujników,przynajmniej nie czuć na nim zadnych drgań ani nic.Problem jest tylko w tym ze zeby go wymienic to chyba bede musiał zdjąć zderzak bo innaczej nie mam jak odkręcić spryskiwaczy do reflektorów.Pozdrawiam

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    32
    BMW
    740i
    Skąd
    Niegosławice
    Właśnie ostatnio to robiłem. Zdejmij koło i nadkole. Spryskiwacz jest od spodu przykręcony nakrętką. Odkręć ją i wyjmij spryskiwacz a listawa już wyjdzie z czujnikiem.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Wydaje mi się, że łatwiej jest zdjąć cały zderzak. Wystarczy odkręcic tylko dwie śruby mocujące go do belki na torxie i dwie od strony kół wtedy schodzi cały

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Co użytkownik to inna opinia, ja z kolei wyciągam lampy jak muszę się dostać do spryskiwaczy ;) Ściągnięcie zderzaka faktycznie jest proste ale te wszystkie plastiki pod spodem trochę utrudniają sprawę, dodatkowo można porwać kabelki od PDC. Najlepiej mieć przy ściąganiu zderzaka kogoś do pomocy ale oczywiście można to robić samemu.

    Odnośnie tego że cały PDC przestaje działać jak pada czujnik - czy aby na pewno? U mnie dwa czujniki nie działają, cykają dopiero jak się je dość mocno naciśnie. Z kolei poluzowana wtyczka definitywnie unieruchamia cały system, podobnie jeśli odłączony jest głośnik, przynajmniej ten pod schowkiem pasażera. Z tylnym nie wiem bo nigdy nie odczepiałem.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    32
    BMW
    740i
    Skąd
    Niegosławice
    Jasne że tak. Ja pierwszy raz też chyba robiłem to ze 2 godziny, a teraz zrobiłbym to w 30min. Co do czujników to tak, pierwsze co to dobrze oczyścić wtyki i gniazda. U mnie na wstepie wydawało się że mam 3 szt do wymiany a jak wyczysciłem wtyki, rozgiołem bolczyki w gnieździe nagle 2 się obudziły.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 13-05-2012 o 12:33

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta
    Co użytkownik to inna opinia, ja z kolei wyciągam lampy jak muszę się dostać do spryskiwaczy ;)
    No u mnie to raczej nie możliwe, bo w poliftach sa dwie śruby od lamp pod zderzakiem.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Radox
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    55
    BMW
    E38 735 ' 97r. & kawasaki zx9r 96r.
    Skąd
    Goleniów/Szczecin
    Też mam problem z PDC wciskam przycisk PDC słyszę przez chwilę piszczenie i to wszystko, spr palcem we wszystkich czujnikach czuć jak się telepią...
    ale czemu nie chce piszczeć jak się zbliżam do przeszkody nie mam pojęcia, jest możliwość żeby je wypiąć bez ściągania zderzaka...
    dodam że jest to 97r przed liftem.
    Ostatnio edytowane przez Radox ; 12-05-2012 o 18:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •