Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: E66

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    30
    BMW
    E65
    Skąd
    łodz

    E66

    ...przykładam sie do zakupu E66 3.0li na gazie,ze względu na długie trasy OK 5000km mies. szukam jak najmniejszego "spalania".....BMW ma 300 tys przejechane czy to duzo czy mało?,auto ma 6 lat,jestem typowym laikiem jesli chodzi o Bmw,więc prosze doradzic na co szczególnie zwracac uwage przy zakupie,a moze inny silnik? prosze o małą podpowiedz z góry dziękuje i pozdr

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    730i i 730Li to bardzo zadko przez klientow zamawiana jednostka silnikowa.

    Na forum nie ma bodajze ani jednego. W ogloszeniach w niemczech pojawiaja sie sporadycznie jakies egzemplarze, w wielkiej brytanii jest ich troche wiecej.

    Jest to na pewno pod katem oszczednosci dobra alternatywa dla 735i, nie biorac pod uwage 3 litrowego diesla.


    Mysle jednak ze 300 tysiecy kilometrow na pojazd ktorym bedziesz jezdzil 5 tys. miesiecznie to dosyc duzo.


    Wazne by bylo wiedziec pod jakim katem auto bylo juz serwisowane - ewentualne regeneracje skrzyni i silnika.

    Jaka instalacja gazowa zostala tutaj zalozona i czy byla i jest prawidlowo ustawiona - jest to bardzo wazne dla silnika.

    Mozesz miec szczescie i auto bedzie ci sluzyc nastepne 100 tys. lecz moze sie zdarzyc ze "magiczna" granica zostala juz przekroczona i ewentualne
    wieksze naprawy, regeneracje itd. przypadna wlasnie Tobie.




    Osobiscie biorac pod uwage tylko kilometry - 300 tys. odradzal bym zakup takiego samochodu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    30
    BMW
    E65
    Skąd
    łodz
    ...serdeczne dzieki,a wjaki sposób dowiedziec sie w jaki sposob byl serwisowan,nr Vin mam ,kolega z forum odczytał mi wszystko co powinien miec itd,tylko czy mozna sie dowiedziec czegos więcej (oczywiscie pod kątem teorii) nie wychodząc z domu ,rozumiem ze podjezdzając do serwisu wszystkiego sie "powinienem" dowiedziec odnosnie Mojego zakupowanego samochodu?...cóz nie mam znajomych fachowców którzy by mi na miejscu doradzili,więc licze tylko na siebie i kolegów z forum,tak wiec prosze zrozumiec laika który po prostu sie nie zna;)....odnosnie silnika 3,5l wiem jak sie jezdzi na miescie :)takim silnikiem juz nie da sie nie deptac ..sama rozkosz;)...więc dlatego chce 3,0 (posiadam rama 5,7 więc wiem jakie mam spalanie na miescie....na tzw spokojnej jezdzie;))..to nie samochód dla oszczędnych..serdecznie pozdrawiam

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    30
    BMW
    E65
    Skąd
    łodz
    ...przepraszam odnosnie gazu..prince fabrycznie montowany pozdr

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Rozumiem ze sprzedajacym nie jest zaden znajomy ani czlowiek z ktorym mozna by szczerze porozmawiac ...

    W takim przypadku tym bardziej dalbym sobie spokoj z pojazdem ktory ma 300 tysiecy a masz zamiar robic nim 5 tys. miesiecznie.

    Podstawa to sprawdzenie autentycznosci przejechanych kilometrow - programami diagnostycznymi mozna duzo sprawdzic + sprawdzenie historii w ASO.

    W e65 nie bylo fabrycznie zakladanych instalacji LPG, jezeli jest to PRINCE to kiepska instalacja a jezeli PRINS to jest dobrze.

    e65 nie ma wytrzymalosci podzespolow takich jakie mialo jeszcze e32 i przy tych kilometrach trzeba sie liczyc z inwestycjami - skrzynia ZF / silnik / zawieszenie.


    Moje zdanie na ten temat - daj sobie spokoj, auto z takim przebiegiem to bardzo duze ryzyko i nie ma mozliwosci jego oszacowania bo przed kupnym nie rozkrecisz silnika ani skrzyni.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    30
    BMW
    E65
    Skąd
    łodz
    ...dzięki za rade ,w takim razie odpuszczam, czy dobrą alternatywą będzie 730 D (chodzi o spalanie) i i w takim razie "jakiego" przebiegu moge sie spodziewac w tym samoch rok 2003-04..chodzi mniej wiecej o górną granice tych km? jescze raz dziękuje pozdr

  7. #7
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,383
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Kolego, górną granicę to tak jak ze spalaniem trudno określić ;), jeżeli kupisz auto po kimś kto tak jak Ty robił miesięcznie ok 5 tys. i auto miał od nowości to rachunek jest prosty, przebieg rzędu 450-500 tys. jest całkiem realny.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    30
    BMW
    E65
    Skąd
    łodz
    ...rozumiem ..dzięki

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Czyli przebieg 300tys. w benzynie to już jego szczyt wytrzymałości ? Jeżeli tak to lipa straszna byłem pewien że te jednostki robią z powodzeniem 500tys a nawet lepiej ,pomijając standardowe naprawy.390 tys to ma mój passat b3 z 90r i motor cyka i nawet głowica nie była podnoszona.
    Myślę że silnik 3.0d to najlepsza alternatywa ,trzeba podjechać do kogoś kto ogarnia te jednostki napędowe ,przebieg 300tys na ten silnik to nic.Lepiej taki oryginalny niż jak wszystkie auta w Polsce maja po 190tys.nawet te z przed 2000r.
    Mam znajomego który kręci już 450tys i nic absolutnie nic nie wskazuje że coś nie tak z motorem z resztą te silniki robią dużo więcej i to z palcem w tyłku.Warunek to prawidłowa eksploatacja ,itp.Motor 3.0d to najlepsza jednostka napędowa w bmw ,i spokojnie możesz brać taka z przebiegiem 300tys.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    30
    BMW
    E65
    Skąd
    łodz
    ...osobiscie dzis odwiedziłes kogos kto ma V8 3,5l w benzynie...stwierdził ze taki przebieg e66 przed liftem to norma więc.......bardziej interesuje mnie CO jest największym zagrozeniem przy takich km,przy V8 siada cos przy chłodzeniu slilnika(częsc w silniku dokładnie jakas rurka)..wciaga płyn,czy to samo dzieje sie w V6.pozdr

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •