Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wie ktoś co to za część?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków

    Wie ktoś co to za część?

    Witam!
    Czy ktoś z forumowiczów wie może co to jest ta zaznaczona część w białym kółku, oraz do czego to służy?
    Wiem, że małe i niewyraźne zdjęcie ale niestety lepszego nie mam :/ Ten samochód to oczywiście BMW E87


  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ta część wygląda mi na EML, czyli elektroniczną przepustnicę powietrza.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki, a jaka tego jest konkretna funkcja? Bo za przepływ powietrza to chyba przepływomierz odpowiada?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Mylisz pojęcia. Przepływomierz w tym silniku, mierzy masę powietrza dostarczaną do silnika, ale czymś należy sterować silnikiem. Diesle sterowane są dawką, a ilość powietrza jest po prostu pobierana w zależności od potrzeb. W silniku benzynowym to przepustnica umożliwia sterowanie silnikiem. Przede wszystkim tym jakie obroty ma silnik mieć w danym momencie. To dzięki przepustnicy masz coś takiego jak jałowe obroty, ponieważ jest ona prawie maksymalnie przymknięta w tym momencie.
    Gdy włączasz kick-down, przepustnicę masz otwartą na maks możliwości, aby dostarczyć do silnika jak najwięcej powietrza.


    Mówiąc najprościej. W dieslu pracą silnika sterujesz dawką paliwa, w benzynie dostarczonym powietrzem(a sterownik sam dobiera ile paliwa ma być nalane do tej ilości powietrza)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    dzięki za odpowiedź

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •